Šta je novo?

Za gejming nesto

aleksandra74

Cenjen
Učlanjen(a)
10.06.2012
Poruke
208
Poena
170
Ne znam jel podobna tema za ovu grupu, ako nije molim admine da prebace u odgovarajucu.
Stvari stoje ovako, klinac zeli nov racunar da mu kupimo i da moze da igra Fortnite igru. Nacitah se i nagledah koje kakvih komentara na tu temu pa mi se sve pomesalo u glavi. Koja masina (konfiguracija) bi mogla da to podrzi ali na nekom optimalnom desktop racunaru. Ako ima neko ko je u poslednjih par meseci kupovao racunar u prodavnicama da preporuci sa linkom bio bih zahvalan.

Hvala Gejmerima u napred na preporukama/savetima
 
kod nas situacija sa za vas idealnim rešenjem (brendiran prebuilt desktop sa da nazovemo okej podrškom) je užasna.ja bar nemam retail da vam preporučim u zemlji da vam sklope desktop za 60 hiljada samo od koga bi trebali da bežite...

polovno zavisi šta bi naletelo ali generalno interes za takvim računarima kod nas faktički ne postoji.ja da sam na vašem mestu bi okačio oglas na forumu da neko upućeniji ne prodaje svoju mašinu sa garancijama i rad je da pruži podršku za to što bi prodao pre i odjednom sve i izvukao neku dobru cenu,mada zaista nije teško - instalira se sve,biblioteke sa igrama izmeste se na zasebnu particiju i odradi se imidž svega i taj imidž se izmesti sa tog računara i kad klinac neumitno obori sistem posao od najviše pola sata da se sve vrati,apdejtuje i stavi u pogon...

gaming laptop i to od brenda čija podrška zapravo i znači nešto niti je dobro rešenje niti ima za 60k i polovno sa kakvom takvom garancijom (i podrškom).takva mašina iziskuje mnogo više održavanja naročito kod klinca i mnogo je krhkija sprava.

ja lično bi išao naški tj balkanski - kupite mu desktop i izvoli snađi se,nauči,ali shvatam da polemisanje o roditeljstvu nije prvo ukusno i nije adekvatno ovde,niti za svako dete može da važi isti princip...u svakom slučaju želim puno sreće. :)

edit - zaboravio sam da napomenem da Fortnite nije nešto zahtevna igra ni u 1080p,nije problem da se sklopi računar i za manje od 60k da to pogoni ali ovaj deo sa podrškom je sporan.
 
Poslednja izmena:
Ako je samo Fortnite, kupite mu polovan PS4 slim. To vam je najjeftinija varijanta.
 
ja sam pokušao da osposobim ps4 sa kb+miš kombinacijom ali nije zadovoljilo,doduše nije baš klinac bio u pitanju...i ako se sećam dobro,kao i za pubg spajaju igrače sa različitim metodama kontrole i sa različitih platformi,a poenta je jel' da bude sa svojim društvom onlajn,koji su očigledno na PC-ju,tako da i tu otpada ps4 kao solucija ako sam u pravu...

aleksandra:

to je ista varijanta kao da ga sklope od komponenti koje sami birate,plus svi ritejleri odavde te varijante koriste da uvaljuju viškove i stvari sa povrata,rifurba itd,i generalno pravilo je da se izbegavaju takve varijante,a i 560 radeon za 60k je premalo...gore imate predloženu osnovu dakle 1600af,rx580...
 
aleksandra:

to je ista varijanta kao da ga sklope od komponenti koje sami birate,plus svi ritejleri odavde te varijante koriste da uvaljuju viškove i stvari sa povrata,rifurba itd,i generalno pravilo je da se izbegavaju takve varijante,a i 560 radeon za 60k je premalo...gore imate predloženu osnovu dakle 1600af,rx580...[/QUOTE]


Mislis da su komponente refabrikovane (konkretno na grafiku?), malo mi nejasno zasto daju 5 godina garancije ako vec i te stvari rade ?
 
da,diskovi pogotovo (skoro kao pravilo) i generalno restlovi i čiste lager tako...pa može im se u suštini,niko ne mari za kupca,oni tebi uzmu pare,onda kad nešto rokne ti doneseš,pa te driblaju da zapravo poprave pa ti zavaljaju isto takav neki njakav deo,ili te muzu da doplatiš za 'upgrade',a ako nećeš onda te vrte po mesec dana da ti vrate jer mučeni nemaju...šta misliš da je prva preporuka na forumu da se beži od toga kao đavo od krsta? :)

da ne mračim,prosto kupite predložene delove,zovnete nekog sa foruma u lokalu za kafu da to sklopi i namesti ako vas mrzi,odradi se ona fora sa sistemom i bibliotekom i ako bude problema biće ih sa individualnom komponentom i onda ćete mnogo lakše rešiti problem.
 
Nazad
Vrh Dno