Šta je novo?

GTX 1060 - Nema slike, racunar radi

panther_

Slavan
Učlanjen(a)
28.04.2012
Poruke
1,954
Poena
405
pozdrav, gtx 1060 6gb mi uopste ne baca sliku, a računar radi.
kada ubacim jos jednu karticu, ubodem kabl u nju imam sliku.
računar vidi 1060, ali ima code43 error, u attachmentu se nalazi ss iz gpu-z.
probao sam više BIOS-a da fleshujem ali bez uspeha, takođe sam probao sa toplotnim pištoljem 2 puta i isto bez uspeha. nemam zaista pojma šta može biti problem, da je mrtav čip verujem da ga onda računar ne bi video uopšte.
nisam nije klokovao, držao sam je undervoltovanu.
U pitanju je ovaj model: http://www.palit.com/palit/vgapro.php?id=2674&lang=en&pn=NE51060015J9-1061D&tab=ov

svaka pomoć, sugestija je dobrodošla :)
 

Prilozi

  • Screenshot_3.png
    Screenshot_3.png
    51.7 KB · Pregleda: 101
pošto si je grejao već ubaci u rernu,heatgunom ne obuhvataš sve lemove.to je manje više sve što možeš da uradiš.
 
Probaj drugi izlaz na grafičkoj, sa drugim kablom ako imaš. Dešava se da crkavaju portovi.
 
pošto si je grejao već ubaci u rernu,heatgunom ne obuhvataš sve lemove.to je manje više sve što možeš da uradiš.
rerna ne dolazi u obzir nažalost..

Probaj drugi izlaz na grafičkoj, sa drugim kablom ako imaš. Dešava se da crkavaju portovi.
probao sam HDMI, isti problem. doduše monitor ne ide u sleep mode, nego samo stoji zatamnjena slika (isto kao sa DVI), pre nego što sam je grejao sa heatgunom monitor je uvek išao sleep mode.
 
ako rerna ne dolazi u obzir onda ti kanta dolazi u obzir.
 
eventualno tri puta proveri jel pravi bios dakle po memorijskim čipovima i tačnom model numberu sa stikera na poleđini mada sam si rekao - radila je,crkla pa si onda petljao sa biosom,tako da slaba vajda od toga (a i zvog code 43,ne prima drajver) i to je za rernu ili kantu.
 
Da ne bi bzvz gubio vreme, baci je u kantu jer je mrtva. Code 43 znaci da je to to, a cim i GPUz je ovako vidi, mrtva je. Rernu mozes da probas ali sve u svemu, cao je!
Pogotovo sto ti je radila ocigledno do skoro, a i da nije do BIOS-a ne moze da bude jer nece on sam od sebe da se s*mjau**mjau**mjau**mjau*.
 
Poslednja izmena:
pa posle je prčkao,za slučaj da je flešovao pogrešan...
 
neka ti neko odradi reflow ili jos bolje prekuglavanje,ja sam se zezao sa rx 470 tako,dok nisam dao coveku koji zna sta radi nista nisam uradio....
 
Nazad
Vrh Dno