Šta je novo?

Ryzen konfiguracija za Fortnite

mladen2008

Cenjen
Učlanjen(a)
10.09.2009
Poruke
871
Poena
170
Sta mi mozete preporuciti od Ryzen konfiguracije za klinca koji igra Fortnite? Ponekad radi u Premiere, a i uci After Effects.
Kupio bih mu nesto do 1000 evra.
Da li bi Ryzen 7 2700 bio ok?
Ne znam koja je razlika izmedju ATX i mikro ATX maticnih ploca sem sto su manje, :) ali gledao sam nesto od ovih modela:
ASRock B450M STEEL LEGEND AMD
ASUS TUF B450-PRO GAMING AMD
ili treba odabrati drugi cipset?
Kuciste zeli Sharkoon VG6-W RGB. Odusevljen je ovim kucistem, pa se nadam da ne gresimo. U isto vreme bih hteo da iskoristim bluray rezac iz starog kompa pre nego sto ga prodam, tako da ima mesta i za njega. Sta mislite?
Od grafike hoce li ova biti dobra Grafička karta ASUS ROG Strix GeForce GTX 1660 SUPER 6GB GDDR6? Ili mozda nesto bolje? Vise bih preferirao nVidiu, ali ako je bolji Radeon koji biste preporucili?
Hvala svima na pomoci.
 
Sve je to OK samo bih ja uzeo 2700x (bolji automatski boost).
mATX ploče obično imaju slabiji VRM nego full ATX ali to je važno samo za OC.
Grafička je sasvim OK.
Ako ti se plaća za to kućište, go ahead, neka sija ko tepsija,klincima je to najvažnije. Ima i filtere za prašinu.
 
Ja ne bih 2700x nikako, jer ako je razlika 50ak eura u ceni kao što mislim da jeste, apsolutno nije vredno toga. Overklokuju se na iste vrednosti, a sam proces je prilično jednostavan. 2700 + LC-CC-120 kuler je neki best buy.

Što se tiče ploča, pogrešno je generalizovati na osnovu dimenzija jer bukvalno zavisi od modela do modela, tu više nikakva pravila ne postoje. Taj ASRock B450M STEEL LEGEND je pristojna ploča za te pare i sasvim adekvatna za 2700. Eventualno bi mogao da razmisliš o nekom MSI modelu, B450-A Pro, Mortar ili Tomahawk MAX za slučaj da se u nekom trenutku bude radio upgrade na neki procesor sa još više jezgara, jer imaju najkvalitetnije VRM-ove u klasi.

Kućište se meni lično ne dopada ponajviše zato što ima taj akrilni (ili pleksi?) prozor, koji je mnogo manje otporan na ogrebotine i prašinu od stakla i komplikovan je za održavanje, plus mi izrada ne deluje preterano kvalitetno, a nije baš nini naročito povoljno. Za slične ili malo veće pare ima mnogo kvalitetnije odrađenih kućišta renomiranih brendova. E sad, taj 5.25 slot za blueray je dosta ograničavajući uslov jer ga većina modernih kućišta nema, pa se preispitaj da li ti je to baš neophodno. No, ako se dečku baš dopada taj Šarkun, završiće posao.

1660 Super je generalno ok karta, kao i Strix model, ali bi morao da napišeš njenu cenu da bi mogli da ti kažemo da li ima nešto bolje za te pare ili slično za manje.
 
Poslednja izmena:
Ok, pa tu negde do 1000 evra kad bi mogla cela konfiguracija da se uklopi. Overklok ne bih radio, uvek ostavljam masinu po fabrickom. Sta bi mi preporucio?
 
Poslednja izmena:
Sta mislite o ovome:
Procesor: AMD Ryzen 7 2700x
Graficka: ASUS nVidia GeForce GTX 1650 4Gb DDR5 128bit DUAL
Kuciste: SHARKOON NIGHT SHARK RGB
SSD: INTEL 1TB 660P M.2 PCIe M.2 2280 SSDPEKNW010T801
RAM memorija: Kingston HyperX 32GB Fury RGB 3000 HX430C15FB3AK2/32
Napajanje: CHIEFTEC CTG-750C-RGB 750W Full A-80 Photon series
I maticne ploce izmedju kojih se neckam:
MSI x570 A Pro
ili
ASUS TUF B450-PRO GAMING

Sta mislite?
 
Ako nećeš OC ne treba x570
 
Uzmi Asus ploču ako ne planiraš skori prelaz na Ryzen 4000, amlo uštede za recimo bolje napajanje.
 
Nazad
Vrh Dno