Šta je novo?

Mts iptv preko powerline set-a

xejtep

Cenjen
Učlanjen(a)
09.11.2012
Poruke
222
Poena
170
Ljudi zanima me da li je izvodljivo kupiti neki od powerline setova i preneti iptv signal iz jedne kuće u drugu(obe su na istom strujomeru)? Roditelji mi se sele u drugu kuću (10m od ove gde je ruter), pa me zanima da li mogu da ubodem lan kabal u telekomov ruter(port 2ili 3 koji su za iptv) i u drugoj kući u stb? Ili da razvlačim kabal?
 
Zavisi od kvaliteta powerline set-a, kao i samih instalacija. Meni radi u trosobnom stanu bez problema, dok prijatelju u kuci 2-3 puta dnevno izbacuje greske(on samo klikne ok i ono se reconnectuje).
 
Jel može neka preporuka za neki powerline set onda? Ne znam koji su dobri, nikada nisam koristio to...
Edit: da ima kod nas da se kupi...
I da jel mora biti uključen direktno u utičnicu ili može u produžni kabal?
 
Poslednja izmena:
Jel može neka preporuka za neki powerline set onda? Ne znam koji su dobri, nikada nisam koristio to...
Edit: da ima kod nas da se kupi...
I da jel mora biti uključen direktno u utičnicu ili može u produžni kabal?

Na netu kazu da nikako to ne radis, medjutim meni radi bez problema. Na kraju krajeva, racunam da teoretski veza mora da bude gora cim povecavas razdaljinu sa zicom nizeg kvaliteta.

Za preporuku ne znam, ali svaki powerline set ima odredjenu specifikaciju, neki daju do 100 megabita protoka, neki do 400, racunam da sto je veca brojka to je kvalitetniji uredjaj, ali tako raste i cena. Gledaj obavezno da uzmes neki koji ima zenski prikljucak za strujui, kako ne bi gubio jedan ili morao da se cimas sa produznima.

Na kraj krajeva, savet je da kupis opremu dostavom preko interneta, tako ces imati rok od 15 dana(valjda je 15) da vratis uredjaje ako ti ne vrse posao bez dodatnih cimanja sa prodavnicom.
 
Zahvaljujem, tako sam i uradio, naručio online tp link av600(mbps)... Pa cu videti dal' radi.
 
ne radi recimo kroz APC produzni...kroz ove obicne radi
 
Evo da potvrdim samo da radi, samo što radi direktno u utičnici(bar kod mene). Na produžnom (hama običan) radi ali secka i povremeno izgubi signal. Isključio sam produžni iz zida ubacio ovaj adapter pa produžni uključio u njega(ovaj model ima utičnicu na sebi) i radi odlično. Hvala svima na odgovorima.
 
Da li je neko probao mts IPTV preko ovog uredjaja?

CORINEX Powerline Ethernet zidni adapter sa integrisanom utičnicom AV200 Dual pack

Negde pise da podrzava iptv a negde da ne podrzava,
 
Ja sam kupio, pre nekoliko meseci i tek pre neki dan jedan par ugradio...Navodno traze i istu fazu i nulu, da bi radili kako treba, sto je zaista i glupo i nemoguce ili su bas dno od uredjaja..
U jednom stanu, starije gradnje, koji je dosta preuredjivan [menjana struja, iz 50-tih godina, monofazna na trofaznu], sam hteo da ih porazbijam..Nigde nisu hteli da rade, iako su na nekoliko metara udaljeni..Naravno, pripisao sam problem kojekakvim majstorima za struju i razvukao utp kabl za iptv.
Prosle nedelje odem na lokaciju i povezu se sa dvorisnom zgradom,bez problema, izmerim net, ide preko 20mbs...super! Dodjem pre neki dan i oni ne mogu da se povezu, uopste...Menjao mesta, okretao ih i opet da ih porazbijam..Nadjem jednu uticnicu , nesto blize u dvorisnoj zgradi i tamo radi...Za sada, radi vec nekoliko dana, bez problema..
Montirao sam nekoliko set-ova Fritz-box uredjaja za mrezu preko struje i radi savrseno, ali je i cena jaca..
Eto ti, detaljno, pa odluci..Ili probaj..
pozz
 
Da li je neko probao mts IPTV preko ovog uredjaja?

CORINEX Powerline Ethernet zidni adapter sa integrisanom utičnicom AV200 Dual pack

Negde pise da podrzava iptv a negde da ne podrzava,

U opisu na netiksovom sajtu samo za taj model piše da ne podržava IPTV.
 
Video sam to, a isto tako dole u nastavku opisa proizvoda na engleskom pise da podrzava IPTV, pa mi je sve to malo konfuzno
 
Do skoro radilo kako treba preko power line adaptera TP link, sad kod testa izbaci gresku na 5. Koraku, test centralne lokacije. Ima li neko informacije, pretpostavljam da je do mts-a, radi li nekom i dalje?
 
Jedno mozda malo glupo pitanje ...
Na drugom "kraju" mogu da povezem uredjaj samo kablom ili moze i na wi fi ? Odnosno da li moram da stavim jos jedan ruter da bi imao wi fi ?
Da li bi kupovinom nekog "boljeg" rutera resio mrtve tacke wi fi signala u kuci , i eventualno kojim ruterom ?
Hvala.
 
Jedno mozda malo glupo pitanje ...
Na drugom "kraju" mogu da povezem uredjaj samo kablom ili moze i na wi fi ? Odnosno da li moram da stavim jos jedan ruter da bi imao wi fi ?
Da li bi kupovinom nekog "boljeg" rutera resio mrtve tacke wi fi signala u kuci , i eventualno kojim ruterom ?
Hvala.
Možeš da staviš na drugom kraju WiFi AP, ali imaj na umu da ono što je na powerline ulazu to ćeš dobiti i na WiFi izlazu.

Ne može istovremeno internet WiFi i IPTV osim ako na ulazu ne radiš VLAN tagging gde će Layer 2 i Layer 3 traffic biti na odvojenom VLAN-u. Takođe moraš imati powerline uređaj koji ne stripuje VLAN tag a na drugom kraju moraš imati AP koji može da razdvoji VLAN za svaki layer na poseban SSID. Unifi, Aruba ili Grandstream AP na primer.
 
Nazad
Vrh Dno