Šta je novo?

NiceHash Miner

delibasa

Poštovan
Učlanjen(a)
09.04.2017
Poruke
568
Poena
95
NiceHash Miner​

Kod:
https://www.nicehash.com/
https://www.nicehash.com/cpu-gpu-mining

Juce instalirah ovaj miner i cini mi se da nije uopste los, podesavanja jednostavna, ima pracenje temperature, ventilatora itd, ima i aplikaciju za mobilni koja je pregledna i mozete kontrolisati rig i preko nje. Slican je kao onaj cudo miner, ali cini mi se mnogo jednostavniji za podesavanje i bolji, videcemo... E sad, procitah negde da nije bezbedno drzati koine kod njih, jer je vise puta hakovan, ja ionako necu drzati vecu kolicinu, nego otprilike na 2 meseca povlaciti

evo neloliko ss:
1 nicehash.jpg
2 nicehash.jpg
3 nicehash.jpg

Pisite kakva su iskustva, da li je neko kopao sa ovim.
 
Evo posle tacno 2 dana kopanja:

2 dana kopanja.jpg

bar jedno 5h sam izgubio oko podesavanja kartica u okviru ovih 2 dana, tj. dok sam sredio sve, brzinu ventilatora, napon, clock itd. Jedna kartica mi je uvek bila toplija za do 4-5 c (verovatno je zrela za zamenu t. paste), pa sam morao da joj povecam brzinu ventilatora malo vise u odnosu na ostalih 4 kartica (ukupno 5 u rigu). Sada su temperature svih kartica oko 50-tak c, uglavnom ne prelaze 50. Nikako nisam uspevao da podesim preko AB, pa sam ga uklonio i podesio sve preko "radeon" drajvera i mislim da radi dobro. Evo kako sam podesio:

radeon podesavanja 1.1.jpg


-Jedno pitanje (znam da postoji tema "termalne paste ili tn. ali me mrzi da citam opet celu temu). Treba mi savet koju termalnu pastu da gledam da uzmem za zamenu na grafickim karticama, nesto tipa cena-kvalitet (jeftinija, a dobra)?
 
Poslednja izmena:
svi cemo na nicehash kad dag pojede radeone sa 4gb...znaci uskoro
 
Da li NiceHash miner ima opciju da ugasi/restartuje rig kada temperature pređu zadatu vrednost? Kao npr. Claymore?
 
Koliko videh nema, mozda ima NiceHash OS, ali OS nisam probao.
 
moj skromni savet sto se tice nicehash ... begaimo begaimo indianeri prihajao ... ili bez'te koliko vas noge nose, sto pre to bolje ... nicehash nikad vise
 
Pa napisi zasto da znamo i mi ostali. Preporuci nesto slicno i jednostavno za nas pocetnike.
 
kopam etc na ethermine.org , od minera koristim clay eth miner, bez fee opcije, miner je uredu, uputsvo za koriscenje minera je jasan ima i primer , pa se samo zameni adresa i to radi , kopam direktno na poliniex adresu.

najblaze receno nicehash je uradio ljude jednom , uradice ih opet...(moje pravo da sumnjam , imam princip ako me jedan tip jednom uradi , on je kriv , ali ako me taj isti tip uradi po 2. put, onda sam ja kriv)

nek ostane na tome da ne smaram previse
 
najblaze receno nicehash je uradio ljude jednom , uradice ih opet...(moje pravo da sumnjam , imam princip ako me jedan tip jednom uradi , on je kriv , ali ako me taj isti tip uradi po 2. put, onda sam ja kriv)
Ovo stoji. Koga su jednom pokrali, treba da bude glup da opet ide kod njih i iskreno, zasluzio je da bude pokraden i nasamaren na svaki nacin.

Drugo, preko Nicehash dobijas manje nego da kopas odredjeni coin i prodajes ga odmah za BTC ili jos bolje prodajes ga u nekom povoljnijem momentu (a svi manje-vise imaju fluktuaciju i pumpove, cak i najveci scamovi).

Trece, osnivaci Nicehash su dokazani lopovi: https://www.coindesk.com/former-nicehash-cto-arrested-in-germany-over-us-hacking-charges
(napomena da je pre ovog vec bio hapsen u Sloveniji:
"Skorjanc has already served 5 years in Slovenian prison for his role in inflicting Mariposa on the world. The botnet had infected nearly 1 million computers at the time, harvesting personal data and causing an estimated $4 million in damages, according to 24UR.com.")

Cetvrto, ne poslednje, ali cu ovde stati - Nicehash kao koncept je rak za mining.

Sve ovo navedeno ne moze da shvati pocetnik (kao sto ja nisam shvatao pre 3 godine, nego sam morao da ispadnem glup jednom i da naucim ponesto kako bih shvatio). Verovatno se i ne vredi ubedjivati, ali sam siguran da ce bilo koji ozbiljan miner sa makar nekoliko godina iskustva potvrditi ovo ocrnjavanje koje sam izneo. (inace ja ne spadam u neke ozbiljne, niti velike minere, ali pokapiras stvari nakon nekog vremena, imao 1-2 riga ili 20-30 rigova).
 
Poslednja izmena:
OK. Hvala na odgovorima ("macman" i "Texacha"). Nego ja cu dok malo ne pohvatam konce sta i kako radi verovatno jos malo ostati na NiceHash-u, a povlacicu coine na novcanik na otprilike 20-50 eur. kada se skupi, pa i da me zaj... nece biti velika steta. To sto se manje zaradjuje kod njih, bolje i manje, nego da mi kartice leze besposlene. Ja sam i napisao u 1-vom postu da sam negde procitao da nisu bezbedni za drzanje koina kod njih, ali dok se malo ne snadjem neka ide ovako.
-Ako nije tajna, napisite koliko su vas pokrali?
 
Ima li neko realno stanje isplativosti nicehasha za amd karte? Koliko daje Rx570 recimo?
 
Ne znam za RX570, meni sa 5 x RX 580 daje na svakih 4h od 4000-5000 sat.

-Nego da li neko zna kako da resim da mi prikazuje temperature i br. obrtaja ventilatora? Do pre 2 dana mi sve normalno prikazivalo kao sto se vidi gore na slikama i otkad ubacih jos jednu karticu RX 560 vise ne prikazuje. Sta bi moglo da bude?
 
Otkacio sam RX 560 karticu i sada sve radi kako treba, prikazuje temperature i br. obrtaja ventilatora kao pre. Izgleda da ako se mesaju kartice nece da pokazuje temp. i br. obrtaja vent.
 
Da li je moguće povući pare sa nicehash sajta?

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Jesi li se snasam?
Ako nisi posalji mi pp
 
Da li u Nice-u treba enable ovati onaj deo nVidia P0 state? Vidim da kao pomaze u pojedinim algoritmima ...
 
Pozdrav, nakupila se neka sića na Niceheshu oko 50$, kako povući pare sa Nicehesha a da me najmanje košta provizija. Vidim da ima direktno na bankovni račun, ali ne znam kolika je provizija i radili ova metoda za banke u Srbiji.
 
Pokusao sam sa Tier 2 verifikacijom na NiceHashu ali mi treba TIN broj tj (PIB broj) medjutim to samo imaju pravna lica u Srbiji .
 
Pozdrav, nakupila se neka sića na Niceheshu oko 50$, kako povući pare sa Nicehesha a da me najmanje košta provizija. Vidim da ima direktno na bankovni račun, ali ne znam kolika je provizija i radili ova metoda za banke u Srbiji.
Ja sam do sada sve slao na ECD i prodavao i to bih i tebi savetovao, fee je mali za prebacivanje na menjacnicu ili neki wallet i uglavnom je oko 1-3 eur. Danas sam prodao u vrednosti oko 400 eur. i fee je bio oko 1.5 eur. + provizija menjacnice 4-5% od ukupnog iznosa.
 
Ja sam do sada sve slao na ECD i prodavao i to bih i tebi savetovao, fee je mali za prebacivanje na menjacnicu ili neki wallet i uglavnom je oko 1-3 eur. Danas sam prodao u vrednosti oko 400 eur. i fee je bio oko 1.5 eur. + provizija menjacnice 4-5% od ukupnog iznosa.
Jel moze ovde ili u DM na koji nacin da se prebace pare sa nicehash na ecd? Hvala
 
Da li je neko probao ovaj novi NH Quick miner? Ima li kakve razlike?
Probao sam ga ja..
ima razlike...
ono sto je moje opazanje je da mu autotoon odlicno radi, izvuce maksimalni hash uz minimalnu potrosnju sam....
dadatni benefit je sto antivirusi ne prave problem sa njim i ne moraju da se gase, takodje navodno nema fee za sam miner tako da bi profitabilnost trebala da bude veca sa njim
 
Da dignemo malo temu iz mrtvih, s obzirom da se približava Merge, verujem da će veliki broj majnera jednostavno preći na NiceHash, ako ništa barem u početku post-Merge ere :)

Da li neko koristi trenutno NiceHash, ima li šta novo ili pametno da se kaže?

Pretpostavljam da QuickMiner više neće raditi, jer je bio ETH miner...?
 
Ja planiram ovih dana da probam i vidim kako kako radi, cim uhvatim malo vremena.
 
Da li se NH miner automatski apdejtuje na najnoviju verziju, ili mora ručno da se skida?!
 
Nazad
Vrh Dno