Šta je novo?

Koji 27" ili 32" monitor

shomiNBGD

Slavan
Učlanjen(a)
09.02.2013
Poruke
2,263
Poena
335
Moja oprema  
Monitor
AOC CQ32G1
Miš & tastatura
Logi G513 & G502
Laptop
HP Elitebook 850 G8
Tablet
Galaxy Tab A8
Mobilni telefon
Galaxy S23 Ultra
Pametni uređaji
Galaxy Watch 5
Steam
shomispc
Pristup internetu
  1. Optički internet
Konacno je dosao trenutak da batalim laptop i mucenje na kuhinjskom stocicu i kupim normalan monitor i komp :)

Hteo bih da uzmem nesto veliko, i da ne moram da se ganjam sa dva manja monitora.

Requirement je 144hz, tip panela mozda i nije bitan obzirom da cu ga gledati samo iz stolice direktno ispred, mozda ce 1% biti scenario gledanja sa kauca, ali ni toliko.

Namena je casual gaming (csgo) i programiranje.

50ak eura gore dole mi ne igra neku mega bitnu ulogu, moze i kod madjara, moze i u radnji.
Recimo da ne bih dao vise od 350e ako bas ne moram.

Reeeecimo da mi ovako nesto pada na pamet:
AOC 27" IPS 27G2U/BK FHD 144hz/1ms
AOC 32" VA CQ32G1 WQHD 144Hz/1ms
Samsung 32" VA LC32JG50 WQHD 144hz/4ms

Nisam gadljiv ni na polovne stvari, tako da u obzir dolazi i ovaj CQ32G1 koji je trenutno na oglasima ovde.

U ovom trenutku bi bio koriscen sa laptopom (na 60Hz nazalost, jer nemam DP na GTX 960M), ali u nekom trenutku bih presao na neku Ryzen 5 3600 konfiguraciju.

Bottom line, AOC je brzi, Samsung ima bolji HDR performance (da li mi treba HDR, verovatno ne).

I ne gori mi nista, mogu i da sacekam da uzmem desktop konfiguraciju pa da onda uzmem monitor..
 
AOC CQ27G2.

Ja sam uzeo CQ32G1, dobar je ali ima svoje mane, trebalo bi da je u CQ27G2 bolji panel, a i 32" nije za svakog.

27G2U je okej monitor, ali cena je preblizu 1440p monitora, mislim da se ne isplati.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Mislim da bi mogla da se tema stavi u sticky jer realno, vecina ljudi se sad odlucuje za 27". Mene takodje zanima koji monitor od 27" uzeti pa ne bih otvarao novu temu.
 
CQ27G2 nema nigde koliko vidim, tako da je najbolje da cekam jos malo...

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Ima za 320 na KP atm. Pikiram i ja ovaj monitor
 
Ja sam naručio CQ27G2U/BK u G radnji, međutim kako 10 dana ne mogu da ga "izvade iz magacina" ozbiljno se razmisljam da odustanem i jurim na KP...

HAhahha pa ja isti taj porucio kod G u petak , rekli u magacinu doci ce od srede u radnju. :D Da vidimo bas sta ce biti.
Mala je razlika da bi se rizikovalo nedajboze cimanje sa KP ako nesto nije u redu s mon.
 
Poslednja izmena:
Stigao je juče. Nisam imao vremena da ga čačkam previše, ali na prvu loptu nisam baš zadovoljan probijanjem svetlosti. Kako je pakovanje već delovalo otvarano, kese unutra lepljene nekom smešnom krep trakom, paranoik u meni misli kako sam dobio neki vraćeni primerak, tj. kako neko drugi čeri-pikuje primerak za sebe a ja smrtnik da stisnem zube. Uključivali smo ga u prodavnici, ali ovo nema šanse da se vidi u svetloj prostoriji.
 
S jedne strane nije nemoguce da si dobio koriscen, ali sa druge strane koliko ja znam pri primanju robe oni otvaraju pakete da provere da li je nesto osteceno ili ne..
 
S jedne strane nije nemoguce da si dobio koriscen, ali sa druge strane koliko ja znam pri primanju robe oni otvaraju pakete da provere da li je nesto osteceno ili ne..
Apsolutno ne.

Kupac prvi otvara fabricko pakovanje.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Mozda to ne rade za sve, ali drugar koji radi u T mi je rekao da pri primanju robe u radnju otpakuju tipa staklokeramicke ploce i tako te lomljive stvari - da ne bi posle bilo da je neko od radnika iz te radnje nesto slomio..

Iskreno, sve to moze da se zapakuje pa da niko ne provali da li je nesto nekada bilo otvoreno..


Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Dobro jasno je da vakuum ne moze, ali varijante u kutijama mogu.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Najverovatnija varijanta je da je bio kupljen online i vraćen u roku od 14 dana. Oni te modele vrte dok na kraju nekom ne uvale.
 
Hmmm, možda grešim. Providna traka kojom je spolja kutija bila zapečaćena, a koju su u prodavnici isekli ispred mene i ličila mi je na najobičniji selotejp, ipak ima AOC tekst odštampan preko, samo se slabo vidi jer su crna slova preko crne pozadine. Sa druge strane od sadržine unutra: Hdmi kabl u zapečaćenoj kesi, CD sa par nalepnica o energ. efikasnosti u zapečanjenoj kesi, display kabl u otvorenoj kesi zalepljenoj selotejpom, "greda" od postolja kriminalno umotana i oblepljena krep trakom, onaj svezdasti deo stalka slično umotan i oblepljen krep trakom ali napola viri iz kese i najveći lol je nekakvo uputstvo za reklamacije Philips monitora na srpskom :D

IMG-20200603-202928.jpg
 
Stigao je juče. Nisam imao vremena da ga čačkam previše, ali na prvu loptu nisam baš zadovoljan probijanjem svetlosti. Kako je pakovanje već delovalo otvarano, kese unutra lepljene nekom smešnom krep trakom, paranoik u meni misli kako sam dobio neki vraćeni primerak, tj. kako neko drugi čeri-pikuje primerak za sebe a ja smrtnik da stisnem zube. Uključivali smo ga u prodavnici, ali ovo nema šanse da se vidi u svetloj prostoriji.

JEl ga vracas? Da znam da otkazem onda. :) Obelezi nekako pakovanje iznutra da ljudi na benchu znaju :)
 
Ha, neko je izgleda mislio na to pa sa donje strane postolja ima jedna (poveća) tačka napravljena plavim markerom :D

Mislim da ga neću vraćati (kad nisam odmah...). Nisam ja neki zahtevan korisnik, a i nemam vremena da se opet bavim nabavkom (najviše vole 'vake kupce :)). Pisaću sutra o utiscima u drugoj temi.
 
Poslednja izmena:
Ja sam pre korone narucio dva dellova monitors od 27" u radnji na G, jedan monitor stigao koji je reklamiran. Videlo se da je otvaran kada sam otvorio kutiju, sve kese unutra pocepane. Unutra je bila I potpisana reklamacija da je vracen, jer kuoac nije bio zadovoljan modelom. Istog Dana ga vratim u radnji, I dali mi drugi monitor, jer ga imali na stanju [emoji16] I Taj drugi, kada otvorio, sve je bilo novo. Jedina Mana je u postolju, ne tiltuje se postoje do kraja, fali pola cm u odnosu na prvi monitor kada se podigne do kraja...Ali iskreno mrzelo me da se peglam zbog toga, I zadrzao monitor [emoji16]

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Ha, neko je izgleda mislio na to pa sa donje strane postolja ima jedna (poveća) tačka napravljena plavim markerom :D

Mislim da ga neću vraćati (kad nisam odmah...). Nisam ja neki zahtevan korisnik, a i nemam vremena da se opet bavim nabavkom (najviše vole 'vake kupce :)). Pisaću sutra o utiscima u drugoj temi.

Posto ga zadrzavas, da vidimo dal ce meni reci da je stigao u radnju. :)
 
Kakvi su ovi AOC u odnosu na Dell monitore Ultrasharp? Recimo U2717P ili tako neki?
Imam Dell 24" U2414H pa ne bih isao dalje od Dell-a, ali ovi AOC su primamljivi zbog cene, samo je kvalitet upitan, jer je Dell 100-200e skuplji.
 
Pozz ,Da se i ja ubacim u pricu . Mene interesuje AOC CQ27G2U imam jednog asusa od 27" i FHD rezz sto mi je mala rezolucija . Stoga zaobilazim27" modele u FHD. Naime zelim gamerski 144hz 27 incha 144hz.
Ovaj AOC je oko 40k na kp iz madjarske,a kao neka dr. opcija ima u G radnji za 42k din. Kada vidim sta prodaju u G radnji ne cima mi se sa njima oko koriscenog ili ne monitora. Uzeo bih neki ips ili va model tn bas i ne bih . Ima li ko iskustvo neko sa nekim cenovno slicnim monitorom za preporuku.
@ gambit daj link za opis kada okacis
 
@deklaracija imaš 240hz Dell Alienware AW2720HF za ~48000 na oglasima, postoji i povoljnija verzija od 25 inča.
Edit: Sad tek vidim, ti prelaziš na 2k. Ništa, značiće nekom, lepa je ovo kupovina kome odgovara fhd i maksimalno osvežavanje.

 
Poslednja izmena:
Monogo mi je to para . Uzeo sam AOC C24G1 trebalo mi hitno ali nisam zadovoljan svakako sa njime i uzece ga ga je drugar od mene . Razmatram taj aoc ips od 24 inca zbog cene , 27 ips fhd,IPS i 27 1440p VA. Samo razlika u ceni je jedan solidaina monitor :)
preferiram 27 1440p, 144hz IPS ali to kosta ,a i takav AOC nisam nasao , a oni su najpovoljniji koliko vidim
 
Za sada mi je u uzi izbor usao LG 27GL850 i AOC CQ27G2... Malo sam skeptican za AOC zbog zakrivljenog ekrana... Ja na monitoru uglavnom radim (Visual Studio) pa tek onda se igram... Kakav je rad sa tekstom, desktop, internet browsin na curved monitoru? Citao sam da je ljudima dosta cudno bilo kada su presli na curved monitor...
 
^ Lg je dosta bolji, ali i dosta skuplji, oko 50%. Ako se uklapas budzetom, definitivno Lg.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Nazad
Vrh Dno