Šta je novo?

Samsung A41

ryzen

Poštovan
Učlanjen(a)
19.07.2018
Poruke
909
Poena
80
Vidim, vec je dostupan kod nas, jedan zanimljiv telefon, pre svega jer je jedan od retkih iz kategorije kompaktnih.
Naslednik A40 koji je bio popularan upravo zbog velicine, unapredjen, ali da li dovoljno unapredjen da opravda cenu od 35.999...

Dimenzije: 149.9 x 69.8 x 7.9 mm / 159 g
Ekran: SAMOLED, 6.1", 1080 x 2400 pixels, 20:9
SoC: MediaTek Helio P65 (2x2.0 GHz Cortex-A75 & 6x1.7 GHz Cortex-A55)
Memorija: 4/64 GB, eMMC 5.1
Kamera: 48 MP, f/2.0, 26mm (wide), 1/2.0", 0.8µm, PDAF, 8 MP, f/2.2, 12mm (ultrawide), 1/4.0", 1.12µm, 5 MP, f/2.4, (depth)
Selfie: 25 MP, f/2.2, 25mm (wide), 1/2.8", 0.9µm
Baterija: 3500 mAh, 15W punjenje

Jeste da za ove pare ima pregrst boljih telefona, odnosno jacih, no opet za nekoga ko trazi solidan telefon koji lako staje u dzep, deluje kao solidan izbor.
 
Deluje kao potpuno promasen model bez ciljne grupe.
Porastao je taman toliko da izgubi kompaktnost koja je jedini adut A40 i to knap (to kazem kao vlasnik A40 vec godinu dana) za mene je kompaktno do 140 visina telefona.
Sve je prosecno ima starijih telefona koji su jeftini i bolji od A41. Ove zadnje dve A serije su skriputvi plastikanci ni nalik prva tri modela A serije 2015, 2016, 2017.
Osrednji telefon za 300e... mnogo i za Samsung fanove bar po meni.
 
Apsolutno se slazem sa @sokratbg-om. Ciljao sam A40 par meseci unazad, i odlucio da ostanem na A2Lite. S10e mi je skuplji bio dosta, pa sam cekao A41 misleci da ce ostati mali i kompaktan kao A40. Kad ono... prc.

edit: Samsung bije, ne zna gde udara. Nema jednog novog telefona koji je dimenzija kao npr. A40. Nemoguce da niko ne pravi vise telefon manjih dimenzija a da je android?
 
Poslednja izmena:
Po meni je i dalje ovo kompaktan uredjaj. Razlika je jedinu u duzini od 5mm.
Manjih je dimenzija od Mi A3 uz isti ekran.

Po meni je preskup, A40 je imao startnu cenu od 30k.

Ali opet ostaje cinjenica, sem Mi A3 iole prihvatljivih midrejndzera tih dimenzija prosto nema.
 
Tih 5mm uzmi u ruke oba telefona, pa uporedi. Itekako znaci. To vec vuce na veci telefon. Uporedi S10e sa A40 pa se vidi jako mala razlika ali vidi se u korist S10e. A gde ovo...
 
Nemam sta da poredim, koristim A3 i jako sam svestan dimenzija.
A41 je manji od njega 4mm i uzi 2, laksi preko 20g...
A3 nikada nisam dozivljavao kao veci telefon, naprotiv.
 
Pa verovatno se neke ankete i istrazivanja trzista i troskova razvoja poklapaju sa tvojim stavom da telefon velicine A3 153.5 x 71.9 x 8.5 mm nije velik, za mene je ogroman i nepraktican.
A500 samsung je za mene savrsen telefon po dimenzijama i kvalitetu izrade kucista imam ga jos uvek kao razervu zamenio sam ga posle pune cetiri godine sa A40 samo zato sto je poceo da laguje. Nove verzije aplikacija jedu resurse i telefon se uspori slicno kao win 10 na starijim racunarima... Moraju nas naterati nekako da kupjemo nove uredjaje a pri tome ne mozes ni da biras sta ti treba nego kupi sta se nudi... katastrofa.
 
Stoji.
I meni je recimo S10e savrsenstvo sto se tice dimenzija.

No opet, s obzirom da niko ne nudi manje i A3 i A41 ce biti prihvaceni kao kompaktni, jer je prosek postao 6.4-6.5" uz sve vise telefona i preko 6.5".
 
I ja merkam S10e od pojavljivanja samo je jos uvek skup :) mada sobzirom da je solidan hardver moze da se kupi i za godinu dve ili polovan ako naleti dobar primerak.
Definitivno nije neka potraznja za malim telefonima S10e nema ni temu na Bench-u.
 
S10e sa exynos procesorom je ok, ali baterija mnogo manje traje nego snapdragon model. :)
 
Meni je zanimljivo sto recimo flagship telefoni imaju svoje kompaktnije verzije uvek. Recimo iPhone 11 ili 11 Pro od 144mm je pravi kompaktni uredjaj.
Pa cak se moze reci i za Samsung S seriju u osnovnoj verziji da je manji uredjaj, ne mozda kompaktan ali ergonomicniji svakako.

Medjutim, srednji rang, kao da se trkaju ko ce vecu dijagonalu da izbaci.
Jedino istinski kompaktno a da je ok je A40 ili Mi 9 SE u prethodnoj godini.
A3 kao nesto manji da kazemo.

A ovo ostalo sto je kompaktno to je uglavnom vec neka niza kategorija telefona.

U ovoj najvecoj najmanje ponude, s sumnjam da nema potraznje.
 
Pa a40 se kod mene u radnji prodavao isključivo kao "e treba mi što manji telefon a da je dobar", i stvarno je bio jedinstven u ponudi. Možda i a20e ali su njega birali zbog cene uglavnom. Za s10e pita 1 od 10 kupaca koji pitaju za s seriju upravo zbog veličine. I sam koristim s10e exy i sve je vrh vrhova, na nivou, ali samo čekam neki novi mali flegšip da uzmem odmah ako ima iole veću bateriju jer ovo traje malo jače od pola dana......
 
Drug mi radi u jednom lancu i isto je rekao da se A40 jako dobro prodavao.

A41 nece mozda toliko ali verujem da ce biti zainteresovanih, samo za ovaj hardver previse traze.

Ali opet nema konkurenciju u toj velicini, Xiaomi je rekao da nece praviti vise SE seriju, da im kompaktni telefoni nisu cilj, Huawei kao da ne postoji, i eto, neko ti dodje i kaze zelim neki manji telefon po ok ceni i ti opet kazes imamo samo A41 po toj i toj ceni, i to je sto je.
 
Deluje kao potpuno promasen model bez ciljne grupe.
Porastao je taman toliko da izgubi kompaktnost koja je jedini adut A40 i to knap (to kazem kao vlasnik A40 vec godinu dana) za mene je kompaktno do 140 visina telefona.
Sve je prosecno ima starijih telefona koji su jeftini i bolji od A41. Ove zadnje dve A serije su skriputvi plastikanci ni nalik prva tri modela A serije 2015, 2016, 2017.
Osrednji telefon za 300e... mnogo i za Samsung fanove bar po meni.

Amin.
Tema može da se zatvori, sokratbg je sve rekao.
 
SAD je na akciji za 25 000 din.
Drugarica hoce da ga kupi zbog dimenzija.
Da li ga neko ima i kako se pokazao u radu ?
Kakve su fotografije ?
 
Tetka ga moja ima, isto ga pazarila zbog veličine...
Skroman je to telefon, ja bih slobodno rekao spor u poređenju sa današnjim midrejndžerima, ali radi posao...

No opet, oseti se razlika u radu, fluidnosti, brzini otvaranja i prebacivanja aplikacija, ako uporediš sa nekim SD 7xx ili G90T telefonom.
 
Gledam preko MTS-a preko Box paketa da uzmem neki kompaktniji telefon za dinar,ovo deluje kao najbolji izbor, koliko sam video solidan telefon jedino neki korisnici prijavlju lag/sporiji rad,
može neko dodatno iskustvo što se tiče toga?
 
Pa nije u rangu današnjih midrejndžera sa SD 7xx procesorom, sporiji jeste ali nije sporać sad neki...
Tu je negde u rangu Snapdragon 665 telefona po performansama.
 
Jasno, svakako ne bi igrao igre na njemu ili ne znam šta, normalna upotreba,
nego pročitah da neki ljudi komentarišu da im laguje i da je sporiji...jedino me to brine sve ostalo mi odgovara što se telefona tiče.
 
Poslednja izmena:
Ja dok sam čačkao tetkin nisam primetio zastajkivanja... Mislim ja sam imao jedno vreme službeni A40 pa nisam osetio naočit lag niti mi je bio spor telefon da bih rekao da je spor, tako da ne bi trebalo ni da je A41.

Svakako je od kompaktnih telefona praktično jedini dostupni izbor za ok pare.
 
Imate iphone 12 pro, ne laguje uopšte a i ima mnogo bolje kamere, a dimenzije su još manje

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
A i cena je tu negde ;)
Samo sam se malo šalio za dobro jutro.
Manji a dobri telefoni ako može da ih nađe: Huawei p30, xiaomi mi9se, xiaomi mi a3, Nova 5T(preporuka) itd...

Sce zavisi kako kupuje, da l može polovno, novo preko kp ili hoće preko operatera

Sent from my GM1910 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ja dok sam čačkao tetkin nisam primetio zastajkivanja... Mislim ja sam imao jedno vreme službeni A40 pa nisam osetio naočit lag niti mi je bio spor telefon da bih rekao da je spor, tako da ne bi trebalo ni da je A41.

Svakako je od kompaktnih telefona praktično jedini dostupni izbor za ok pare.

Hvala na odgovoru, uzimam ovaj, meni će svakako biti ogroman upgrade pošto prelazim sa Redmi 4X. :D



Samo sam se malo šalio za dobro jutro.
Manji a dobri telefoni ako može da ih nađe: Huawei p30, xiaomi mi9se, xiaomi mi a3, Nova 5T(preporuka) itd...

Sce zavisi kako kupuje, da l može polovno, novo preko kp ili hoće preko operatera

Sent from my GM1910 using Tapatalk


To su sve stariji i uglavnom skuplji modeli, a preko MTS-a gde uzimam od navedenih je dostupan samo Nova 5T ali on je 17.400 din dok je ovaj 1.din.
 
Hvala na odgovoru, uzimam ovaj, meni će svakako biti ogroman upgrade pošto prelazim sa Redmi 4X. :D






To su sve stariji i uglavnom skuplji modeli, a preko MTS-a gde uzimam od navedenih je dostupan samo Nova 5T ali on je 17.400 din dok je ovaj 1.din.
Toliko je i bolji. Naravno, sve zavisi od potreba, moj otac koristi a20e i on je oduševljen za njega je zmaj telefon i baterija. Nek te služi dugo!

Sent from my GM1910 using Tapatalk
 
Toliko je i bolji. Naravno, sve zavisi od potreba, moj otac koristi a20e i on je oduševljen za njega je zmaj telefon i baterija. Nek te služi dugo!

Sent from my GM1910 using Tapatalk


Jeste bolji, ali u mom paketu on pratkično ispadne duplo skuplji a naravno da nije duplo bolj telefon.
Hvala.



I ako ti ne odgovara svakako bolje za prodaju nego zaomi


I ti što kažeš, ako mi ne odgovara uvek mogu da ga prodam..
 
Poslednja izmena:
To su sve stariji i uglavnom skuplji modeli, a preko MTS-a gde uzimam od navedenih je dostupan samo Nova 5T ali on je 17.400 din dok je ovaj 1.din.
Na oglasima je razlika 30e...mada je 5T dosta veci

Od 3 (nova) A41 koje sam probao, jedan je radio ok, jedan povremeno zabadao a jedan non-stop, cak je i touch bagovao. Dok kod npr. 3-4 A51 nijedan nije, ne znam sto su stavljali MTK umesto svojih procesora.
 
Na oglasima je razlika 30e...mada je 5T dosta veci

Od 3 (nova) A41 koje sam probao, jedan je radio ok, jedan povremeno zabadao a jedan non-stop, cak je i touch bagovao. Dok kod npr. 3-4 A51 nijedan nije, ne znam sto su stavljali MTK umesto svojih procesora.


U prodavnicama je ta razlika oko 50e što opet nije velika razlika, ali svakako želim telefon preko MTS-a da uzmem a tu je razlika dupla za moj paket plus što jeste veći telefon.

Zanimljivo, kapiram da taj što je non stop bagovao i što mu je čak i touch bagovao, nije ispravan.
 
A51 jedva da ima prednost u odnosu na A41, tj Exynos 9611 u odnosu na Helio P35, oba procesora su tu negde uz rame, iako Exynos ima 4 procesora na većim frekvencijama za razliku od P35 koji ima 2, ali P35 ima novija Cortex jezgra.
Sve kad se sabere oba telefona su rang SD 665, dakle pristojan rad, bez previše zahtevnog multitaskinga ili igrica u priči.
 
Nazad
Vrh Dno