Šta je novo?

Lenovo ideacentre A340-241WL-pomoć oko instalacije

R1A1

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
23.09.2015
Poruke
244
Poena
20
Potpuno nov desktops-and-all-in-ones free dos. U biosu sam podesio instaliranje sa butabilne fleške i instalacija je krenula bez problema. U poslednjoj fazi instalacije, kada se računar restartuje, umesto da nastavi sa instalacijom, on se vraća na početnu stranicu free dos?
Probao sam sa drugom fleškom (MBR, pošto je prva bila GPT) ali ona ne može.
Gledao sam po netu ali nisam našao rešenje. Negde grešim ali više ne vidim gde?
Pomagajte!

P.S. Oprostite što sam postavio pitanje na ovom podforumu pošto ne nađoh podforum o desktops-and-all-in-ones računarima.
 
imaš servisni podforum...

1.instalacioni usb praviš sa media creation tool-om.
2.posle instalacije moraš da podesiš uefi boot i odabereš windows boot manager,na lenovu je boot meni f12 i moguće da mora da se upali na main tabu.
 
Flešku sam naparavio sa rufusom, jednu GPT-UEFI a drugu MBR-BIOS (UEFI-CSM).
Kao što sam naveo, sa fleškom GPT krene instalacija praktično do kraja, kada se prvi put restartuje računar (sa MBR ide do pozicije kada određujem na koju particiju treba instalirati i dalje ne može jer nije GPT). Posle restarta, on ne nastavlja da finišira instalaciju nego vraća na početni ekran free dos?!
Već sam desetak puta išao u bios i pravio razne kombinacije ali sem opisanog ništa drugo nisam uspeo.
 
Koliko su ti noviji/moderni ti fleshevi?
Hoce 3.0 da brljave jako s tim instalacijama, poslednja tri Win10 sam digao s 2.0 usb-ova. :d

Isti problemi s particijama MGB/GPR.

Takodje, si setovao boot priority order/sequence?
Samo ga butujes s USB-a ali mu ostavis da dize sistem sa diska (mislim da je opcija Select Boot Device - dakle ne menjas boot order), butujes ga s USB-a i po zavrsetku instalacije se vrati na disk.
 
Poslednja izmena:
Probaću onda sa USB 2.0
Ne znam, možda da probam sa nekog live os da instaliram drajvere i onda probam, mada je računar nov (Juče kupljen) a proizveden je pred novu godinu?
Prvi put se susrećem sa ovakvim problemom.
 
Kao što sam naveo, sa fleškom GPT krene instalacija praktično do kraja, kada se prvi put restartuje računar (sa MBR ide do pozicije kada određujem na koju particiju treba instalirati i dalje ne može jer nije GPT). Posle restarta, on ne nastavlja da finišira instalaciju nego vraća na početni ekran free dos?!
Ne može posle restarta da butuje u free dos ako je sasvim formatiran hdd tokom instalacije. Naprosto nema odakle da ga butuje, izbrisan je..
Ako ne bude druge snimi video ili slikaj korak po korak čitavu instalaciju.
 
Obrisi sve particije pri instalaciji i klikni next da instalira win
 
Da, obrisao sam particiju sa free dosom, formatirao disk i sve je prošlo bez problema.
Hvala svima na pomoći.
 
Нови проблем. Рачунар је купио друг ћерки. Рекох, прошла је инсталација и по том питању је ок.
Другова ћерка на старом компјутеру има доста тога што треба пребацити на нови, што није проблем, али има и пар лиценцираних програма.
Одлучио сам да то урадим прављењем слике система и потом пребацим на нови рачунар. То сам мислио и на почетку али друг је хтео да изненади поклоном ћерку.
Пошто нисам одавно правио слике система и нисам у току који је алат тренутно најпрактичнији за то, урадио сам то из самог операционог система. Напарвио сам слику и пребацио али....
Стари рачунар има један хард од 500gb подељен на две партиције 100/400 а нови има два харда, један ssd m.2 од 128 и други hdd од 1tb. Проблем је у томе што инсталацијом слике старог, садржај није отишао на ssd m.2 од 128, kako sam ja očekivao, него hdd од 1tb тако што ми је направио на њему три партиције. Две, како је било на старом, 100/400 и трећа остатак од терабајта. Оно што је најважније, остаде ми ssd празан.
Реците ми, који програм је сада најпрактичнији за пренос чисто партиције С на нови ssd али тако да ssd остане на својих 128gb а не како је било на старом од 100gb?
 
Poslednja izmena:
Macrium reflect mozes samo c particiju (i system reserved) da prebacis na drugi disk
 
Uradio sam uz pomoć EaseUSPartition Master. Jedino što je kopija poništila licencu windowsa. Ali to nije bio problem. Sbe sada radi ok. Nadam seda više neće biti problema.
Hvala vam.
 
Nazad
Vrh Dno