Šta je novo?

Koji DAC za Jamo S803?

beyondtime

Cenjen
Učlanjen(a)
14.08.2014
Poruke
1,564
Poena
145
Pozdrav ljudi.

Drugar hoce neki DAC do 150€ za Jamo S803, pa me zamolio da pitam ovde. Ima li nekih preporuka? Ni zvucnike nije jos kupio, ali se odlucio za njih.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Odlučio se nakon slušanja? Sa kojim pojačalom će raditi?

Topping E30, Khadas Tone Board, Schiit Modi 3 (ako se malo spusti cena na KP-u), iFi Zen, Topping D30 ili FX-Audio X6/Dragonfly Black kao jeftinije varijante, u zavisnosti od toga da li bi kupovao na Aliju, KP-u ili u domaćim radnjama i da li ima u planu korišćenje slušalica.
 
Poslednja izmena:
Sto se zvucnika tice, nije ih cuo ali je citao i gledao recenzije, pa je tako zakljucio. Pojacalo je mislio da uzme Sony TA-F450D.

Ima i slusalice pa ce i za to da koristi, M40X.
Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Loš način za biranje zvučnika. Tom logikom može da ide na Monitor Audio Bronze 1 koji koštaju skoro isto a imaju još bolje recenzije u proseku. Neka obiđe malo audio radnje.
 
Pretpostavio sam da mu je izbor los kad mi je rekao kako je odlucio sta ce da kupi :d Prenecu mu i to.

Da li imas neki predlog za pojacalo?
 
Izbor samog DAC-a nema mnogo veze sa samim zvučnim kutijama. On je bitan za zvuk, odnosno, pretvaranje digitalnog u analogni sugnal. Ukusi su različiti pa svako ima svoj predlog. Ja sam ih promenio nekoliko i svi su sa alija.
Rangirao bi ih ovako po kvalitetu:
1. Декодер 16X Parallel TDA1543HiFi
2. Breeze Audio
3. TOPPING D30 DSD
Pošto pitaš i za pojačalo, moja preporuka je Pioneer A-70DA
On ima ugrađen DAC ( 384 kHz/32-bit ) tako da nije potrebna kupovina posebnog DAC-a.
 
Poslednja izmena:
Čini mi se da mu tvoj predlog pojačala "blago" probija budžet, onaj Sony je 120e na KP-u.:)

Ako bi kupovao novo možda bi jedino mogao da se pruži za Onkyo A-9110, nekako ima logike ili da ide na sve novo ili na sve polovno, polovno pojačalo (nekada više klase) i novi niskobudžetni zvučnici su mismatch.
 
Poslednja izmena:
Da ne bih otvarao novu temu, ne razumem se u ovu materiju pa mi treba predlog za dac koji bi koristio iskljucivo za AKG Q701 sluske. Ne bih nesto puno para da dajem ako ne mora. Zvucnu kartica mi je integrisana na ploci asrock b450 itx. Sta je neki best buy za ove sluske. Hvala

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Zavisi koliko novca izdvajas za DAC/AMP, da li planiras narucivanje sa Amazona, AE ili kupovinu u domacim prodavnicama ili na KP.

Najsigurnije i najbolje resenje bi bio FiiO K5 Pro, samo da se konacno (ponovo) pojavi u domacim prodavnicama, verovatno po ceni ~21k din. Ova kriza je obustavila proizvodnju prethodnih meseci ali je obnovljena i kapiram da ce se veoma brzo pojaviti u ponudi. Uredjaj je odlican i verovatno najbolji u toj cenovnoj klasi a velika prednost je i to sto ce moci da se kupi u SRB, sa garancijom. Napaja se iz uticnice, ima vise opcija za povezivanje sa ostalim uredjajima i PC.
Domaci test, koji je snimio clan bench-a Aibo
https://iiwireviews.com/fiio-k5-pro-review


Ostali testovi: https://porta.fi/fiio-k5-pro-dac-amp-review-device-for-those-who-love-music/
https://hifitrends.com/2019/10/31/fiio-k5-pro-headphone-amplifier-review-this-impressive-budget-dac-amp-will-excite-you/



Uzeo sam ovaj Amp/Dac da zamenim Ifi iDSD Nano LE (Burr Brown 1793) zbog relativno slabog pojacala od samo 130mW. Nakon vise procitanih recenzija na net-u odlucio sam se za FiiO K5 Pro, samo da ukratko objasnim vecina recenzija su bili “hvalospevi” ali nakon preslusavanja gomile razlicitih zanrova muzike mogu slobodno reci da je ovaj Amp/Dac kombo pravi dragulj. Pocev od izuzetno cistog pojacanja (bez mogucnosti da se cuje sustanje) citavih 1.5W na 32Ohm-a do guranja Sennheiser HD600 (300 Ohm-a) bez “znojenja” preko ozbiljno dobrog AK 4493 cipa (sirina, dubina, separacija, vokali, instrumenti, brzina) ovaj mali uredjaj ne prestaje da iznenadjuje i odusevljava! Za ovu cifru ne verujem da je moguce naci ekvivalentan uredjaj ili stack koji bolje radi reprodukciju muzike. Veoma sam zadovoljan kupovinom
 
Poslednja izmena:
Nije problem da porucim sa AE, Amazona i sl, ako ima nekih dobrih ponuda. Taj Fiio deluje super, ali nije bas jeftin imajuci u vidu da sam basic user i nisam cesto za kompom, pa ne znam da li toliko novca bas da izdvajam. Ali ako smatrate da je best buy sto da ne.

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Izbor samog DAC-a nema mnogo veze sa samim zvučnim kutijama. On je bitan za zvuk, odnosno, pretvaranje digitalnog u analogni sugnal. Ukusi su različiti pa svako ima svoj predlog. Ja sam ih promenio nekoliko i svi su sa alija.
Rangirao bi ih ovako po kvalitetu:
1. Декодер 16X Parallel TDA1543HiFi
2. Breeze Audio
3. TOPPING D30 DSD
Pošto pitaš i za pojačalo, moja preporuka je Pioneer A-70DA
On ima ugrađen DAC ( 384 kHz/32-bit ) tako da nije potrebna kupovina posebnog DAC-a.
Hvala lepo.
Čini mi se da mu tvoj predlog pojačala "blago" probija budžet, onaj Sony je 120e na KP-u.:)

Ako bi kupovao novo možda bi jedino mogao da se pruži za Onkyo A-9110, nekako ima logike ili da ide na sve novo ili na sve polovno, polovno pojačalo (nekada više klase) i novi niskobudžetni zvučnici su mismatch.
A Nobsound NS-01G Pro i FX-Audio XL-2.1BL (imena kao da ih Elon Musk sprema da da buducoj deci)?
Rekao mi da pitam jos samo za njih, pa ce onda u potragu za zvucnicima po radnjama.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Nije problem da porucim sa AE, Amazona i sl, ako ima nekih dobrih ponuda. Taj Fiio deluje super, ali nije bas jeftin imajuci u vidu da sam basic user i nisam cesto za kompom, pa ne znam da li toliko novca bas da izdvajam. Ali ako smatrate da je best buy sto da ne.

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Ipak bih sacekao da domace prodavnice dobiju K5 Pro, u toj cenovnoj klasi tesko da postoji bolji DAC+AMP za slusalice a tu je i domaca garancija.
Imas odlicne slusalice, pa da ih iskoristis na pravi nacin. Za K5 pro kazu da ima izuzetno neutralan i transparentan zvuk u low-gain modu (koji je sam po sebi verovatno dovoljan za te AKG) kao i da dobija malo vise topline i ''mesa'' u nizim frekvencijama kada se prebaci u mid ili high-gain mod, sto verovatno moze da bude dobra ''sinergija'' sa AKG.

Ako prvo hoces da eksperimentises sa slabijim i jeftinijim uredjajima, onda ide klasicna preporuka za DAC-X6, u odnosu na cenu to je i dalje jedan od 2-3 najbolja ''starter DAC/AMP'' mada uskoro izlazi i MK2 verzija, po nesto visoj ceni.
 
:d

Hteo je da obezbedi dobar zvuk za novi stan, ali kad je video koliko kostaju samo pojacala, bez ostalih komponenti, brzo je odustao :D
Ove zvucnike je uzeo na popustu, bez slusanja :d
A inace je tip - samo da je glasno i dobro je.

Nisam hteo da komentarisem jer vidim da je srecan sa kupovinom, a to je valjda najvaznije.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Nema nigde Fiio K5 Pro, ne znaju ni kad ce dobiti. Zvao firmu iz NS-a i rezervisao jer je roba trebala ovih dana da stigne, zove me prodavac danas kaze otkazuje svima rezervacije. Jer su ih kinezi ispalili, slali po prioritetima. Samo k5 pro nisu poslali, ostala roba stigla....

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
I ja cekam K5 Pro jos od januara, jer je ova kriza pocela u Kini pa je odavno obustavljena proizvodnja ali FiiO fabrike su pocele sa radom i verujem da ce se K5 pro pojaviti i na nasem trzistu u narednih mesec dana.
Potraznja je velika sirom sveta, jer je FiiO ponovo napravio hit i najbolji uredjaj (pre svega za hi-fi slusalice) u toj cenovnoj klasi, pozitivni testovi i hajp su odradili posao tako da sada verovatno rade isporuku prvo za najveca i najbogatija trzista sirom sveta.

Mislim da vredi cekati K5 Pro, pre svega jer za te pare ne postoji bolji DAC/AMP za slusalice a i zbog domace garancije. U medjuvremenu sam se zainteresovao i za TR-Amp model ali je skuplji za 80-100$, (paradoksalno) mora da se naruci sa sajta proizvodjaca (iako je domaca firma u pitanju) i napaja se preko baterije a treba mi klasican desktop model koji se napaja iz uticnice.
 
Poslednja izmena:
:d

Hteo je da obezbedi dobar zvuk za novi stan, ali kad je video koliko kostaju samo pojacala, bez ostalih komponenti, brzo je odustao :D
Ove zvucnike je uzeo na popustu, bez slusanja :d
A inace je tip - samo da je glasno i dobro je.

Nisam hteo da komentarisem jer vidim da je srecan sa kupovinom, a to je valjda najvaznije.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Za kućno slušanje je možda bilo bolje da je išao na Edifier R1700BT ali ako je zadovoljan i sa tima OK.
 
Nazad
Vrh Dno