Šta je novo?

Chrome i tutor

  • Začetnik teme Deleted member 9456
  • Datum pokretanja
D

Deleted member 9456

Guest
Cerka mi raducka nestona tutor.engoo.com. Problem je sto usred casa ode veza. Uslovljena je da radi preko chrome aplikacije i vrti se aplikacija sa tog sajta. SBB kaze nije do njih, ovi sto to drze sajt kazu nije do njih.
Gledao sam traceroute iz linuxa i nije mi jasno imaju preko 30 hopova, linux verzija posle 29 hopa sve numerise kao 29 hop. Konekcija koliko sam vizuelno pratio ide od SBB do USA i nekog amazon sajta, dalje ide na Tokio i onda se vraca na Sijetl u USA, suludo. Cerka ima win 10 i ne kapiramou cemu je problem, da li racunar u nekom suludom trenutku kiksne ili je u pitanju internet.

Selection_041.png

Selection_040.png

Selection_038.png

Selection_039.png
 
Probaj preko vpn i na win masini proveri preko winmtr aplikacije rutu.

Sent from my CPH1951 using Tapatalk
 
Probaj preko vpn i na win masini proveri preko winmtr aplikacije rutu.

Sent from my CPH1951 using Tapatalk

Suludo mi je rutiranje, po mojoj nekj logici ovo ide ko kisa oko Kragujevca, od Evrope do Amerike to ide brzo, od Amerike do Japana tu je sporije, i onda zadnje povratak iz Japana na neku masinu u Sijetlu.
Meni bi bilo normalno da ruta ide na istok, to je najkraca ruta, koiko znam optika ima prem Rumuniji, iz Rumunije sigurno ima optika do Rusije, Rusi imaju optiku jer sam skidao nesto od njih. VPN ima besplatan dodatak za Chrome ali je pitanje koliko dozvoljava da si okacen. Zakup VPN je lutrija jer nikad ne znas da li je do toga ili se taj ciljni server server u trenutku prezagusi ili je SBB u nekom trenutku prezagusen jer idu jos uvek skolski casovi. Cerka je zvala neku drugaricu ona je na MTS i nema tih problema, na SBB neki imaju neki ne, ja sam iza CGNAT-a na optici ali dzaba. Primecujem da i meni neki serveri (npr Sourceforge) sa kojih downloduje file imaju jedva brzinu od 70KB/s , onda izaberem alternativni mirror i to let jer ja imam optiku 600/50 Mb/s. Skidao sam i solarwind tracerouter, ne znam po cemu je on specijaln , kad ima iste parametre kao i win tracerouter i radi isto u terminalu.
 
Takva zamrsena rutiranja izbegavas/zaobilazis preko vpn-a, koji odradjuje svoje rutiranje.
Imam slican problem na relaciji ger-hun i preko vpn (placenog) ih vise nemam dok preko provajdera je uzas.

Sent from my CPH1951 using Tapatalk
 
Takva zamrsena rutiranja izbegavas/zaobilazis preko vpn-a, koji odradjuje svoje rutiranje.
Imam slican problem na relaciji ger-hun i preko vpn (placenog) ih vise nemam dok preko provajdera je uzas.

Sent from my CPH1951 using Tapatalk

Eh da je to stalan posao nego lutrija, prosle godine vise nije radila nego sto je radila, novokomponovani bogatasi kupuju stanove i to kad krene renoviranje nema zakona, zadnji je renovirao stan preko godinu dana.Dazba inspekcije, zalbe, ema pomoci. Uz buku kompresora nemoguce je raditi posao koji zahteva video i audiokonverzaciju. Da znam da nece biti prodaje stanova i renoviranja ali ne znam jer ima kandidata za parkiranje na Bezaniju koliko oces a deca samododju i prodaju. U svakom slucaju znaci lek je VPN
 
Nazad
Vrh Dno