Šta je novo?

undervolt rx 580

oogabooga

Slavan
Učlanjen(a)
20.10.2003
Poruke
2,883
Poena
390
imao sam neki cudan problem sa doticnom kartom, da iz nevezang, vent totalno poludi i ode na skoro 3500 obrtaja i zvizdi ko mlaznjak, iako grafa ne pregreva. probao sam i rucno u toj situaciji u afterburneru da smanjim vent na 75% i temperatura grafe ostaje ista, pa mi definitivno nije jasno zbog cega luduje.
takodje sam primetio, da se to obicno desava u igrama, ali izmedju mapa, kad se bukvalno nista ne desva na ekranu, pa me to jos dodatno buni.
nasao sam na YT kako da undervoltujem grafu, i sad sam joj spustio ovako:

uv1.PNG

i sad vise vent ne ludi kao pre, jedva da ga dize i do 65%, a temperature i FPS u igrama su ostali isti.

u cemu je fora bez undervolta da onako divlja vent, zna li ko?

i jel nisam nista sad poremetio sa ovim undervoltom?

bios u grafi je ovaj, ako nesto znaci.....:

uv2.PNG
 
nema dobar kontakt hladnjak sa čipom,pa na mikrosekund okida samozaštitu.rešenje je kvalitetna pasta.
 
ali , bukvalno, nikad ne okida tu samozastitu kako ti kazes za vreme igranja (igram samo multiplayer igre), vec samo izmedju mapa, kad bukvalno grafika ne radi nista..... i sad, kad je undervoltovana, ne okida nikad?
i da, jos jednom, nikad nije pregrejala, valjda da hladnjak ne naleze dobro, valjda bi skocila temperatura bar nekad?
 
e da, jos jedna zanimljiva stvar, imam i ps4 pro, u njemu je valjda isto AMD graficki cip, pa je valja nekako i povezano sa ovim, na njemu sad pre igrao - sada redje, ali opet opalim ponekad, COD WW2 i BF1, multiplayer. isto, ali bukvalno isto se ponasa i na ps4, izmedju mapa, ventliator u soniju zvizdi ko mlaznjak...... ucita mapu, krene partija, on se smiri.....
 
drug,nema potrebe da me citiraš više,ne mogu da ti pomognem.
 
evo:

fr1.jpg

sad je jos hladnija..... i vent na manjem br obrtaja radi......
 
Nazad
Vrh Dno