Šta je novo?

1080 8GB 11Gbps Strix problem

Vokac

Slavan
Učlanjen(a)
27.11.2007
Poruke
63
Poena
310
Imam problem sa karticom iz naslova, pre nedelju dana sam je kupio preko KP-a a sada lik nece da mi vrati pare. Uglavnom, u furmarku kada radi test sve bude ok za sto sto radi na base gpu clock 1696Mhz, ali kada se pokrene neka igra posle ni 5min ispada iz igre. Fora je sto igre dizu takt cak i do 2000Mhz, a boost kartice je 1835Mhz.
Na default taktu kada stigne do otprilike 2000Mhz vuce oko 220W temp bude oko 75C-78C

Preko MSI afterburnera sam namestio da ne ide preko1800Mhz (preko one krive Mhz/V) i sada radi ok. trosi mozda 140-150W.

Pa me sada zanima da li postoji nesto da editujem bios da ne bi morao vise da drzim podesavanja na MSI afterburneru? Ili ako je neko imao slicno iskustvo kako je ovo resio?
 
Mislim da ti je najbolje da se drzis alatke msi, editovanje biosa? Neznam, licno nebih to radio, osima kao ako ne rudaris pa kao rudarice vise itd.
Po meni sve se moze bezbedno srediti iz msi afterburnera.
 
Ne treba da editujes VBIOS, samo podesi u Afterburner-u, sacuvaj profil i podesi u afterburner autostart.

Elem, da nije premali napon/power limit za 2000MHz. Proveri to. Kod mene Zotac GTX1080 je podesena da radi na 1.05V (sto je default) i 2050MHz. Sve podeseno preko F/V krive). Power limit je na max a napon na 85% ako se secam i tako trosi ~200W

Mozda je degradirala :D
 
ili napajanje ne može da isporuči.ja bi to nosio na provereno i na sveže drajvere pa sekao.
 
Napajane je antec gold hcr 750w, mada bi trebalo da radi i sa 550w. Power limit mi je na 100% a core voltage nisam dirao. Ali cim stigne do otprilike 2000Mhz vuce oko 200-220W i igra nakon startovanja jednostavno pukne posle 5min igre. Instalirao sam najnovije drivere a pre toga sam skinuo stare sa ncleaninstall. a probao sam i kod drugara na njegovom kompu isto se desava.

konfiguracija je ova iz potpisa u oba slucaja.

@slashdance007 Jel mozes da mi posaljs svoj profil iz afterburnera da probam?
 
nikad čuo za ncleaninstall,probaj ddu koji je proveren softver.
 
Ne znam za ostale, ali od 1996 i mog prvog PC-a sam naučio zlatno pravilo "Nova grafička - nova instalacija Windows-a". Nikakvi "aninstaleri" ne mogu da izbace otpatke koji ostaju za drajverima, čak i kad su grafike iste firme u pitanju. Nedavno sam na poslu menjao GTX650 sa mojom starom 1060 i opet imao puno problema dok nisam reinstalirao Windows.
 
Ne znam za ostale, ali od 1996 i mog prvog PC-a sam naučio zlatno pravilo "Nova grafička - nova instalacija Windows-a". Nikakvi "aninstaleri" ne mogu da izbace otpatke koji ostaju za drajverima, čak i kad su grafike iste firme u pitanju. Nedavno sam na poslu menjao GTX650 sa mojom starom 1060 i opet imao puno problema dok nisam reinstalirao Windows.

Zamenio sam sam 5-6 grafika na istom win i nikada ga nisam menjao. Na računaru imam hrpu legalanog softvera koji je naštelovan po mojim potrebama, NAS, program za kamere i još dosta toga. Zamisli sada koliko bi mi trebalo sati da sve to ponovo podesim plus da pozovem ljude da mi odrade stvari koje ne umem. Tako da mislim da je zaista nepotrebno da se menja win sa novom grafikom. Jenostavno DDU i cepaj. Inače prelazio sam i sa ATI ja na Nvidi u (rx 580 na 1060). Nikada problem. Samo napravi backup za svako slučaj. Win je star minimum 5 godina. Nadograđivao sam ga još sa win 7 na win 10.

@Vokac *mjau**mjau**mjau*, prošao si kako si prošao. Sigurno nisi mogao da je testiraš. Drži se MSI alata i neka trera. Najviše što možeš da uradiš je da obrišeš drajvre sa DDU i instaliraš nove.


Display Driver Uninstaller

https://www.guru3d.com/files-details/display-driver-uninstaller-download.html
 
Potpis na ovo gore od vladat1

Nisam nikada reinstalirao win radi promjene grafičke - samo DDU

Također drivere brišem samo sa ddu, nikada sa win uninstall program.

Skini driver od grafičke i ddu / idi u safe mode / obrši driver samo sa ddu / idi ponovo u normal win / instaliraj driver od grafičke

Nikada nisam u životu imao problem a mijenjao sam na dnevnoj bazi - amd - nvidia grafičku radi raznih isprobavanja i testiranja.

Trenutni win10 mi je iz 2016. godine.
 
Poslednja izmena:
ja vučem jednu instalaciju/imidž sa muzičkim softverom od win8 technical previewa...nonsens da mora novi win,pogotovo od osmice pa nadalje,tu su dism i sfc da prepeglaju sve...
 
Vokac;@slashdance007 Jel mozes da mi posaljs svoj profil iz afterburnera da probam?[/QUOTE je napisao(la):
Evo mog profila Capture.JPG
 
O mom slučaju, tokom igranja, situacija izgleda ovako...

(U pitanju je identičan model.)

q3uGGyl.png


Koji profil je aktivan? Silent, Gaming ili OC?
 
Ovako je kod mene na defaultu u 2020-05-25_1833.png. Probao sam i DDU ali ne pomaze, isto iskace iz igre posle 5min
Pre dok sam koristio Asus TweakII drzao sam na gaiming profilu.
 
Poslednja izmena:
nikako da stignem da javim. Zamenio sam pastu i sada radi super bez afterburnera :) temp ne prelazi 62C
 
Lepo. :)

Da li si možda menjao i termalne trake? Umeju one da 'iscure' vremenom.
 
Nazad
Vrh Dno