Šta je novo?

Zvucnici 2.0 do 100 eura

ShaX_91

Slavan
Učlanjen(a)
24.10.2007
Poruke
445
Poena
320
Koje zvucnike da uzmem do 100 eura? Imao sam sistem sa pasivnim zvucnicima i pojacalom ali sam prodao, a trenutni Blueberry 2.1 zvucnici sw-p30 sa wooferom od 15 i satelitima od 5w mi stvarno be zadovoljavaju potrebe ni po kvalitetu zvuka ni po glasnoci.

Gledao sam 2 varijante koje su opet 2 razlicita sveta:

Microlab Solo 6c koje su mi tu negde u budzetu

Microlab b77bt koji su duplo jeftiniji ali imaju bluetooth koji bi mi koristio

Zvucnici bi bili ili na pokrivenom balkonu ili u dnevnom boravku koji je 3.5x8m

Ono sto mi je jedna od najbitnijih stavki je da mogu daljincem da pojacavam i smanjujem zvuk sto sa 6c mogu, sa ovim bt ne mogu ali s druge strane mogu preko bt da pustam muziku pa nije toliko problematicno, mogu i preko telefona da smanjim i pojacam.

Zvucnici bi se koristili za muziku sa dosta basa (prvenstveno elektronika), i bili bi povezani najverovatnije direktno na TV (koristim spotify i netflix na PS4) ili na MacBook.

Vise novca ne bih da izdvajam jer planiram selidbu uskoroi ovo uzimam samo zbog toga sto mi je jedan par zvucnika otisao pa mi treba zamena, da ne bih non stop premestao zvucnike s balkona u dnevnui boravak i obrnuto.

Hvala unapred!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Edifier 1280DB su bolji izbor od oba navedena, za nešto veću cenu, takođe ispunjavaju sve uslove. Nedavno su bili na akciji u GT, ne znam da li su još uvek ali svakako odlična kupovina

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Te edifier sam isto razmatrao, vidim da su oko 15k sto nije strasno, slicni su po ceni kao 6c, ali tu se eto lomim.

Da li cu dobiti nesto bolji zvuk sa ovim Microlab b77bt od ovih blueberry sto trenutno imam? Verujem da hocu.

Da li je razlika u ceni od skoro 7k dinara izmedju b77bt i solo 6c/edifier vredna doplate?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Edifier nudi više od 6c, baš tu gde ovi manjkaju. Ja sam se odlučio za edifier na kraju, meni je vredelo doplate što ne mora da znači da i tebi hoće, najbolje da poslušaš i jedne i druge ako je moguće uopšte.
Sad gledam, edifiier bili 13.5 na GT sajtu pre neki dan, više nisu

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Edifier za cenu, nema konkurenciju i van Srbije.
 
Edifier je poslednjih godina ozbiljno digao cene, R1600 T3 koje sam 2014 kupio za 60 EUR sada koštaju duplo više. Slična priča kao i za Microlab svojevremeno.
 
Sad sam kopao po arhivi mailova, 5C 2011 plaćeni nešto manje od 9000 dinara. B73 mislim da sam platio oko 30 EUR, nemam sačuvano.
 
1280DB i T se prilično razlikuju zvučno:



Za nešto što se kupuje jednom u X godina dodati 3000 din je imho sasvim opravdano ako nije baš kritično, 1700 je jasno bolji od DB-a (da, YT poređenja nisu prava stvar, to svi znamo, ali su kakav-takav orijentir):


 
Da ne otvaram novu posto ovde vec ima taj vs ...

Hmmm ... sad sam i ja u dilemi.

Hi-Fi ide u vecna lovista tuto-kompleto, necu vise da motam, popravljam ... samo aktivni i dosta mi je za dnevnjak.

Edifier R1280DB vs Microlab Solo-6C?

Malo gledao po tubi znam da nije referentno ali ipak se cuje neka razlika.
Lepse mi zvuce Edifier R1280DB ali mi malo to nesto 2*21W.

Da idem u prodavnicu da trazim da mi "odsrafe" verujem da nece hteti, pa cisto utisci da li je u praksi dovoljno tih 2*21w.
Nemam plan da izbijam prozore kao sto sam mogao sa starim Hi-Fi-jem nego cisto da se cuje pristojno ...
 
Poslednja izmena:
Stigli Edifier 1280, sta da kazem, igrackice, za pc su ok da svira lagano, za nesto vise po meni nisu.
Malo ih usporedjivao sa Solo 7C nesto lepsi zvuk na Edifieru ali snaga na strani 7C ali dobro i duplo su jaci.

I ondaK pustio Pioneer CS-9030 stare 100 godina.
Sta reci a ne zaplakati :p ti stari Pioneeri koji danas mozda vrede 3k din (a mozda ni toliko) i pojacalo takodje toliko (jednostavno ide sve iz kuce od HiFi-ja jer nema vise mesta za te grdosije), su svemirski brod za oba navedena modela, jes' da izbijaju prozore ali nije to ni najbitnije ...
 
Pazario danas r1700bt. Pre njih su mi tu stajali Roth Oli Powa-5, i u poređenju sa njima zvuk je osetno slabije balansiran ali prilično dobar i topao. Mislim da svakako nisu ista klasa ali hajde da bacim prva zapažanja, Roth deluje mekanije, bogatiji u srednjim tonovima i bez curenja basa u srednje, što bih ovde naveo kao jedinu manu za ovu cenu. Sve u svemu, zvuk je baš dobar i verujem da će da bude još bolji kada se malo razrade. Trenutno mi je bas na -2, na flat mi je bilo previše agresivno.
Dizajn je prelep, uzeo drvo boju, fantastično izgledaju kad se skinu zaštitne mrežice.
 
Nazad
Vrh Dno