Šta je novo?

CPU i GPU usage

deSisti95

Poštovan
Učlanjen(a)
22.02.2017
Poruke
5
Poena
51
Pozdrav svima, trebala bi mi mala pomoc jer se prvi put susrecem sa ovakvim problemom, kupio sam m2 ssd ubacio u komp (stari ssd izvadio) reinstalirao komp, kupio oem key (znaci totalna legalizacija:) ) instalirao sve drajvere, instalirao cs:go i tu se javlja problem, ulazim u igricu i vidim da imam 120 fps-a a do juce sam imao 270-300 fps-a, pogledam sve u nvidia control panelu, iskljucen vertical sync, power managment na high performance ma ista podesavanja koja sam imao juce, instaliram afterburner i vidim da mi cpu i gpu usage u cs:go igrici bude na oba po 30%, e sad neki ce reci 120 fpsa je top ali u cs-u nije, vidi se razlika ocigledna cak nekad padne i ispod 100 sto je nerealno jer sam sa mnogo slabijim kompom izvlacio 150, u igrici mi je inace sve na very low cak i igram na custom rezoluciji 1352:1080 na 144hz, iskljucio sam G sync, palio ga opet, iskljucivao game mode, pa palio opet, u task manageru nema nista cudno sto vuce sa strane, temperature odlicne cpu na 55c a graficka 62c, probao sam i drugu igricu koja je nenormalno ne optimizovana a to je PUBG, tu mi izvlaci od 120 do 140 fps-a sa cime sam ja prezadovoljan, ako je nekad imao ovakav problem i uspeo da ga resi znacilo bi mi da mi pomogne jer me ovo bas izludjuje.

PC Spec
i5 8600k
MSI x Gaming 1060 6gb
8GB ram @2400 mhz
Z370A-PRO
 
Probaj sa čekiranjem Disable Full screen optimization u Windows properities/Compatibility za csgo.exe,vidi:
https://youtu.be/YdAfIA2n90U?t=478

Zatim probaj reinstalirati Nvidia driver bez Experience-a, idi Custom, Clean install, i dečekiraj Nvidia Experience.
 
Poslednja izmena:
Rick odgledao sam ceo ovaj klip i sve sem biosa sam dirao, sto se tice experiance njega ni nemam instaliranog, cak sam probao stariji driver za gpu, pa sam danas instalirao najnoviji, i isto sve, nista se ne menja, uopste mi nije jasno sta je moglo da se desi, jedina promena u odnosu na to kada mi je super sve radilo je taj m2 ssd ali on nema sanse da utice na ovo, i to sto sam reinstalirao sistem
 
Pogledaj da li ti graficka radi na PCI-E x16, to mozes videti u GPU-Z.
Ja sam jednom prilikom tokom pomeranja kucista malo pomerio graficku i radila je na x1 PCI-E umesto na x16 (verovatno je malo izasla iz slota) i imao sam gubitak frejmova u igrama od oko 40-50.
 
Nazad
Vrh Dno