Šta je novo?

win10 na starijem kompu

oogabooga

Čuven
Učlanjen(a)
20.10.2003
Poruke
2,883
Poena
690
imam neki stariji dell tu koji skuplja prasinu, dell optiplex 745, unutra je pentium D 945 na 3,4ghz. izbacio sam njega i ubacio c2duo e6400, i bootovao se normalno, podrzava c2duo do 1066, za sada ima 2gb ddr2, s tim da bi ubacio jos 2gb, pa da ima 4gb ukupno, i ima nvidia 8400gs low profile grafu da bi mogla da stane u kuciste.
interesuje me, koliko je realno da bi win10 64b pro na toj masini radio koliko toliko OK?
komp bi sluzio bukvalno za skype, internet, office paket, i mozda pracenje neke platforme za video konferencije.....

hvala
 
sa jeftinim ssd-om,kao zmaj.jedino što bi po instalaciji morao da pustiš jedno 7-8 sati da oni završe sa svojom telemetrijom,ma kako je gasio.posle toga leteo bi.opcija je i win 8 ako bi te kočio neki drajver ali većma ili ima ili može da se zbudži.

32bit jede manje rama ali to ti dođe manje više to što bi gubio sa 32bit sistemom na 4gb...

bez ssd-a ti treba dosta prostran drajv za početnu brzu particiju koja je cela iznad 60mb/s ali što manja to bolje,da ne traži disk podatke dugo (da bude dobar odziv) i da možeš lako i brzo često da je defragmentuješ.ali to je ceđenje suve drenovine,uzmeš prvi ssd na oglasima u lokalu i rešiš svaki problem.

Ne može više ni to. Bez SSDa posebno ne.

juče spakovao sličnu kantu - e5800,radeon 4350 i 4gb rama.prvi najjeftiniji biostar ssd u lokalu,prebacio i prepeglao sistem,zbudžio drajver za radeona,poskidao gluposti,nabacio mozilu,adguard i komp leti.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno