Šta je novo?

3570k i overclock

Skamer

Poštovan
Učlanjen(a)
24.02.2019
Poruke
481
Poena
80
pozdrav

cini se da mi treba prevelika voltaza da bi radio stabilno na 4.5/4.6ghz,u cpu-z kad radim stress test pokazuje 1.360/1.375mV na full load. bas me briga za to kolku voltazu trazi,nego mi recite koji ste vi nacin koristili za ovo? ako stavimo manual voltage,onda ce ta manuelna voltaza uvek da stoji,cak i dok je u idle modu,sto svakako nije resenje. znaci moramo staviti offset mode,jedino tada voltaza pada dok je u idle modu. i sad,load line calibration je stvar koja dodaje voltazu onoliko koliko mu treba po nekoj njegovoj proceni. ako stavim na medium ili high,nemam dobru stabilnost,jedino ako ga stavim na extreme kao na slici,onda mu on sam stavlja 1.375mV u full load modu i tada imam stabilnost. cini mi se da mu daje previse voltaze,a i mnogo je to,ko zna da li je bezbedno. imam onaj lc power cc120 ali nije on dovoljan da ohladi,ovo je prevelika voltaza stvarno. mozda je bolje da ga spustim na 3.4ghz,jer mozda ce mu tad trebati ne vise od 1.250mV za stabilan rad. ploca je asus p8z68 gen3.



https://imgur.com/a/mzf4uFe
 
Iz tvog posta je tesko izvuci konkretno pitanje, sem prvog
Koristis nacin koji daje najvise za najmanje (u tvom slucaju voltaze). Ali posto je, naravno, sve to tu negde, najbolje je (u zavisnosti od biosa) izabrati fiksnu voltazu, ukljuciti power saving opcije da bi je obarao u leru, i sto nizi LLC. Ako hoces da snizis jos LLC, dodas voltaze. Prosto.

1.375v u sustini nije previse za ivy, ako mozes da ohladis. LC 120 ne moze da hladi to i 4.6ghz po meni. Licno bih isao na 4.4-4.5 i 1.3v, tako nesto. Delid je u svakom slucaju potreban ako mislis da ides vise od 1.3v, a i bolji kuler
 
Nazad
Vrh Dno