Šta je novo?

Polovan Macbook pro

Phoenix92

Cenjen
Učlanjen(a)
04.05.2017
Poruke
1,286
Poena
165
Planiram kupovinu nekog polovnog Macbook pro modela, najverovatnije 13ice zbog ustede u ceni. Treba mi za malo mobilnog programiranja, generalno javascript je u pitanju (React, Node.js). Ima dosta modela na KP pa ne znam za sta bih se odlucio, vidim da su modeli iz 2015 godine oko 500e, modeli iz 2011-2012 su oko 300 i najcesce su to kombinacije sa i5 procesorom, 8gb rama i 128gb ssd. Zanimaju me iskustva i vase preporuke da li su ovi modeli okej za primenu koja je meni potrebna, nisam do sad radio na Macbook-ovima pa ne znam gde da prelomim.

Koristio sam neko vreme na poslu Macmini i kuci imam Hackintosh pa zbog dobrih iskustava bih uzeo sad neki Macbook.
 
Hahahaha...neka svako uzme sta hoce, uvek moze da poveze sa vecinom monitorom. :)

Sto se tice macbooka...nisam siguran od koje godine krece onaj teze upgrade, pa gledaj i to...tj, ako planiras kasnije da ubacis veci ssd ili ram, da li je moguce...mislim da je 2015 model skroz okej...e sad, ne znam kakav je sto se tice ubacivanja rama i ssd-a i mislim da taj model i dalje ima onu stariju verziju tastature, pre one malo novije koja je bila losa, tako da je bolji izbor u odnosu na 2016 i novije... :)
 
Ja ne bih isao ispod verzije 2015, ovi 2011/2012 su stari skoro vec 10 godina, pitanje je kakvom su stanju a pogotovo njihove baterije, mada za 300e ni ne mozes ocekivati vise. Takodje savetovao bih ti da gledas verziju od minimum 256gb, 128gb je malo.
 
Mozda bude i 15ica, videcu vec :D

E pa ovo vezano za upgrade na verzijama 2015 me najvise i zanima, da li je moguc upgrade ssd-a i rama ako primetim da mi je malo. I generalno da li su 2015ice dobar izbor sto se tice nekih kvarova, znam da su neke verzije imale problem sa tastaturama, neke sa gpu-ovima ali nisam detaljno ja ispratio koja je kakva
 
Ja imam MacBook Pro 13 late 2013. Kupio ga novog 2013. Baterija i sada drzi 6h mozda i vise , uglavnom se koristi samo na bateriji, nikad ne idem ispod 20% baterije.
 
Na 2015 SSD možeš apgrejdovati, RAM ne, zalemljen je na ploči.
Na novijima od 2015 ne može ni SSD.
 
Sa 16gb rama neces naci nista ispod 850e...mislim na 2015 model :)
Ima 2013. model 15" za 700e... :)
 
Ne bih ispod 2015 išao, čak mi ne smeta da bude 13ica, mogu i za monitor da zakačim većinu vremena.

Sent from OnePlus 7 Pro
 
2011 izbegavati, oni su imali problema sa GPU-ovima. Mogu se naci i za 150-200e na oglasima, ali su 100% peceni. Licno sam coveku pre mesec dana prodao MacBook Pro 2009 koji je pre toga na oglasima kupio 17" 2011. Radio mu je malo duze od pola godine, a platio ga je nesto preko 200e. Dakle sto se tice sigurnosti po pitanju kavarova preporuka je 2012 ili noviji. Nisam iskreno nikada koristio noviji od 2013, i ne znam u cemu je razlika sem u hardveru. Bolje da se javi neko ko je upuceniji. Ono sto ja znam jeste da svi podrzavaju Catalinu, Sidecard se moze omoguciti na mekovima iz 2012-2015 godine i trebali bi da svi mekovi iz <=2014 podrzavaju apgrejd SSD-a i RAM-a. I ako planiras da ga koristis za programiranje topla je preporuka 15". Iskren da budem ne znam kako neko moze da programira na laptopu, ja koristim tri Apple Cinema Display-a i nema teorijske sanse da se vratim na jedan monitor. A kad vidim fanatike na svom fakultetu koji programiraju na 11" ne bude mi dobro.
 
Sigurno da ne moze nesto ozbiljno da se programira, ali svakako imam monitore da zakacim na njih kad mogu. Hvala za info vezano za upgrade, bas bitna stvar
 
Na 2015 SSD možeš apgrejdovati, RAM ne, zalemljen je na ploči.
Na novijima od 2015 ne može ni SSD.

Moze na 13-ci 2016-2017 bez touch bara ssd da se upgrade:)
Na ovim retina od late 2013 do mid 2015 se takodje samo ssd moze upgrade.



Skickat från min iPhone med Tapatalk Pro
 
Nazad
Vrh Dno