Šta je novo?

Maticna i podrska za fanove...

CaptainCrash

Slavan
Učlanjen(a)
06.08.2012
Poruke
2,101
Poena
275
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Pozdrav! Porucio sam sledecu maticnu...

ASRock AM4 B450M-HDV R4.0

Pa me zanima obzirom da ona ima ako sam dobro video 2x case fan ulaz, da li na nju moze da se poveze i montira sledece...

Raidmax MX-642 RX kontroler fanova i da se na njih nakaci

5x Falkon ring rgb kuleri!?

Pitam jer ne znam da li mora iskljucivo Raidmax fanovi(kojih nema) ili mogu recimo ovi?
Da li bo sve to funkcionisalo. kako valja... i trebuje :)

Unapred hvala...

Honor 8X [emoji108][emoji41]
 
Evo samo napisem da ne otvaram novu temu i zatrazim pomoc...
Sve stiglo, sve prikaceno, sve gde. mu je mesto. Problem imam sledeci.
Kada ukljucim komp, sve radi, svi fanovi, mis sa svetlom sija, kuler, hdd se cuje kako vrti ali tastaturu gde god da ubodem u usb nece, samo bljesne svetlo i ugasi se, probao tu, probao drugu koja ne svetli, obe mrtve... otisao na laptop i povezao ih, rade bez problema.Znaci mis daje znake zivota i svetli a tastatura ne. Ni na prednji panel usb ni na MB pozadi.
Sliku naravno nemam, pise no signal.
Dalje, povezano +-HDD LED, POWER, RESTART na ploci ali nikakav signal nemam da svetli bilo sta na ploci(da li ima uopste ovaj model neki indikator za svetlo da je u funkciji)? Isto sa prednjim panelom na kucistu, CM RED 511,ne sija ni power, restart, hdd lampica. Restart nije u funkciji, znaci samo turn off i on... evo i dve slike, pokusao i na jedan nacin i na drugi i sto se desava. Pokusao vadjenjem baterije, nista... isto sve.
Probao i raskacio sve fanove, veze nema, isti problem, raskacio graficku, isto, sce spojio opet isti efekat...
Evo ovo sto je spojeno sa front panela sa kucista...
Ta dva 3.0 imam napred i to je za njih, ostala 4 su pozadi na ploci...
4522e9e5a2654262a056f4c32f4b8a44.jpg
e8d7210081cdf1f5d89523abf73b56aa.jpg


Honor 8X [emoji108][emoji41]
bfb2f161ba1804efc780f29e89ffba22.jpg
 
Poslednja izmena:
Proveri da se nisu izvukli konektori na tasterima kućištu, na prednjem delu...nemaš konektore samo na ploči...
 
Proveri da se nisu izvukli konektori na tasterima kućištu, na prednjem delu...nemaš konektore samo na ploči...
Hm, pogledcu mada ne znam bas tacno ali i da jesu, zar ne bi to znacilo da samo ti prednji nisu u funkciji? Na ploci bi trebali da rade.... ovako vizuelno deluje da su ok :(
Znam sigurno da nije do tastature....
4c0a3eba79cb4bf7309275dbb2e3e9e2.jpg


Honor 8X [emoji108][emoji41]
14d9288058ecc1a83b78830aea0fc086.jpg



Evo 2 video, mis i tastatura... mis bocnut u USB i kako izgleda a tastatura, prilikom ubadanja u USB sta se desava... traju oko 3sek svega...

https://streamable.com/dbcm43
https://streamable.com/98wclo


Upravo sam nasao neki TP LINK 722, ispravan naravno u bcnuo i njega u USB i napred na kucoste i na plocu pozadi... trebalo bi da svetli zeleno? Ne scetli nikako... ili ja gresim vezano za njega.
Sad se postavlja pitanje tj ja ne znam da nije ploca u pitanju? Opet sa druge strane kako bi radili ventilatori, procesor... ne znam. Ponestaje mi ideja sta bi moglo biti.


Zar na prednjem panelu ne bi trebalo da svetli jos nesto sem ovog power dugmeta?

9cff9cf4ba214b8a12cee1953b057006.jpg
 
Poslednja izmena:
recimo, USB stick 2.0 bootbale sa win10 sam ubacio u 2.0 na ploci i nista, nema slike, tona... nista :)


Honor 8X [emoji108][emoji41]
 
Da li moze memorija da pravi taj problem? Imam 2x8 GB. nove...

2-Power 8GB DDR4 2400MHz CL17 DIMM Memory memory module MEM8903B

Honor 8X [emoji108][emoji41]
 
imao sam istu matičnu, problematična je jako.
Zanimljivo je da je kod mene radila normalno, ali kad sam je poklonio bratu, njemu uopšte nije htela prepoznavati USB periferije. Isti simptom imao: miš se upali za sekund, i ploča mu preseče struju. ugasi ga.
2 reinstalacije windowsa kasnije, isčupao sam front panel usbove koji su bili spojeni na matičnu, i proradili su ostali usb-ovi.
Od onomad nisam hteo proveravati da li je to zaista do priključka za usb 3.0 front panel na njoj. Sad kad sam pročitao ovaj post, pretpostavljam da jeste problem USB 3.0
ma ploča je tupava, haos. :D Neki rani model, koji su odma revizirali i izmenili koješta.
 
Nazad
Vrh Dno