Šta je novo?

Google Pixel 4a

Ja sam ovde jedini izgleda koji voli crne ili tamno sive telefone. Ove plave i ljubicaste ne mogu da svarim.
 
^Nisi jedini, ima nas još...

Poslato sa VOG-L29 uz pomoć Tapatoka
 
@beyondtime: ne mora da znači da će se mastiti. Neke stare Sony Xperie su imale plastiku koja je na dodir bila baršunasta i nisu se mastile. Baš su bile zahvalne sa te strane, oko prljanja i čišćenja.
Dok ga neko ne kupi i ne pojede par bureka, nećemo znati :)
Pozdrav
 
Možda ne žele da se zamere drugim proizvodjačima, koji su im istovremeno i korisnici.

Upravo tako. Njima je bitnije da prodaju prava na njihove Android servise i da zaradjuju od aplikacija i reklama. Nije im cilj da satiru konkurenciju Pixelima, onda bi vremenom konkurencija mogla da napravi svoj OS...
 
Nexusi su bili dev telefoni, dok su pixeli nesto izmedju. Uredjaj za patkometriju sa ajfonom.
Nikada se pixeli nece prodavati u toj meri kao drugi android telefoni, niti ce ugrozavati ostale flagshipove agresivnom kampanjom van us-a.
Ovaj uredjaj je odgovor na SE i tako ga treba posmatrati. Uredjaj za lokalne us potrebe.

Ono sto je dobro, bice jeftiniji od norda u Evropi, a nudi bolji overall paket.
Kamera pored baterije i ekrana (diskutabilno) je najbitniji faktor prilikom izbora telefona, barem vecini smartpone korisnika.
Vidim da izvlace od 4:30 do 5h sot-a sto je, po meni, nekako na granici upotrebljivosti.
Makar za danasnje standarde.

Sent from my SM-G960U using Tapatalk
 
Ne verujem da bi zaokružen Pixel flagship baš "satirao" konkurenciju, ali bi svakako bio konkurentnija alternativa. A još manje verujem u teoriju da je Google rezervisan kako bi očuvao Android kao svoj glavni proizvod, odnosno iz pažnje da ne izazove konkurenciju na neke nove pravce koji bi bili devijacija u odnosu na OS koji je danas, može se reći, permanentan element u mobilnoj industriji.
 
Upravo tako. Njima je bitnije da prodaju prava na njihove Android servise i da zaradjuju od aplikacija i reklama. Nije im cilj da satiru konkurenciju Pixelima, onda bi vremenom konkurencija mogla da napravi svoj OS...
A ni sami ne znaju zasto su kupili HTC inžinjering za milijardu dolara, oni su trebali bas to da urade, da naprave fizički Pixel telefon koji će biti druga galaksija za sve ostale (kao HTC M7/M8).

Od tada Pixeli sve ruzniji i ruzniji - ovaj je još i OK.
 
Mislim da će neka od narednih generacija Pixela, kada su flagship telefoni u pitanju, biti pun pogodak.

S obzirom na kameru i softver imaju ono ključno oko čega mogu da grade odličan uređaj. Recimo kada pogledam Pixel 4, vidim nebrušeni dijamant, tom telefonu nije trebalo "čelo" jer mu pre svega nije trebao onaj radar senzor, nije bilo neophodno da ima TOF 3D kameru za face unlock, mogao je prosto da ima punch hole. Isto tako je mogao da ima FP ispod ekrana, i apsolutno je trebalo da ima veću bateriju, iako je Google branio teoriju da ionako svaki telefon završi na punjaču jednom dnevno.
Da je bio svedeniji bio bi bolji.

I deluje mi na osnovu Pixela 4a da će Google ubuduće više da uvažava realne potrebe nego što će da se drži vlastite filozofije, a ako bude tako onda je prosto za očekivati da će neki od narednih Pixela biti ono što se oduvek čekalo.
 
Пре бих рекао да неће мењати своју филозофију, а то се види кроз Пиксел моделе који сви имају сензор прста позади, са четворком су пробали нешто ново са скенирањем лица али ево опет су га вратили на задњи панел... Дакле опет ништа ново.
Њихови телефони су ми некако минималистички што се тиче дизајна, а и софтвера због клот Андроида. И као такав је намењен групи корисника који су присталице те филозофије. Дакле или ти се свиђа Пиксел или не, мислим да ту нема средине. Једино што ми није јасно како са свим тим имају лоше батерије али сваком телефону мора нешто да фали.


Sent from my iPhone 8 using Tapatalk
 
Na 4a ne deluje da je baterija loša. 6h sot-a je dovoljno dobro
 
Ne čeka mi se 4a i na ivici sam da kupim 4, odbija me baterija i nedostatak fingerprint senzora. Ima li neko Pixel 4, kakvi su utisci?

Sent from my Pixel 3 using Tapatalk
 
Mene odbija samo SOC, preslab, već se sad vuče, što je vidljivo na YT.
 
Možemo li i mi da vidimo klip koji ukazuje kako se 730G muči na klot Androidu?
 
MKBHD se nalupao da je telefon malo sporiji zbog SD 730G chipseta, u praksi taj chipset pokrece sve sto treba i ne postoji teoretska sansa da sistem laguje zbog njega.

Vrlo verovatno je softver nedovrsen, ipak je telefon tek izasao.

Za stock android je dovoljan i SD 625 sa kojim Mi A1 i dan danas fino radi, SD 730 je overkill :)
 
Poslednja izmena:
Softver tek treba da izađe ako se ne varam 20. avgusta, a početkom septembra je android 11 tu.

Pixel 5a i ovaj veći Pixel 4a 5G će imati android 11 iz kutije što se kaže :)
 
Poslednja izmena:
Pixel 4a je skroz okej, ali ja bih ipak pre isao na Nord+Gcam.
Dobijes skoro pa slicnu kameru sa gcam, plus dobijes ultrawide, koja je mnogo korisna, narocito za putovanja, pa da fotkas arhitekturu, itd.
Jos se dobija jaci procesor, bolja izrada, bolji ekran, bolja baterija, cak mi je i software, tj oxygen OS bolji od cistog androida... :)
 
Čist Android možeš ili baš da zavoliš ili da ti uvek fali nešto u poređenju sa drugima.

Ja sam prvo iskustvo sa (skoro) čistim Androidom imao sa Nokiom kroz Android One, i na keca mi se svideo taj "out of the box" momenat. Prosto sam zavoleo tu jednostavnost i svedenost OS-a, bez bilo kakvih dupliranih aplikacija, bez bloat-a, nisam imao želju da bilo šta čačkam i prilagođavam u sistemu ili interfejsu, doduše ni nema preteranih opcija, ali to je ideja. Sve vreme imaš dojam da je sve što ti treba tu, da je telefon podređen Google ekosistemu, čak deluje bazično nekako ali na dobar način, ako ti se svidi.

OxygenOS nisam imao priliku da probam, ali mislim da je bolji utoliko što jeste baziran na čistom Androidu ali sa finesama opcija koje bi nekim korisnicima klot Androida falile, ali ne bi ostavile utisak preopterećenosti.

E sad, zavisi kako ko i u kojoj meri doživljava telefon kroz korisničko iskustvo. Meni je recimo kompletna svedenost Pixela 4a skroz primamljiva i najveći adut u odnosu na bilo šta drugo što postoji.
 
Poslednja izmena:
Ja se nešto razmišljam da pazarim ovo ako bude 350e u De. Nisam fan klot Androida ali bih ovaj isprobao jer je super dimenzija, konačno ok dizajn, a i baterija bi trebalo da bude ok. Šteta što nema ultrawide kameru.
Kapiram da bih ga lako i prodao ako mi se ne svidi.
Još jedan plus je što ima GG3 staklo koje je najoptornije na ogrebotine.
 
350e je dobar deal, nema price.
Nord ima high refresh ekran, i to je jedina prednost.
Ostaje da se vidi ta baterija, ali 4h-5h sota sa iskljucenim AOD je malo u 2020. Pa ovaj moj matori s9 star 2 godine nekako nagura 3 i po sata.
Zelim kompakt telefon sa dobrom kamerom i dobrom baterijom. Izgleda da previse trazim od telefona sudeci po proizvodjacima.
Gurnuli su kompakt uredjaje u entry klasu, i nema povratka izgleda. Nacekacemo se jos par godina dok se ne promeni trend note-olikih telefona.





Sent from my SM-G960U using Tapatalk
 
Priča se da će Sony sledeće godine opet izbaciti kompakt telefon sa premium karakteristikama. Do tada...
Pozdrav
 
Sony nemas kod nas u legalnim tokovima.
Kompanija koja drugima prodaje svoje senzore a ne ume isti da implementira u svojim uredjajima je nova definicija apsurda.

Sent from my SM-G960U using Tapatalk
 
Ocigledno nisi gledao Sony 1II.

S obzirom da ce da izadje kompaktan iP12, moguce da cemo u skorije vreme da vidimo jos proizvodjaca koji ce da ih slede.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Pa ni Pixel nema kod nas u legalnim tokovima. Sony telefoni su uvek bili u vrhu, medju nekoliko najboljih. To što nisu hteli da se potrude da ubiju konkurenciju jeste priča za sebe, ali telefoni su bili odlični.
Pozdrav
 
350e je dobar deal, nema price.
Nord ima high refresh ekran, i to je jedina prednost.
Ostaje da se vidi ta baterija, ali 4h-5h sota sa iskljucenim AOD je malo u 2020. Pa ovaj moj matori s9 star 2 godine nekako nagura 3 i po sata.
Zelim kompakt telefon sa dobrom kamerom i dobrom baterijom. Izgleda da previse trazim od telefona sudeci po proizvodjacima.
Gurnuli su kompakt uredjaje u entry klasu, i nema povratka izgleda. Nacekacemo se jos par godina dok se ne promeni trend note-olikih telefona.

Sent from my SM-G960U using Tapatalk

A famozni ''sot'' je neka univerzalna jedinica? I odakle ti ideja da ce moci da pruzi samo 4h sot-a, onako isto za sve korisnike?

Promakao ti je ovaj post izgleda: https://forum.benchmark.rs/showthread.php?464794-Google-Pixel-4a&p=6153663&viewfull=1#post6153663

Autonomija baterije ce biti dobra, iznad ocekivanja vrlo verovatno. Ali bez rusenja nekakvih ''sot rekorda'', sto je normalno i logicno, u skladu sa hardverom i kapacitetom baterije. Mada, nemojte da se iznenadite ako vidite sot-ove od po 8h, desava se to u temama raznih telefona, kao i 10-12h kada su u pitanju modeli sa 4500-5000 mAh (na stranu sto je to samo po sebi zabrinjavajuce). Na kraju, ovaj telefon ionako nece kupovati gaming korisnici/klinci, da bi po ceo dan igrali najzahtevnije igre.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno