Šta je novo?

220v na 110v ~300w transformator

Solesoslav

Slavan
Učlanjen(a)
20.05.2008
Poruke
4,685
Poena
485
Zna li neko gde bi mogao da nadjem kvalitetan transformator za uredjaj koji trosi 200-280w 110v, konkretno CRT televizor?
 
Neki (stari) TV servis? Mislim da bi ti to bila jeftinija varijanta nego da ti neko pravi novi trafo

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Ja sam uzeo jedan transformator za slow cooker koji radi na 110v i mislim da je oko 1kw... Znaci imas iste takve jeftinije... okacicu link malo kasnije i misljenje o njemu...
 
Pitao sam poznanika iz Nisa koji pravi transformatore. Takav bi kostao oko 25 eura, otprilike. Samo ako si siguran da ce uredjaj raditi i na nasih 50Hz, ne samo na nizem naponu. Mogu i da ostavim kontakt, nisam siguran kakva je vise politika foruma po tom pitanju :D .
 
Postoji lik iz Pančeva koji prodaje te trafoe različitih snaga, oglašava se svuda, lako ga je naći. Nekoliko poznanika je su kupovali od njega te trafoe za ozbiljnije potrošače i zadovoljni su

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Ja sam uzeo jedan transformator (110 na 220 i obrnuto, 500w) za slow cooker koji radi na 110v i mislim da je oko 350-400w... (pogresio sam u prethodnoj poruci sto se tice snage...)

izgleda kao ovaj sa slike... mislim da ih ima na AliEx

MSKJ-TC-1000W-step-down-transformer-220v.jpg_640x640.jpg

Meni je zavrsio posao, radio je 24h bez prestanka na njemu taj slow cooker... Dosta je tezak, pretvara napon sa 110 na 220v i obrnuto. Jedina mana je sto nije bas safe, u smislu da se kabl ukljucuje u njega i u zid, pa u zavisnosti sa koje strane ukljucis kabl, zavisi da li ce smanjivati ili povecavati napon. Desilo mi se da sam se zamislio i dok sam drzao kabl u ruci, ukljucio sam ga u zid... sreca pa me samo pecnula struja, nisam bio uzemljen... ali treba biti oprezan... I ne bi bilo dobro da se deca igraju oko njega...

Koliko su safe za koriscenje 24/7 (u smislu da se ne zapale ili nesto), ne znam... to najbolje pogledaj na aliju komentare... meni zavrsava posao, kao sto sam rekao... Sad nisam siguran 100% ali cini mi se da se fino zagreje posle 24h rada, na nekih 70% opterecenja...

Kao sto nuk rece, da to sam uzeo od tog lika iz Panceva...
 
Poslednja izmena:
Trafco Beograd pa vidi koja bi cena bila.

Sent from my MI 6X using Tapatalk
 
Postoji lik iz Pančeva koji prodaje te trafoe različitih snaga, oglašava se svuda, lako ga je naći. Nekoliko poznanika je su kupovali od njega te trafoe za ozbiljnije potrošače i zadovoljni su

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk

Ja sam uzeo od njega pre tri godine i radi bez problema. Ćerka ga koristi za neki figaro i blender. Našao sam ga na KP, u sekciji Ispravljači i mogu reći da je prodavac ok lik.Trafo izgleda kao ovaj iz posta @ C4in
 
Je l' taj TV Amerikanac ili Japanac? Ako je Amerikanac, sumnjam da ce to raditi na 50Hz cak i da mu prilagodis napon. I ako je Japanac, proveri za koju je frekvenciju pravljen.
 
Je l' taj TV Amerikanac ili Japanac? Ako je Amerikanac, sumnjam da ce to raditi na 50Hz cak i da mu prilagodis napon. I ako je Japanac, proveri za koju je frekvenciju pravljen.

Na vise mesta na netu sam citao da iako se ne moze garantovati, televizori uglavnom rade sa obicnim transformatorom napona. Mozda mu interni sat bude radio usporen jer se oni cesto oslanjaju na frekvenciju struje.

Hvala svima na predlozima, videcu jos sta cu uzeti, posto je rec o televizoru definitivno bi uzeo sto tisi transformator pa malo naginjem ka ovima iz Trafco-a, ali su duplo skuplji. Sa jedne strane zbog ogranicene dijagonale ne treba ulagati previse u CRT televizor jer sto se vise ulozi, to vise LCD proizvoda vecih dijagonala se moze naci za te pare. Sa druge strane, to je niche proizvod ciju svrhu LCD televizor ne moze ispuniti u celosti.
 
Nazad
Vrh Dno