Šta je novo?

Google Pixel 4a

Bice ovo slabija autonomija, ali ne bas toliko, uz optimizaciju softvera i ne toliko velikog ekrana verujem da ce vecini da posluzi do 19-20h popodne - sto u sustini nije ceo dan koriscenja. Mada, ovo su sve nagadjanja...
 
Poslednja izmena:
Jos kad bi bila XL verzija sa jedno 4500mAh... Ali ne, oni samo kopiraju Apple, ne daj Boze da izbace nesto mnogo bolje od iP SE...
 
Meni najžalije što nema fizički dual sim...a po svemu sudeći ni 5 neće imati [emoji20]

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
 
Verovatno obzirom da je i 3a imao

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
 
ako nema nekih glupih mana ja ovo uzimam sigurno. idealne dimenzije, top kamera i pristojna baterija. dan će sigurno moći da izgura. jedino ne znam da li će iko ove telefone dovlačiti kod nas:/
 
Ево да се и ја прикључим коментарима... Мени лично једина замерка код овог телефона је punch-hole. Имао сам С10е који има на идентичном месту и субјективно ем ми ружно ем смета при гледању видео садржаја. По мени је ово најискреније решио Meizu ма својим моделима 16s/Pro - минимални безел који други произвођачи не знају или неће да направе или пак ако већ треба да се види онда као на моделима 17/Pro.
Што се тиче спецификација све ми је некако усклађено узећи у обзир ком ценовном рангу припада.


Sent from my iPhone 8 using Tapatalk
 
1596382618_pixel-5g-teaser_(1)_story.jpg


Leaked Google Pixel teaser hints at Pixel 5 5G and Pixel 4a 5G

The one on the right is the Pixel 5 5G, judging by the Brushed Metal Frame.

The Pixel 4a 5G may be a bigger phone (basically XL) than the standard #Pixel4a launching tomorrow.

https://twitter.com/ishanagarwal24/status/1289928969706299393

 
Poslednja izmena:
Bice ovo super telefon za ciljnu gripu koju gadja. Kome treba manji telefon pristojnih karakteristikama, dobre kamere po razumno ceni nema konkurenciju. SE ne bi uzimao u obzir sa dizajnom starim 10 godina
 
Ma kakav crni ajfon SE, lepo kaže Dejv gore u klipu - oni se takmiče sa Nord-om i zato je baš sutra predstavljanje.
Nord kreće sa prodajom za 2 dana :)

U vezi one gore slike 2 telefona:

I made a typo. I'm sorry. The brushed metal, smaller phone is Pixel 5 5G, on the left. The one on the right is Pixel 4a 5G which is bigger with a coloured power button.
 
Poslednja izmena:
Dave Lee, mnogo cool lik. Sve je pitanje po kojoj ceni ce moci ovde da se nabavi.
 
На најављену цену додати још 150е пошто је ипак бренд па ће се вадити и на то. На КП се тренутно Норд може резервисати, цена 450е па ако је то за неко поређење.


Sent from my iPhone 8 using Tapatalk
 
Šta onda uzeti, Nord ili 4a?
 
Ја бих лично ишао на 4а али прво сачекати мало да изађе који тест и наравно да се види каква ће бити цена.


Sent from my iPhone 8 using Tapatalk
 
^A kad, recimo, fotografises 10 slika zaredom, kako se telefon ponasa, da li izbacuje ostale aplikacije iz rama? Posto je obradjivanje HDR+ dosta zahtevno za SoC.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Koristim onaj motion shot, i uzimam RAW, hdr+, i ako bas bas bas rapidno hoćeš shotove, negde posle šeste fotke ima lag ispod sekunde povremeno na sledecim shotovima, ali sve aplikacije koje su bile otvorene i dalje ostaju aktivne u pozadini
 
Poslednja izmena:
Bedak na papiru, u praksi razlika samo u GPU performansama, a 730 ima dovoljno jak GPU za sve.
Da ali govorim iz ugla koriscenja u naredne 2-3 godine.

Inace,posto planiram da menjam oko nove godine, ovo je jedini tel manjih dimenzija a da ima top kameru,dobre specifikacije i top ekran. Def ga uzimam u obzir.

Razmisljao sam i o nordu ali polako me napusta ta ideja.
 
Poslednja izmena:
Totalno je nebitno, ako je razlika sada 20-30% u GPU delu, a CPU (najbitniji) deo je isti, za 10 godina ce razlika biti ista ta i ako je jedan neupotrebljiv, bice i drugi.

Za prakticno sve je dovoljan GPU i u 730, razlika se oseti u zahtevnim igrama kad se odvrnu podesavanja. Za 2d animacije i navigaciju kroz sistem je dovoljan GPU iz SD 625 :)
 
Videćemo za sat vremena kada bude podivljao YouTube :D
 
3 godine os updates, isto odlicna stvar.
Baterija mi jedino ne uliva poverenje.
Sa iskljicenim aod jedva izgura dan.
To mi je bas nekako slabo.

Kamera je verujem za klasu bolja od norda, ali da sacekamo uporedni test.

Cenovno, ako gledamo us, 350dolara vs 420-450e koliko ce da se prodaje nord, pixel mnogo bolji uredjaj.


Sent from my SM-G960U using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno