Šta je novo?

Kompjuter mi ispusta neki cudan zvuk koji nikad per nisam cuo

Gwynbleidd

Poštovan
Učlanjen(a)
14.10.2016
Poruke
349
Poena
70
Do sad se ovaj zvuk cuo mozda jednom do dva puta nedeljno, prethodne nedelje se cuo sve cesce, evo se stalno cuje. Sve redi normalno samo sto se cuje ovaj zvuk i nemam pojma o cemu se radi, nervira me to pistanje. Do sada nisam imao problema sa kompom zbog ovog zvuka, ali evo samo danas se desi da povremeno npr na svaki dvadeseti ovakav zvuk koji komp ispusti da mi slika i zvuk na zvucnicima zasecka na buklvano 0,001 sekundu skoro neprimetno, a to se pre nije desavalo.
Evo mozete ga cuti ovde snimio sam ga https://streamable.com/h7dzqn
Stvarno ne znam sta bi moglo biti.
 
mehanika hard diska,tako mi deluje.sam hard radi kako treba?bekapuj odmah čim budeš mogao,za svaki slučaj.
 
mehanika hard diska,tako mi deluje.sam hard radi kako treba?bekapuj odmah čim budeš mogao,za svaki slučaj.

Radi hard disk odlicno, skinuo sam one programe za diagnostikovanje hard diska i sve pokazuje da je sve uredu. Meni zvuci kao kada bi pritisnuo dugme za paljenje i da se komp odma ugasi posle paljenja, kao gubitak kontakta ili tako nesto ne umem da opisem. Tj kao kada nestane struja pa se ugasi komp e taj nekako zvuk slican.
 
Poslednja izmena:
Promeni sata kabel i proveri naponski od tog diska, ako je disk, proveri još jedno odakle dolazi taj zvuk(napajanje, grafa, hdd, ploča).
 
Da evo zavuko sam glavu u kuciste i oslusnuo, zvuk dolazi iz hard diska. Nemam drugi kabl da probam :/ ali komp radi normalno za sada.
 
beckapuj podatke sto pre i menjaj hard disk, tj, kupi novi !!!
 
Pre nekih 5 dana sam obrisao sa kompa igricu Valorant i prestalo je da mi se cuje ovo, danas sam je opet instalirao i sad se opet cuje haha, nzm dal ima neke povezanosti ili je slucajnost.
 
Možda veza sa zauzećem disk prostora?
 
Valorant ima onaj njihov kernel anticheat koji je mnogim ljudima pravio probleme sa drugim softveromima. Ako se problem dešava kad je Valorant instaliran, računaj da je to. Rešenja nema, eno ti pun reddit ljudi koji se žale na svakakve probleme koje imaju kad im je instaliran Valorant i njegov anticheat.

Konkretno, ako imaš hard disk, meni ovo zvuči na njega i da mu taj kernel level drajver Valoranta pravi probleme.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno