Šta je novo?

AMD mobile stabilan?

unknown.jpgunknown.jpg
Stabilnih 50fps Gta 5 @1080p. Puna kapa za integrisanu grafiku.
 
pa na panelu,sam si primetio...

Nismo se razumeli. Ovo nije laptop premium klase. Ima iste zvucnike i panel i ostalo kao i ostali laptopovi tog cenovnog ranga. Tipican IPS 1080p 45% gamut i 300 nita. Samo su mu performanse bolje, a ono sto hocu da kazem je da nisu stedeli na ostalim stvarima u odnosu na konkurenciju. U odnosu na premium klasu (Dell XPS recimo), sve mu je gore osim performansi.
 
Sta kaze GTA, koliko grafika moze da adresira memorije? Koja su podesavanja za 1080p? U svakom slucaju extra perfomanse.

Pa ne znam, GTA kao vidi samo ovih 500MB graficke, uopste ne vidi deljenu memoriju kad udjem u podesavanja, ali istovremeno radi besprekorno, nijednom nije zabagovao. Podesavanja su sve normal i sharp shadows. Igram vec jedno sat vremena od jutros, jos nije naisao scenario da mi padne ispod 40 fps, a igram online sa nekim modovima.
 
to je kako treba,dinamički uzima koliko treba a ostatak rama je na raspolaganju cpu-u i sistemu.ne dobija se ništa da rezerviše koliko god rama za grafiku,ovo je bolje rešenje u svakom slučaju.
 
Da ne otvaram novu temu,
danas sam povezao ovaj laptop na eksterni monitor koji sam koristio godinu dana sa prethodnim laptopom. Razlika je nebo i zemlja. Isti monitor, isti HDMI kabl, ali razlika u slici i bojama je previse ocigledna. Necu sad da pametujem i pricam da li je bolje ili gore, ali je l zna neko da mi kaze sta se tu ustvari promenilo? Je l to nesto sto mogu da kontrolisem u nekim podesavanjima?
 
Verovatno neka od opcija u ovim novim drajverima za grafiku, moras da probas. Slika je bolja ili gora?
Za GTA, pitam za memoriju posto je na G4560 pokazivao do 4GB video ram-a pa me interesovalo koliko tu pokazuje.
 
@MostWanted u zdravlje da te služi, zanima me da li je ram na ploči integrisan ili ima dva slota za ram, koristi M.2 da li ima mogućnostr proširenja sa Sata diskovima ili ima još neki M.2 i koji?

Sada videh da ima Up to 2 drives (one HDD and one M.2 SSD) 1xSATA3 i 1xM.2 NVMe, videh i memoriju da je integrisana. Znači ovde može samo da se menja drive.
 
Poslednja izmena:
vrv na starom je bio tv profil po defaultu,a amd već par godina pali rgb po defsultu na hdmi-ju,pošto smo im sedeli i za to i za overscan na vratu pa bar od kada su i kupili ati...
 
Ima samo Asusa a15 i a17, oba su preko 130k dinara sa 4800h...ostalih nema i dalje... :)
 
Mislim da sam video neke na KP, ali da, jos ih nema. I nije problem samo kod nas, generalno ih slabo ima. *mjau**mjau**mjau*, korona.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Ja sam ga bukvalno kupio u preprodaji a stigli su im na lager pre nedelju dana tako da je normalno sto ga jos nema svuda.
@Orchard
Sad sam proverio i vidim da je ovde default full sRGB tako da si u pravu, ali nisam te bas razumeo, je l to dobro ili lose? Ja imam utisak kao da su sve boje dosta izrazenije, ali nekako je i slika tamnija. Na prethodnom laptopu je bila dosta blaga bez upecatljivih boja.
 
AKo ti se boje svidjaju, ostavi tako i to je to... :D

Ma sta ja znam oko toga xD Sve sto ja primecujem je da su boje intenzivnije, nisu isprane, ali isto tako su mozda i prejako, a mozda je to samo i navika posto sam godinama gledao u isprane boje, otkud znam :d
 
da,to je profil optimizovan za monitore i daje pun opseg,zato je sve izraženije...ne znam kako je na intelu,i kad bi ta veza (intel integruša na hdmi) pala mi šaka,odmah otvaram panel i menjam,pa se ni ne sećam zapravo dal' je na intelu bio TV po difoltu,a nvidia je to furala odvajkada...zašto ne znam,okej HDMI na monitorima je zaživeo za zemana ps4ke,pre zaista većma su ljudi i kačili samo na TV,ali mi nema logike ni onda da je def profil limitiran,kao da ne znaju koliko su ljudi zapravo lenji i ne da im se da čačkaju...
 
Za kraj mogu samo da sumiram utiske o svemu, laptop je dobar, najbolja stvar na njemu performanse a najgora ja bih rekao da je baterija. Dobijam 4 sata normalnom upotrebom sto je za mene malo. Intel laptopovi slicnih kapaciteta baterije duze traju po mom iskustvu.
 
Tu nešto nije u redu. Trebalo bi bar duplo više. Koji power režim koristiš? Pogledaj recenzije tog (ili sličnog) modela vidi kako je u njihovim testovima

Ma kakvih duplo vise. Jos nisam u zivotu kupio laptop koji traje priblizno koliko fabrika kaze da moze. Recenzija za slican laptop kaze da jedva izvlace 6 sati na laptopu gde lenovo kaze 14. Za ovaj isto lenovo kaze 14, ali to veze sa realnoscu nema. Ja sam testirao gledanje YT videa 720p na maksimalnom osvetljenju, potrosio je 20% za sat vremena. S obzirom na to da je maksimalno osvetljenje 300 nita, po meni je ovo normalna upotreba.

Ovo pricam o recenziji od privatnog lica koju sam nasao na YT. Kad god citam recenzije sa popularnih sajtova koji se time bave, vidim neke totalno nerealne cifre tipa 9-10 sati surfovanja na laptopu... Te price kod mene ne pale, zato sam i prestao da ih citam. Najbolji laptop koji sam imao je bio hp bp081no (svega 41Wh) i baterija je trajala 7 sati sto je po meni izuzetno. Doduse imao je jako stedljivi i3 7100u.
 
Babe i zabe.

2/4 procesor na 2.4GHz bez turbk boost-a..

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
A dobro i5 i i7 8xxx su bili okej, s obzirom da su imali vise jezgara u odnosu na starije generacije...svakako je ryzen 4500u razbio sve njih zajedno... :)
 
Bili su sasvim ok, imao sam i i3 7100u i i5 7200u, sasvim ok procesori, nisam osecao da mi fale performanse. Kod AMD-a je samo mnogo jaca grafika, to sam video i na 2500u i 4500u. Probao sam pre mesec dana i G4 iris plus grafiku intelovu, mnogo je bolja nego sto je to pre bilo sa hd620, ali AMD je jos uvek bolji na polju grafike.
 
Kad ovo čudo stigne kod nas koja se cena očekuje? Vrv preko tih 700€

Sent from my HD1903 using Tapatalk
 
Kad ovo čudo stigne kod nas koja se cena očekuje? Vrv preko tih 700€

Sent from my HD1903 using Tapatalk

Ima u Rajićevoj Lenovo IdeaPad Flex 5 sa AMD 4500U za cca RSD 105,000.00. Iz nekog razloga taj lanac maloprodaja nije izbacio laptop na sajt.
Nosim se mišlju da pazarim ali me blago od kupovine odvraća plastično kućište za te pare.
 
Nazad
Vrh Dno