Šta je novo?

Instalirao sam free Bitdefender

Kurttrasel

Cenjen
Učlanjen(a)
07.01.2018
Poruke
1,074
Poena
165
Instalirao sam free verziju Bitdefender-a.
Primetio sam da mi kompjuter cudno radi. Upalim ga odem da napravim kafu i kad sam se vratio, primetio sam da izbacuje suvise topao vazduh za sveze upaljen komp. Upalim ryzen master i vidim da radi na 66 stepeni. Isto se dogodi kada upalim radeon software, povecana temperatura i upotreba i procesora i gpua.
Sta je zanimljivo. Cim upalim task manager, temperature i iskoriscenost obe komponente se vrati u normalu. Kao da se virus ili sta vec ugasi da ne bi bio detektovan u task manageru.
Bitdefender mi je upravo nasao 7 opasnosti, par trojanaca i par nekih drugih zezancija. Kao akciju, za svih 7 inficiranih fajlova sam stavio disinfect, jer je par fajlova bilo windowsih pa nisam hteo da biram delete.
Tokom disinfectiovanja iskocila mi je notifikacija od windowsa da moram da restartujem kompjute ne bi li se eneblovao user account control.
Pisem ovo ukoliko neko bude imao slicnih poteskoca a i ukoliko neko ima neki savet.
Antivirus mi sada kaze da nema vise zarazenih fajlova tako da je to za sada to, videcu dalje da li je problem oko pregrevanja resen.
EDIT: sad tek vidim da postoji tema za antiviruse na ovom forumu. Iskopiracu poruku u tu temu tako da ova moze da se obrise.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno