Šta je novo?

Slab WiFi signal sa unutrašnjom kartom

RazbojNick

Čuven
Učlanjen(a)
05.02.2004
Poruke
5,913
Poena
815
Pozdrav,

U Acer Aspire ES1 je Intel AC-3168 wlan, a instaliran je Ubuntu 18.04. Sistem vidi kartu i ona radi, ali na bilo kojoj lokaciji i mreži je signal toliko slab da ne može da se poveže, dok svi ostali uredjaji nemaju problem.
Signal je non-stop -90 dBm ili slabiji, bilo gde. 2 ili 5 GHz režim ne pravi razliku. Bukvalno sam imao situaciju da postoji ravna linija od 2, 3 metra bez ikakve fizičke prepreke od laptopa do rutera i ne vredi.

USB WiFi adapter radi praktično PnP, a ovaj nema 'leba da se poveže.

Probao sam jako mnogo uputstava i rešenja sa interneta, ali ništa nije rešilo stvar.

Sve više naginjem ka tome da je karta oštećena? Ima li neko ikakav predlog šta da probam, proverim?
 
Da li imas Bluetooth i da li je aktivan? Probaj bez njega. Mozda drajver zeza na Linuxu, mozes da probas sa Sergei Strelec sa USB-a, on ima drajvere za win pa da vidis da li je isto. Ako jeste onda je kartica ili kabl za antenu ostecen negde.
 
BT je isključen.

Probaću sa Strelecom, mada instalacija vindousa nije opcija, čak i da proradi...
 
raskačena/pokidana antena?ako je kroz šarku vrlo lagano...morao bi sve da rasklapaš da je komplet proveriš.
 
Podigao sam Streleca i instalirao drajvere skinute sa Intelovog sajta. U DevManageru sve izgleda propisno, mogu da menjam svojstva kartici, ali u Network Connections ne mogu da konektujem preko wifi. Jednostavno nema nikakvog dogadjaja na Connect. Ugasih 5GHz i namestih 20MHz channel width na 2.4 GHz, pa onda obrnuto, ali jok...
 
^PE Network. Mrka kapa i sa njim. Ne prikazuje nijedan wifi u okolini.

Hardver je, ipak...

Hvala na pomaganju.
 
gledao antene da su bar nakačene?

edit: mislim da i za pe network treba drajver,imaš pod drivers u start meniju wlan drajvere,sam detektuje i instalira.
 
Poslednja izmena:
Ne radi ta detekcija za AC-3168. Skinuo sam drajver i instalirao, napisao sam gore.

Nisam otvarao laptop da proverim stanje antena. Otvaranje sam i hteo da izbegnem.
 
Nazad
Vrh Dno