Šta je novo?

Grafika do 400e?

Učlanjen(a)
10.12.2016
Poruke
1,459
Poena
165
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 5600x @4.7Ghz + Phanteks PH14
Matična ploča
Msi Tomahawk B450
RAM
16 GB Corsair Vengeance
GPU
RX 6700 XT - XFX
Storage
256Gb M.2 Samsung + 1 TB SSD Samsung
Zvuk
Edifier R2000DB + Lucya DAC + Qed Profile 1
PSU
Corsair RM850X White
Kućište
NZXT Source 530
Monitor
LG 34GN850
Miš & tastatura
Corsair K70 MK 2 + Sabre Mouse
Mobilni telefon
Samsung S24 Ultra
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
  2. Mobilni internet
Planiram sledeći mesec da zamenim RX580 sa nekom od sledećih:

RX 5700, RX 5700 XT, RTX 2060 Super ili 2070.

Ima finih izvedbi u Moskvi Msi i Gigabyte do 400e. Vidim da ima i par oglasa na KP. Čak sam razmišljao i o referentnim RX. Ne znam da li će biti usko grlo sa procesorom tj ostatkom konfiguracije (iz potpisa). Takođe sam planirao GTX 1080 TI ali je matora grafa i nema dobrih primeraka na oglasima, tako da sam od nje definitivno odustao.

Šta predlažete da je eventualno bestbuy? Iz ranijeg iskustva se vremenom i peglanjem drivera bolje pokazao AMD i možda zbog toga i vučem na tu stranu...

Sent from my Oneplus 7 using Tapatalk
 
Ako nećeš 1080Ti (koja i dalje rastura), onda 5700XT (ako nađeš za te pare, sumnjam), 2070, 2060S pa 5700, tim redosledom...

Ako možeš, sačekaj Ampere/Big Navi za nekoliko meseci...
 
Poslednja izmena:
Rado bih 1080Ti ali nije neki izbor a i cene su jake, uzevši u obzir da je stara grafa, ako ispadne neki dobar oglas ispod 400e nju ću prevenstveno. Znači preporuka je 5700xt, ako je sad malo u prednosti u odnosu na 2070, sledeće godine će biti veća razlika sigurno kao i do sada :D tako da ću nju verovatno. Jel neko koristio možda referenti model? Jedna je od retkih koja mi se sviđa kako izgleda, ne znam samo koliko je bučna i koliko se greje. Osim nje kod nas još ima i MSI mesh OC za 400.

Ne znam da li će CPU biti usko grlo za nju? 2600x @4.2

Što se tiče čekanja na Ampere/Big Navi... Uvek neko čekanje, i kada to izađe čekanje da padnu cene, a proizvod ne ispadne kako smo očekivali... Ako nešto bude vredno prelaska, prodaću ovu i preći na to, ali otom potom.
 
neće biti usko grlo...po meni,referentnu samo ako prvo imaš realnu potrebu za blower hladnjakom (malo i/ili positive pressure kućište) drugo rad si da je otvaraš i menjaš pastu.u svakoj drugoj varijanti pa čak i tada ako si alergičan na buku iz kućišta (koje će neumitno biti sa blower-om) uzmi prvu najjeftiniju kojoj su aktivno hlađeni moduli i izguglaj da možda taj model nema neki problem,pitaj na forumu...koliko sam čitao mesh je ok sasvim,nije šampion ali bože moj.
 
Rado bih 1080Ti ali nije neki izbor a i cene su jake, uzevši u obzir da je stara grafa, ako ispadne neki dobar oglas ispod 400e nju ću prevenstveno. Znači preporuka je 5700xt, ako je sad malo u prednosti u odnosu na 2070, sledeće godine će biti veća razlika sigurno kao i do sada :D tako da ću nju verovatno. Jel neko koristio možda referenti model? Jedna je od retkih koja mi se sviđa kako izgleda, ne znam samo koliko je bučna i koliko se greje. Osim nje kod nas još ima i MSI mesh OC za 400.

Ne znam da li će CPU biti usko grlo za nju? 2600x @4.2

Što se tiče čekanja na Ampere/Big Navi... Uvek neko čekanje, i kada to izađe čekanje da padnu cene, a proizvod ne ispadne kako smo očekivali... Ako nešto bude vredno prelaska, prodaću ovu i preći na to, ali otom potom.

1080Ti jeste stara ali je u rangu 2070 Super...i dalje rastura. Mada, da, ako ne možeš da nađeš pristojnu za 350-360€, nema smisla.

Nemoj referentnu 5700X, stock kuler je loš. Od dobrih modela imaš Powercolor Red Dragon, Sapphire Pulse, Gigabyte, MSI Gaming X...Sapphire Nitro i Powercolor Red Devil su najbolji ali su ogromni i skupi.

2600x je ok.
 
Poslednja izmena:
Otišla grafika upravo, mora što pre pasti nova. Šta mislite o modovanju obične u XT varijatu. U Moskvi je Gigabyte Gaming OC oko 350€, obična, dok je XT skuplja za 60€+ u toj ediciji. Koliko sam gledao testove, to je jedna od boljih jeftinijih. Msi sam odustao zbog plastičnih backplate-ova.

Sent from my Oneplus 7 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno