Šta je novo?

Baterija zakucana na 95% kada se puni.

mark029

Poštovan
Učlanjen(a)
11.07.2016
Poruke
142
Poena
70
Poz ljudi kupio sam pre neke 2-3 nedelje novi Lenovo laptop, stalno je na punjacu jos ni jednom nisam imao slucaj da sam bateriju ispraznio do kraja.. Sve u svemu danas sam klinuo na ikonicu baterije i video da mi stoji samo na 95% bukvalno je zakucan na toj brojki, pa me zanima da li je to neki kvar ili slicno? Hvala Vam!
 
Nije, tako funkcioniše.
Nije dobro da ga puni konstantno, napravljen je tako da laptop koristi struju sa punjača dok je na njemu, i ne puni bateriju dok ne padne na nekih 94-95%(tako je na mom bar, elitebook)

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Sto bi punilo konstantno, napuni na 100%, narodno receno laptop skloni bateriju po strani i koristi ounjac a baterija stoji na 100%. Pre vih ja uradio kalibraciju baterije pa video dal se sredilo. Meni na alptopu samo od 98 do 100 puni sporije a naravno uvek napuni do kraja i tako stoji. Naopako da se non stop puni kao sto kazes.

Sent from my P10 lite using Tapatalk
 
Vazi, hvala.. primetio sam jos jednu stvar... kada mi je laptop na punjacu cuje se neki static noise kao coil whine, a kada se laptop ne puni onda nema nikakvog zvuka... ne znam sta bih moglo biti, ali bogami dao sam 80000 za laptop, ako nastavi ovako ima da ga vratim tj. da ide na reklamaciju... Ne znam da li u biosu postoji neka caka da se namesti pa da taj zvuk bude manje prisutan..
 
Poslednja izmena:
Puni do 95% jer ga Lenovo software ograničava na to. Duže trajanje baterije, trte-mrte, a baterija opet posle 2-3 godine na 50-60% kapaciteta. It is how it is.

A coil whine problem, ybga. Možeš da se igraš sa power opcijama (iz Windows-a, bios štelovanje ne igra ulogu u coil whine-u kod laptopova) i nadaš se da će neka da ograniči coil whine. Naprimer, ne puštaš procesoru da ide na 100%, već na 99% (neće raditi boost) i nadaš se najboljem. Ako to ne pomogne, nećeš se rešiti whine-a tek tako. Ima slučajeva gde je posle mesec-dva-tri nestajao, a ima i slučajeva gde je trajao tako do kraja radnog veka laptopa.

Ako ga ostaviš na reklamaciji, dobićeš samo povratnu informaciju od njih da je laptop ispravan i da nema razloga za reklamaciju (coil whine se ovih dana ne prihvata kao validan razlog za reklamaciju - osim ako ne bruji kao nenormalan, mada neke prodavnice, zarad sopstvene promocije/održavanja imidža hoću da izađu u susret oko zamene - retko, ali desi se).
 
Poslednja izmena:
Puni do 95% jer ga Lenovo software ograničava na to. Duže trajanje baterije, trte-mrte, a baterija opet posle 2-3 godine na 50-60% kapaciteta. It is how it is.

A coil whine problem, ybga. Možeš da se igraš sa power opcijama (iz Windows-a, bios štelovanje ne igra ulogu u coil whine-u kod laptopova) i nadaš se da će neka da ograniči coil whine. Naprimer, ne puštaš procesoru da ide na 100%, već na 99% (neće raditi boost) i nadaš se najboljem. Ako to ne pomogne, nećeš se rešiti whine-a tek tako. Ima slučajeva gde je posle mesec-dva-tri nestajao, a ima i slučajeva gde je trajao tako do kraja radnog veka laptopa.

Ako ga ostaviš na reklamaciji, dobićeš samo povratnu informaciju od njih da je laptop ispravan i da nema razloga za reklamaciju (coil whine se ovih dana ne prihvata kao validan razlog za reklamaciju - osim ako ne bruji kao nenormalan, mada neke prodavnice, zarad sopstvene promocije/održavanja imidža hoću da izađu u susret oko zamene - retko, ali desi se).


Hvala ti na lepom i opsirnom odgovoru, ma coil whine manje vise i ne smeta nisam ja toliko bolestan da me nervira malo zujanja, ali ono cisto pitam jer nov je, al koliko vidim i citam po nasim, a i stranim forumima ljudima se desava da im se pojavi vec prvog dana, tako da sta je tu je... a bateriju sam provalio da je to kao cuvanje veka trajanja, ali i to sto kazes posle odredjenog vremena svodi se na to da joj radni vek isti i sa tom opcijom i bez nje...
 
Nazad
Vrh Dno