Šta je novo?

Google Pixel 4a

Ali samo jedna kamera...u 2020oj. Ozbiljno?

Gesendet von meinem ELS-N39 mit Tapatalk
 
340€
4089c8105ae4dc5ffe39ac937976dada.jpg
 
Ubi ih Google, samo da ih podseti sta moze da uradi ako svi ne koriste njegove usluge kao default...
 
Kako su pixeli do sad dolazili u Srbiju (ovo malo što ih ima na kp)? Nešto sam gledao ni u Mađarskoj nemaju zvanično u prodaji, ni hrvatska..
Znači Nemačka, Austrija?
 
389e na irskom Google. Ipak idem na Nord.
 
Markezova recenzija bezveze, Mr. Mobile odličan, kao i uvek. Gledao sam i onog mrwhostheboss, kuka kako bi hardver kamere trebalo da bude bolji.

Ko ovo može da kupi, a treba mu novi telefon, bez daljeg razmišljanja. Metal, staklo i wide/zoom kamera ne vrede $700+ dolara kad ovo radi apsolutno sve što treba da radi. Sad kad udari kriza i cene krenu da padaju, biće još ovoga.
 
Ovo je bukvalno Nexus 5X 2020 verzija.
Jedna odlicna kamera, cist android, plastika, dobar ekran (sada OLED), baterija tu i tamo.

Nisam pametan, ne privlaci me toliko da posle 4 godine na Nexusu budem jos minimum 2 na skoro istom uredjaju.
Takodje, ove performanse ne ulivaju poverenje, mislim da je Nord tu u vecoj prednosti. Plus Nord ima 90hz ekran.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Ovo je bukvalno Nexus 5X 2020 verzija.
Jedna odlicna kamera, cist android, plastika, dobar ekran (sada OLED), baterija tu i tamo.

Nisam pametan, ne privlaci me toliko da posle 4 godine na Nexusu budem jos minimum 2 na skoro istom uredjaju.
Takodje, ove performanse ne ulivaju poverenje, mislim da je Nord tu u vecoj prednosti. Plus Nord ima 90hz ekran.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Ne bas, 5X je imao flagship procesor.
Mene vise vuce Nord, veci ekran+90Hz, malo bolji proc.
Kamera je najveci adut pixela, tu je bolji svakako.
 
Poslednja izmena:
Flagship SoC koji je varovatno najgori Qualcomm 8xx SoC. Furuna

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
3 godine os updates, isto odlicna stvar.
Baterija mi jedino ne uliva poverenje.
Sa iskljicenim aod jedva izgura dan.
To mi je bas nekako slabo.

Kamera je verujem za klasu bolja od norda, ali da sacekamo uporedni test.

Cenovno, ako gledamo us, 350dolara vs 420-450e koliko ce da se prodaje nord, pixel mnogo bolji uredjaj.


Sent from my SM-G960U using Tapatalk

350$ је цена у САД. На то додаш ПДВ, трошкове транспорта, царине и маржу трговца са КП и онда ћеш добити праву цену која ће верујем бити приближно иста као код Норд-а.


Sent from my iPhone 8 using Tapatalk
 
Ovu cenu na nemackom store-u reklamiraju kao “poklanjamo porez”, meni je pustio da se prijavim na listu cekanja iz Austrije. Tako da bi sverceri trebali da imaju istu cenu, jer je njihova zarada povrat PDVa na granici, sve preko toga je samaranje.
 
Poslednja izmena:
Dobar sasvim. Nažalost, čitač otiska prsta pozadi i manjak jednog SIM-a su nepremostive mane za moje potrebe :(
Pozdrav
 
The Google Pixel 4a can be pre-ordered in Germany from September 10th at a price of 349 euros, delivery will only start on October 1st. Officially, the device will be delivered with Android 10, but the update to Android 11 should be ready by the time the smartphone arrives in Germany. The Pixel 4a 5G will follow in autumn for 499 euros, while the Pixel 5 will also be launched in autumn at a price that has not yet been specified.

Izgleda da u EU izlazi u isto vreme sa p4a 5g. Što je po meni super strategija.
 
Jednostavno je nešto primamljivo u jednostavnosti ovog telefeona.

Čist izgled, čist Android, kompaktnost... Ja bih ovu matiranu plastiku radije imao umesto kombinacije stakla i metala, tačno ne bih ni futrolu koristio. Zato sada na svom koristim plastičnu futrolu preko stakla i metala. :D
 
Nekome ne odgovara polozaj. Meni je najprirodniji bas taj.
Zao mi sto nema neka druga boja kucista, vec samo crna. Zelje, cestitke i pozdravi...
 
Jel Telefon ceo plastican? Ram isto ili samo ledja.
 
Koliko sam video, ceo je plastican. Ne verujem da se moze saviti, sigurno je kvalitetna plastika.
 
Ja mogu da se kladim da ce celavi Dzeri da ga savije :D Mada, kao da je bitno.

Nexus 5X ima jednu od najgorih izrada (verujem daleko goru od 4a) i idalje izgleda isto, iako mi je ispadao 50 puta. Naravno, nosim ga sa debelim gumenim kejsom, bez njega bi ekran pukao odavno.
 
Poslednja izmena:
Ljudi ocekuju kada kupe tel. za 400+€ da on bude premium,staklo i metal, da ima fensi in screen fingerprint senzor itd. Meni ova plastika nije mana, sto neko vec napisa, ne mora da se nosi maska,manje je klizav.
U poredjenju sa nordom, meni pixel odnosi pobedu, prelep ekran, brutalna kamera, baterija dovoljna, cist android i duza softverska podrska, ranije dobijanje apdejtova, ip sertifikat. Nisam ispratio da li ima wireless charging?
Norad ima samo 90hz kao prednost, sve ostalo je losije
 
Da, to sto Dzeri/Zek savija je ekstrem koji se ne desava u realnoj upotrebi, mada volim da vidim koliku snagu upotrebi da bi ga savio. Cim prsti krenu da mu podrhtavaju, znaci da je tel i vise nego dovoljno cvrst. :)
 
Ne koristim face unlock, a i opet bih (verovatno) morao da podignem telefon da bi pogodio ugao za face unlock.
Pozdrav
 
Ljudi ocekuju kada kupe tel. za 400+€ da on bude premium,staklo i metal, da ima fensi in screen fingerprint senzor itd. Meni ova plastika nije mana, sto neko vec napisa, ne mora da se nosi maska,manje je klizav.
U poredjenju sa nordom, meni pixel odnosi pobedu, prelep ekran, brutalna kamera, baterija dovoljna, cist android i duza softverska podrska, ranije dobijanje apdejtova, ip sertifikat. Nisam ispratio da li ima wireless charging?
Norad ima samo 90hz kao prednost, sve ostalo je losije

I meni deluje da je Pixel 4A isplativija kupovina ali pre svega za one koji hoće što kompaktniji i relativno jeftin telefon sa jednom ali odličnom kamerom i Google podrškom. Samo nigde ne videh da piše da ima IP68 setifikat?
Navodno ima i stereo zvučnike i 3.5mm džek, što je prednost u odnosu na Nord. U autonomiju baterije ne treba sumnjati, verovatno će biti solidna i dovoljna za većinu korisnika i prosečan radni dan upotrebe, to mislim jer koristim fon sa sličnom površinom i rezolucijom displeja, sličnim kapacitetom baterije, samo sa SD845 i IPS panelom. Nadam se samo da nisu štedeli na panelu i ugradili neki loš OLED starije generacije koji troši više od proseka.

Nord panel je primetno veće površine i sa 90Hz osvežavanjem, što je najveća prednost, uz ultrawide kameru koja je samo prihvatljivog kvaliteta ali bar postoji kao alternativa. Malo brži čipset, malo brže punjenje, GG5 (ako je to uopšte prednost u odnosu na GG3). Moguće da će i trajanje baterije biti bolje.

Dobar je i Nord ali je već pokazao određene slabosti i QC probleme. Nije nemoguce da će slične propuste imati i Pixel 4a, takve gluposti se dešavaju i u najvišoj klasi, preskupih (1000$+) telefona, pa me ne bi čudilo da i Google ponovo negde fail-uje, nažalost. Ima i iPhone SE 2020 svoje adute ali ga baterija niskog kapaciteta, mali displej i dosadan, totalno zastareo dizajn u startu eliminišu. Tako da opet dolazimo do činjenice da je bolje izdvojiti malo više novca za prošlogodišnji flagship, pa makar i polovan.
 
Poslednja izmena:
Meni su Pixel 4a i Nord, ako ih poredim kao konkurenciju, dva telefona za dva različita korisnička iskustva.

Pixel 4a je za one koji žele kompaktan, jednostavan a sposoban telefon sa kamerom za svaku priliku, a Nord za one koji žele najsveobuhvatniji telefon u klasi bez preteranog afiniteta prema manjoj formi, (skroz) čistom Androidu ili prioritetno najboljoj kameri u klasi.

Ja bih pre izabrao Nord ali mislim da bi više zavoleo Pixel, ako se može tako sumirati.
 
Ja se ponadao da je od danas dostupan. Čak se po nekim linkovima, gore postavljenim, navodi da će isporuke po Evropi krenuti od 1. Oktobra. Verujem da je to samo nemušto prenošenje informacija od strane Amera ali....
 
Nazad
Vrh Dno