Šta je novo?

Koji tv ima PIP

ceva

Poštovan
Učlanjen(a)
23.05.2015
Poruke
244
Poena
70
Moja oprema  
Mobilni telefon
Pixel 4a
Nikako da pronadjem koji tv ima podrsku za sliku u slici. Dakle potreban mi je nov 32" sa podrskom za pip. Ne treba dva tunera samo da moze video kamera u cosku ekrana. Ajd pomazite.
 
Imam dva Samsunga starije generacije, jedan dno klasa (neki od 22"), drugi neka srednja. Oba imaju PIP, iako to nigde ne piše u specifikacijama.
A i zavučeno je u dubine meni-ja, jednom sam slučajno nabasao, i nikada koristio. Upravo sada probao na jednom, da se podsetim. Drugi TV je otiš'o na drugu adresu.

Radi malo bzvz. PIP je nekada podrazumevao dva tjunera. Ovo sada na ovim Samsunzima radi tako da glavna slika može biti sa spoljnih izvora (HDMI npr), a ova sporedna "u budžaku" može biti samo sa tjunera. Obrnuto ne može. :trust:?!?
Nisam probao šta kada ima dva HDMI signala. Nemam dva izvora na tom TV-u.

Dakle, sve to nešto obrni pa na ćoše... niti navode da uopšte može. Deluje k'o započeto pa napušteno i zaboravljeno u softveru samog TV-a.

Traži u radnji da ti daju daljinac od nekog Samsunga, pa probaj da nađeš u meniju, negde je u opcijama slike, posle podešavanja boja-svetlo-kontrast...

...

Šokiram se ponekad koliko su softveri na savremenim televizorima nedovršeni i nelogični, očigledno rađeni na brzinu, outsource-vani onom ko je "...dao najnižu ponudu...", a za testiranje uzeli nekog ko je bio još jeftiniji.
Glavni TV mi je neki Sony, viša srednja klasa. Pojedini delovi internog softvera k'o da su pisali studenti na početnim vežbama informatike. Žali bože tog koda, i vremena potrošenog za njega. :(
 
Skoro svi stariji televizori su imali taj "osnovni"pip (sa jednim tunerom). Ovi novi jok. Jedino sam nasao poseban uredjaj hdmi multiview. 4 hdmi uredjaja se prikaci i izabere nacin prikaza na tv-u. a meni treba 1 chinch i 1 hdmi. Svakako hvala na odgovoru.
 
ima i lg tu vrstu pip-a
zove se multiview
 
to je renne. hvala ti puno. nasao ga lg 32lm6300. podeli ekran na 1/2. Oni stari prikazuju u cosku sto je meni bolje ali i ovo radi posao.
 
Nazad
Vrh Dno