Šta je novo?

hdd, ssd, razlika u igricama

PC_PS

Poštovan
Učlanjen(a)
15.05.2019
Poruke
296
Poena
60
Moja oprema  
Laptop
HP ProBook 4740s
Tablet
Koristio iPad.
Mobilni telefon
Redmi 6a i 8a
Pametni uređaji
/
Steam
/
Pristup internetu
  1. Mobilni internet
pozdrav,

ako na primer imamo u desktop kućištu (preko sata kabla):

1. disk na 5400 obrtaja (wd red 3.5" ili neki od 2.5")
2. disk na 7200 obrtaja (toshiba p300)
3. ssd ili nvme

da li će se jedina razlika videti u igricama kada se učitava pri samom startu ili kada završi jedan nivo pa učitava sledeći ili može da bude manji broj frejmova ako je klasičan disk u pitanju ili da se javi neki drugi problem?

ako je samo brzina učitavanja u pitanju (tipa klasičan učitava minut a ssd duplo brže) a ostaje isti fps onda je jeftinija opcija ssd (250gb za sistem i aplikacije) + hdd od nekoliko tb-a jer igrice su sve veće (sada je izašao free gta v od skoro 100gb, rdr2 je oko 150gb, ac, bf...) sve to kada se instalira ovo je i dalje jeftinija opcija nego jedan veliki ssd.
 
Učitavanje igre u 95% slučajeva je razlika, pooonekad brzina učitavanja tekstura. Bilo je igara koje su "tripovale" sa hard diskovima oko učitavanja tekstura. Ali to je mahom problem do engine-a igre i nedovoljnog optimizovanja igre od strane developera.
 
Postoji li sajt sa spiskom tih igara?
 
ne verujem da je iko bio baš toliko dokon,možeš da čekiraš pcgamingwiki stranicu igre koja te zanima,ali sve je manje više anegdotalno...generalno pravilo je da ako se razmišljaš uzmeš najjeftiniji ssd velikog kapaciteta ne gledajući ostale karakteristike jer je za igre nebitno dok je ssd (čak i sshd je jako blizu,ali to nije zaživelo9 pa si naredan i za npr wolfenstein new order ili teško modovan vanilla skyrim,što su dva najgora slučaja za koje ja znam,tj da su benefiti igre na što bržem medijumu toliki.

imaš i alternativne metode poput ram diska pa keš testura ili pagefile da držiš na njemu,ali tu je dara veća nego mera po mom mišljenju,a sve to rešava prvi najjeftiniji 480+ gb ssd na oglasima...
 
ako imas velike igre onda samo hdd,posto su ssd velikog kapaciteta skupi. nema razlike u frejmovima,samo u brzini ucitavanja. svakog ucitavanja u toku igre,na pocetku i u toku levela i sve drugo.
 
Nazad
Vrh Dno