Šta je novo?

AMD mobile stabilan?

Pa Ryzen 4000 kida Intel i kada je baterija u pitanju?
Odmah sam se ogradio da je to moja pretpostavka (vodjen ranijim verzijama AMD). Uzeo sam svakako AMD tako da je gotovo sto se poredjenja tice, a obzirom da je AMD 7nm, a intel 10nm, nije strano da je cak i amd manji potrosac. U svakom slucaju kao sto rekoh, uzeo pa javljam utiske :)

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
"Popravljeno" :) ... pritisnem i držim power taster dok se ne ugasi nasilno, a onda tako držim još minut, to je valjda neki power drain (bitno je i da je punjač isključen). Dioda radi...
Primetio sam isto da lock dioda ne svetli (nisam prometio da je ikad i svetlela). Pre nego probah tvoj metod, odradio sam update BIOSa i sada šljaka. Lenovo sajt, opcija sa driverima, next next instalacija, reboot i za sada je ok.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Ja planiram ovu originalnu

https://www.lenovo.com/us/en/access...es/CASE-BO-14-Inch-Laptop-Sleeve/p/GX40Q53788

Kod nas su malo skuplje, oko 4k. Kod komsija je ipak realnih 2.2k (170 hrk).

Alternativa ovome bi bila jedino neka hard sleeve varijanta, odnosno sa ojacanim stranicama od plastike napred i nazad, primer onih za fotoaparate.
Ako neko zna primer moze navesti.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Ako hoćete nešto elegantno, onda https://www.lenovo.com/us/en/access...E-BO-Lenovo-Leather-Sleeve-13-14/p/GX40M66708

Prezadovoljan sam istom.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Zdravo svima!

Planiram da kupim Ideapad 5 14, vrlo sličan (ako ne i isti) kao na Benchmark review-u.

Hteo bih da mu dodam još 1TB M.2 2280 u slobodan slot, međutim, ne mogu nigde da pronađem da je to neko uradio niti da može. Logika sugeriše da nema razloga da ne može, međutim, pročitao sam na laptopmedia.com review-u da je njima Lenovo rekao da ako postoje dva diska, samo jedan može da radi u isto vreme iako oni (iz Laptopmedia) to ne mogu da potvrde. Šta god to značilo...

Je l' možda neko od vas zna nešto više o ovome (ili zna za neki izvor na internetu koji to objašnjava)?

Hvala unapred :)
 
Ja potvrđujem - radi. Osnovni sistemski samsung 256gb i dodatni Kingston 1TB a2000, nisam primetio ništa posebno da ne radi, čak ni da nešto posebno više troši bateriju.
 
Odlično, hvala. U međuvremenu sam iskopao i da je neko došao do istog odgovora od Lenovo podrške, pa me to ohrabrilo.

U svakom sl., trebalo bi sutra da stignu i laptop i M.2 (taj isti kao i tvoj :)).
 
Pozdrav svima. Imam u planu kao kolega da kupim idea pad 5 14' samo sa jačim procesorom ryzen 4700u i 16gb rama.
Lap top bi služio za svakodnevni rad, i ponekad bih koristio photoshop i editovao neki video u 1080p a poslije bih probao i u 4k jer posjedujem dbr 4k tv. E sada me interesuje da li je ovaj laptop dovoljno jak za rendering u 4k nekih kraćih videa tu do 10min max. Od programa bih koristio Adobe premiere ili davinci resolve možda i Vegas pro. Dok ne vidim koji mi najj odgovara.
Imam u planu da kupim gopro ili dji osmo action za snimanje 4k. U zadnje vrijeme me privlači nesto editing pa gledam koji laptop bi mogao da zadovolji moje kriterijume za povremeni editing. Čisto iz hobija da probam.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno