Šta je novo?

Koji 27" ili 32" monitor

shomiNBGD

Slavan
Učlanjen(a)
09.02.2013
Poruke
2,261
Poena
335
Moja oprema  
Monitor
AOC CQ32G1
Miš & tastatura
Logi G513 & G502
Laptop
HP Elitebook 850 G8
Tablet
Galaxy Tab A8
Mobilni telefon
Galaxy S23 Ultra
Pametni uređaji
Galaxy Watch 5
Steam
shomispc
Pristup internetu
  1. Optički internet
Konacno je dosao trenutak da batalim laptop i mucenje na kuhinjskom stocicu i kupim normalan monitor i komp :)

Hteo bih da uzmem nesto veliko, i da ne moram da se ganjam sa dva manja monitora.

Requirement je 144hz, tip panela mozda i nije bitan obzirom da cu ga gledati samo iz stolice direktno ispred, mozda ce 1% biti scenario gledanja sa kauca, ali ni toliko.

Namena je casual gaming (csgo) i programiranje.

50ak eura gore dole mi ne igra neku mega bitnu ulogu, moze i kod madjara, moze i u radnji.
Recimo da ne bih dao vise od 350e ako bas ne moram.

Reeeecimo da mi ovako nesto pada na pamet:
AOC 27" IPS 27G2U/BK FHD 144hz/1ms
AOC 32" VA CQ32G1 WQHD 144Hz/1ms
Samsung 32" VA LC32JG50 WQHD 144hz/4ms

Nisam gadljiv ni na polovne stvari, tako da u obzir dolazi i ovaj CQ32G1 koji je trenutno na oglasima ovde.

U ovom trenutku bi bio koriscen sa laptopom (na 60Hz nazalost, jer nemam DP na GTX 960M), ali u nekom trenutku bih presao na neku Ryzen 5 3600 konfiguraciju.

Bottom line, AOC je brzi, Samsung ima bolji HDR performance (da li mi treba HDR, verovatno ne).

I ne gori mi nista, mogu i da sacekam da uzmem desktop konfiguraciju pa da onda uzmem monitor..
 
pa iskreno nemam neki odredjeni budzet... U sustini, znaci mi i da kupim monitor kod nas, a trenutno samo lg imaju...
Na lg kazu da nije najbolja crna mada mi to i ne znaci puno...
 
Ja bih uzeo taj LG definitivno best buy kod nas.
 
pa iskreno nemam neki odredjeni budzet... U sustini, znaci mi i da kupim monitor kod nas, a trenutno samo lg imaju...
Na lg kazu da nije najbolja crna mada mi to i ne znaci puno...

Kao i svaki IPS :). Ali je nano cell i 10bit. Kad se pojavio, vise mjeseci je bila nestasica ovog modela, zbog popularnosti.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
I meni treba pomoc oko kupovine novog monitora za 2070 super, pozeljno sa g-syncom, razmisljam se o sledeca dva modela.

1. Acer Predator XB271HU- 27,QHD,Ips,165hz,g-sync
2. LG32GK850G-B 32,QHD,VA,165hz,g-sync

Da li je 32 dijagonala prevlika za ovu rezoluciju kao i uopsteno da li je potrebna takva dijagonala za casual gaming i svakodnevni rad.
Jel su VA panteli pouzdaniji , u smislu da ne mogu da ocekujem neke mane ekvivalentne backlight bleed i ips glow kod ips panela ili mrtve piksele?
Jel ima jos neki monitor koji bi dosao za razmatranje, da je barem g-sync compatibilan, QHD i dijagonala>27 i da je dostupan kod nas, sto u radnjama sto preko kp i oglasa.
 
Ako kupuješ u radnji možeš da naručiš preko interneta i u roku od 14 dana ako nisi zadovoljan proizvodom(panel,pikseli,dijagonala) imaš pravo da vratiš robu uz povraćaj novca bezuslovno
 
Da, znam za to, samo ne znam kolko bi cekao na tu lovu i koje je to zezanje.
Recimo ovaj Predator ima samo u radnji, nije dostupan za online narucivanje, znaci samo mozes da ga pokupis iz radnje i onda ne mogu da vracam.
 
Nazad
Vrh Dno