Šta je novo?

Koji m2 ssd?

Goyakla

Slavan
Učlanjen(a)
07.03.2005
Poruke
2,655
Poena
405
Treba mi jedan m2 ssd od 500 Gb na kome će mi biti sistem i igre, drugi sata od 500 Gb ću ostaviti kao storage.
Šta je trenutno best buy, nisam baš nešto pratio u poslednje vreme?
 
Sad je svaki skoro ok. samo gledaj da NIKAKO ne kupiš M2 sa quad-cell SSD cipovima, vec gledaj da bude MLC ili TLC.

Jel ti je bitna brzina čitanja i upisa, ili ti je svejedno ???


Npr ovaj model: Silicon Power P34A80 512GB, M.2 (SP512GBP34A80M28)


Odabrao sam ovaj jer mu je cena odlična, a ima i DRAM keš, koga mnogi M2 nemaju...svi drugi su najmanje 20+evra skuplji, od ovoga, za isti kapacitet.
 
Poslednja izmena:
Koji god da kupiš, razliku u performansama u realnom radu nećeš ni primetiti, to ti kažem iz iskustva kao čovek koji je nedavno zamenio SATA SSD disk za super-brzi m.2. Nemoj da zazireš od QLC diskova bez obzira šta drugi pričaju. Jeftiniji su, a urođene mane su im u većoj meri kompenzovane kroz keširanje. Fabrička garancija im je sada kao i za ostale.

Ako ti taj sadašnji disk nije previše tesan, ja bih ti preporučio strpljenje, sledeće godine u ovo vreme ćeš verovatno moći da uzmeš 2 TB m.2 disk za oko 100 evra i budeš miran na duže staze. Ako sada uzmeš 512 GB za sistem, mogao bi ti brzo postati tesan kako igre zauzimaju sve više mesta.
 
Pozz ljudi,da ne otvaram novu temu,potreban mi je m.2 disk(tj 5 komada planiram da uzmem) od 120gb na kom ce biti OS,par launchera za igrice(steam,epic,battlenet...),dok ce igre biti na hdd-u.
Pa me interesuje koje da gledam,cenovno sto povoljnije tj da li imaju neki za izbegavanje ili mi je sve jedno koji da uzmem tog kapaciteta?

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno