Šta je novo?

HONOR MagicBook 14 stiže u Srbiju

Honor Srbija

Zvanični perdstavnik
Vendor
Učlanjen(a)
15.01.2018
Poruke
136
Poena
60
HONOR je kod nas poznat pre svega po mobilnim telefonima i nosivim uređajima, a uskoro će naši korisnici imati prilike da se druže sa jednim drugačijim prenosnim uređajem - HONOR MagicBook.
Svoj specifični pristup koji je u oblast pametnih telefona doneo brojne inovacije, Honor je rešio da primeni i na industriju laptopova, koja je po tom pitanju zaostajala za mobilnim uređajima.
HONOR je uočio brojne prilike za unapređenje i razvio HONOR MagicBook 14 laptop, koji će korisnicima ponuditi izvanrednu kombinaciju performansi, pristupačne cene i atraktivnog dizajna.

1_1.jpg

Moćan i kompaktan

Čak i korisnici koji su zadovoljni personalnim računarom koji je ograničen na prostor stola, podjednako vrednuju dizajn računar, kao i njegovu snagu i performanse. Suština laptopova jeste da ponude brojne vrednosti - Treba da budu dovoljno mali i laki da budu prenosivi, ali i dalje dovoljno moćni da pokreću složene i zahtevne programe. Međutim, većina laptopova ulaznog ili srednjeg nivoa obično je masivna, bez previše elegancije ili kompaktnosti. Usled nedostatka opcija i manjka raznolikosti, kupovina pravog laptopa može biti zaštrašujući i zbunjujući izazov. Bilo da je u pitanju poslovna ili personalna upotreba, HONOR MagicBook predstavlja savršen izbor, budući da kombinuje osećaj vrhunskog uređaja, elegantan dizajn, kvalitetnu izradu i izvanredne performanse. Jedan od najatraktivnijih segmenata ovog laptopa jeste njegova ivica koja je obložena posebnim materijalom koji se presijava i na taj način stavlja ovaj uređaj u posebnu klasu računara.

4.jpg

Brzo punjenje

Sam učinak više nije jedini faktor u donošenju odluka o kupovini računara. Potrošači žele da jednostavno surfuju internetom, proveravaju elektronsku poštu, svakodnevno rade u MS Office programima, pa čak i povremeno da se razonode uz video igre, filmove ili serije. Prenosivost je izazovna zbog tradicionalnog masivnog konektora. Međutim, MagicBook serija latopova puni se preko C-konektor koji ima brzi C punjač od 65W. Jedan punjač ima dovoljan kapacitet da napuni pametni telefon i laptop. Sam laptop poseduje bateriju od 56Wh koja ima autonomiju rada do 10h, što ga čini savršeno prenosivim i pogodnim za korišćenje tokom celog dana.

3.jpg

Bezbednost

Laptop predstavlja izuzetno lični uređaj i mora se dobro zaštititi. Istraživanjem tržišta ustanovljeno je da veoma mali procenat korisnika redovno vodi video razgovore pomoću veb kamere laptopa, a oni koji to ne rade često postavljaju zaštitu na kameru iz bezbednosnih razloga. MagicBook poseduje pop-up veb kameru koja omogućuje korisnicima da im kamera bude dostupna samo kada to žele. Kamera se nalazi u jednom od tastera na tastaturi i aktivira se isključivo klikom korisnika, što znači da je apsolutno bezbedna od hakera i drugih neželjenih osoba koje žele da kompromituju bezbednost korisnika. Integracija otiska prsta sa dugmetom za uključivanje takođe daje dodatnu bezbednost i podiže zaštitu podataka na viši nivo.

2.jpg

Povezanost

Današnji korisnici žive u povezanom digitalnom svetu, u kom koriste različite pametne i druge uređaja tokom dana. Kako bi napravila savršenu simbiozu između ovih uređaja, kompanija HONOR izradila je poseban ekosistem u kom su svi uređaji povezani i pomaže u jednostavnom prebacivanju podataka/sadržaja. Sa Magic-link 2.0 opcijom korisnicim mogu da kontrolišu HONOR uređaje preko MagicBook laptopa i na taj način povećaju stepen produktivnosti.


Potražnja za personalnim računarima značajno je porasla u prvom kvartalu 2020. godine usled rada od kuće i karantinskih uslova koji su bili aktuelni u većem delu sveta. Industrija personalnih računara je unapređena usled globalne COVID-19 pandemije, uz znatno povećanu prodaju u prvom kvartalu 2020. godine. Deci su takođe potrebni sopstveni personalni računari budući da su škole zatvorene i časovi se sada održavaju online. Upravo ovakva situacija zahteva i nova rešenja na tržištu laptopova, a HONOR sa svojim MagicBook podelom planira da industrijske norme podigne na viši nivo.


Za više informacija, posetite veb stranicu kompanije HONOR, na https://www.hihonor.com/rs/, ili nas zapratite na društvenim mrežama:

https://www.facebook.com/HonorSrbija/
https://www.instagram.com/honorsrbija/
https://www.youtube.com/c/honorofficial/
 
Da li se zna ista o ovim laptopovima, kada otprilike stizu?
 
Pričao je Peca u recenziji. Verzija od 15 inča će biti 72990 a od 14 79990. Pretprodaja je od 01.06 do 13.06 i kupovinom u pretprodaji se dobija Honor Magic Watch 2.
 
Poslednja izmena:
Sve je super, osim ekrana, koji nije bas nesto kvalitetan, ali za prosecnog korisnika je skroz ok... :)
 
Hm,mislio sam da ce 14ica biti jeftinija, oko nekih 600e
 
Nije mi jasno zasto su 14" laptopovi vecinom skuplji... :)
Valjda je teze ubaciti sav hardver u manji laptop, pa mozda zbog toga.. :D
 
Ja i sada imam 14icu, a cak sam bio i na 13.3 . sta znam ,dosta je bolja prenosivost.
 
da
72990 je 15" sa poklon satom. Skroz sam ispao iz ko je sta u laptop svetu, posto vidim da dolaze kod nas sa Ryzen 5 2500u procesorom. Iskreno kakva je cena?
nesto novo sa garancijom u slicnim prodavnicama kod nas da li ima bolje?
 
Dolazi sa Ryzen 3500U procesorom, a ne 2500U. U promo periodu do 13.06. s obzirom na to da dolazi sa instaliranim Windows 10 Home i gratis satom koji je oko 200 evra, ponuda je odlična ako mene pitaš, naravno sve zavisi od toga šta tražiš.
Nego gledajući ponudu u našim online prodavnicama, niko osim jedne ne pominje da postoji promo period i Magic Watch 2 gratis za to vreme. Da li se prave blesavi ili nemaju svi tu akciju?
 
Neka izbace windows 10 i sat i nek daju realniju ponudu. Ne koriste svi win.
 
Bravo za Honor, ali za obmanjivanje korisnika, s obzirom da jako je prednarucivanje zavrseno 13 za ovu akciju uz koju se uz kupljen laptop na poklon za dinar dobija i sat, distributer, dobavljac kako god, inace firma Roaming elektroniks jos uvek nije dobila satove koji idu na poklon za kupce koji su vec kaparisali laptopove, izmedju ostalih i ja koji sam to sve zavrsio jos u prosli utorak medjutim satovi jos uvek nish isporuceni a firma odbija da posalje laptopove bez satova a kao planirani pocetak isporuke se pominje iduci petak, pa me s tim u vezi zanima da mi odgovorite ko Vam radi ovako dobar marketing i kako ovo ne spada u obmanjivanje kupaca?
 
Stvarno je ovo sramota, receno je isporuka ove nedelje, a sad nema nista od toga. Ja sam takodje platio laptop i cekam, bas sam se razocarao jer sam ocekivao da prodje sve glatko kako bi i trebalo. Zna li neko da li moze da se otkaze porudzbina i da se dobije novac?
 
Najpre, želimo da se izvinemo zbog nepredviđenog kašnjenja.
Zbog celokupne situacije, logistika još uvek ne fukcioniše idealno, pa su i kašnjenja ovog tipa, iako ne prijatna ipak razumljiva i nešto na šta se prosto ne može uticati.
Svi koji su napravili preorder će dobiti i laptop i sat, pa nema govora o obmani.
Očekujemo da do kraja nedelje svi satovi pristignu, a ko ne želi da čeka, ima i opciju da odmah preuzme laptop, a sat preuzme odmah nakon pristizanja.
Još jednom se izvinjavamo zbog neprijatnosti i nadamo se da će se snabdevanje normalizovati kako se ovakve stvari ubuduće ne bi događale.
 
Koleginica mi upravo reče da su njoj pre par dana isporučili sat, ali laptop još nije dobila, izgleda da nedostaje i laptopova i satova :)
 
Zna li se kad se ocekuje da pristigne sve, i da krenu isporuke?

Ili makar da dobijemo informaciju kad stigne sve kod distributera
 
Poslednja informacija je bila da bi trebalo pristići do kraja nedelje, što znači da bi za koji dan trebalo trebalo biti na stanju maloprodaja.
 
Da li je ta promocija (laptop + sat) završena ili još uvek može da se poruči takav bundle?
 
Završena je.

Meni današ šalju četrnaesticu sa satom, javili.
 
Ja isto čekam već 7 dana za 14-ticu sa satom. Već sam poludeo.
Kažu u tenh**** poslaće na urgenciju

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Završena je.

Meni današ šalju četrnaesticu sa satom, javili.

Gledao sam Pecin YT opis i svideo mi se. Međutim, tada ga nije bilo u prodaji pa sam zaboravio na isti.

Videću kako će cena da se formira u regularnoj prodaju, a i vi pišite utiske. :)

Ne žuri mi se, čekaću do septembra najverovatnije (ako ne izleti nešto ekstra povoljno).
 
Cena će biti ista kao u pretprodaji za sad - 73k 15" i 80k 14".
Samo bez sata :)

Biće neki kratki utisci u ponedeljak verovatno.
 
Gledao sam Pecin YT opis i svideo mi se. Međutim, tada ga nije bilo u prodaji pa sam zaboravio na isti.

Videću kako će cena da se formira u regularnoj prodaju, a i vi pišite utiske. :)

Ne žuri mi se, čekaću do septembra najverovatnije (ako ne izleti nešto ekstra povoljno).
Dobar je , ali ako već čekaš pogledaj Lenovo IdeaPad 5. Dolaze sa novim ryzenima koji su nebo i zemlja sa ovom genaricijom. Samo da stignu kod nas

Sent from my HD1903 using Tapatalk
 
Da, ideja je da sačekan nove modele sa ryzen-ima. Pitanje je samo kolik će cena biti za njih.
 
Koliko vidim cena "napolju " je skroz korektna, oko 700€
E sad ko zna šta će nama da plasiraju

Sent from my HD1903 using Tapatalk
 
Iako se apsolutno slažem da su novi Ryzeni oduvali i prethodnu generaciju i Intel, ovaj IdeaPad je i dalje plastikaner (ako dobro vidim?).

Za 50 i kusur hiljada, koliko je ispadao ovaj Honor kad se otarasiš sata, je nemoguće naći laptop sa odličnom konstrukcijom, solidnim displejem i konfiguracijom. Sve se svodi na potrebe, meni je trebao prenosivi laptop kvalitetne izrade. Kome treba jači hardver, trebao bi svakako da sačeka, ali to će biti drastično skuplje od ove promo ponude.

Pričam kao da već imam laptop u rukama :D nadam se da će opravdati očekivanja.
 
Da docekamo prvo da preuzmemo laptop pa cemo videti kakav je
 
Kakva je situacija sa dobavljačem? Jel dobio neko uredjaj i ako nije jel se zna kada će to biti?
 
Ovde kod mene u KG prodavnica jos nema nikakvih informacija. Bas sam se razocarao zbog cele situacije
 
Nazad
Vrh Dno