Šta je novo?

Google Pixel 4a

Istekao Edit. Na kraju sam ga uzeo, kod mene je 20og decembra ako ortak pre toga ne zakači koronu tamo.. :/

Ako dođe taman da odradim sitno poređenje pixel 3a(koga sada koristim) VS pixel 4a 5g :)
 
Stegao 4a 5g. Kratak mini opis i poređenje sa 3a. :)

Izrada -
Dosta bolja na 3a, ova plastika na 4a 5g izgleda jako čudna u najmanju ruku. Vidi se da su morali negde da štede :)

Ekran -
Vidi se da je neki lg oled, dosta prelivanja boja i pri minimalnim uglovima. Bolji je na 3a, ali ovde je bolji oleo premaz :) plus gg3 je veliki bonus :)

Baterija -
Odlična na 4a 5g, mislim da je moguće oko 8h sot-a odraditi. Sa novom verzijom softwarea dodata je mogućnost sporog punjenja za vreme spavanja :) napokon da i Google sluša korisnike.

Zvuk -
Generalno dobar. Ne na nivou Samsung flagshipova ali dobar, osetno bolji nego na 3a, a kako čitam bolji i od onoga na pixel 5.

Vibra motor -
Prosečan :)

Performanse i rad -
Odlično, ne može da izgubi frejm šta god radio :) ( sem kada se koristi Google kamera ). Ništa kao Google software. Šteta što nije 90hz :)

Kamera - odlična , wide jako dobra. Brže procesuira slike od 3a, ali i dalje nije instant :)
Za video ne znam jer ne volim da snimam.

Sve u svemu jedan odličan mob koji vredi max 450e ako gledamo cene ostalih uređaja i to samo zbog softwarea i kamere :)
Toliko za sada
 
Koji vredi max 350e ako se poredi sa drugim telefonima od 450e
 
Tu se ne bih složio :) . Plus je jasno da pixel nije za svakoga , pogotovu za ljude koji gotive bagovite kineske skinove.
Po meni samo podrška Google-a vredi 300,400e a sve preko je bonus :)
 
Pa dobro, ako neko voli nešto određeno to je ok. Ako neko voli 3310 i ona mu odgovara u svemu razumem i da da 1000e za nju. Ukusi su različiti, a objektivno gledano je skroz druga priča. Hteo sam da prodam p30pro i da doplatim za pixel 5, ali ne mogu preko razuma. Inače p5 mi se više sviđa samo zbog veličine i plastike pozadi

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Budimo realni. Ovaj telefon ne vredi vise od 200 EUR.
 
Poslednja izmena:
Pa može oko 300 zbog eksluzive, što ih ima retko ko, super je kamera, oled ekran itdd..Ali 300e max da bude realno.. Sad čoveku mračimo kupovinu, ali najbitnije je da je on zadovoljan time što je dobio za svoje pare
 
Koliko onda vredi 4a?!
I navedite šta košta manje a da je bolje i da je približnih dimenzija od 4a !!!

PS. Znam da Xiaomi Poco X3 NFC nudi nenormalne karakteristike za 260 € (na akciji za BF bio čak 220€ !) ali koliki je to fon?!
Po meni prevelik!
A i softver je bagovit...

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Koliko onda vredi 4a?!
I navedite šta košta manje a da je bolje i da je približnih dimenzija od 4a !!!


Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
50,60e
Dimenzije su stvar ukusa, objektivno, ali otprilike na keca, Huawei p30

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Objektivno vrede 200, 250 i 350e (4a, 4a 5G i 5). Ostatak se placa za softver, softver kamere, brend i dimenzije. Kome te stvari vrede, platice koliko treba :)

Licno i za 350e pitanje da li bih uzeo Pixel 5, morao bih dobro da razmislim, verovatno bih uzeo cisto iz znatizelje.
 
Svi govorite da ne vrede a niko nije naveo koji telefoni mu pariraju sa karakteristikama a da su tih dimenzija!!!

Jednostavno je, nema ih!

Zato I ima višu cenu...
I ja bih voleo da su telefoni jeftiniji ali jedno su želje a drugo trenutno stanje stvari.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
 
Imao telefon, sa "boljim" procesorom, pre 4a, tj. jos je tu, klincu zanimacija.
I ne vidim tu superiornost, u odnosu na 4a.
Svako vece, pre spavanja, punim telefon, tako da ni tu nemam problema.
Plasticna ledja, savrsena za telefon, ne vidim problem oko izrade.


Sent from my Pixel 4a using Tapatalk
 
Procesor?? Kvalitet izrade?? Baterija?? Punjenje?? A jeftiniji

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
Nema potrebe za 17 upitnika, iskuliraj.
U čemu se ogleda bolji proc u svakodnevnom radu p30 spram 4a?
Šta fali izradi 4a?
Koliko treaje baterija na p30 a koliko na 4a?
Šta je problem punjenje na 4a?

Moje pitanje koji Pixel si koristio i koliko dugo?
 
Šta im fali kad objektivno toliko vrede?
Mi 10T za 350e:

SD 865, UFS 3.1 interna, LPDDR5 ram, 5000mAh baterija, 144Hz IPS VRR ekran, odlicni stereo zvucnici, odlican vibra motor, 360 ambient light sensor, 33W brzo punjenje.

-Mi 10 za 450e nudi se ovo iznad uz najbolji stereo zvuk na telefonima, 90Hz Oled, bezicno i reverzibilno punjenje.

-OP8 za ~500e nudi isto odlicne specifikacije + OP softver koji je diskutabilno najbolji Android akin.

-OP8T nudi prakticno isto sto i OP8, samo sto je sa ravnim ekranom i ima 120Hz oled, isto za ~500e.

-Cak i Samsung S10 Lite nudi bolji value/$ od Pixela.

Pixeli su debelo precenjeni, pogotovo kod nas gde su "ekskluziva". Dimenzije su im sjajne, i ja sam hteo Pixel zbog toga, ali preterali su sa cenom za realno low-midrange i midrange uredjaje.
 
Poslednja izmena:
Naravno i 150konja u autu je stvarno dovoljno, iako je 250 bolje
Rezervoar dovoljan za jedan dan je sasvim dovoljan ionako kad kreneš kući staneš na pumpu i natočiš za sutra. Koža jeste bolja ali i neko malo bolje platno će da završi posao isto tako.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Nema potrebe za 17 upitnika, iskuliraj.
U čemu se ogleda bolji proc u svakodnevnom radu p30 spram 4a?
Šta fali izradi 4a?
Koliko treaje baterija na p30 a koliko na 4a?
Šta je problem punjenje na 4a?

Moje pitanje koji Pixel si koristio i koliko dugo?
E te fore u svakodnevnom radu su krajnje glupe.
Pixel 4a je apsolutno odličan telefon možda se čak i usudio da kažem best buy za 250e

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Mi 10T za 350e:

SD 865, UFS 3.1 interna, LPDDR5 ram, 5000mAh baterija, 144Hz IPS VRR ekran, odlicni stereo zvucnici, odlican vibra motor, 360 ambient light sensor, 33W brzo punjenje.

-Mi 10 za 450e nudi se ovo iznad uz najbolji stereo zvuk na telefonima, 90Hz Oled, bezicno i reverzibilno punjenje.

-OP8 za ~500e nudi isto odlicne specifikacije + OP softver koji je diskutabilno najbolji Android akin.

-OP8T nudi isto sto i OP8, samo sto je sa ravnim ekranom i ima 120Hz oled, isto za ~500e.

-Cak i Samsung S10 Lite nudi bolji value/$ od Pixela.

Pixeli su debelo precenjeni, pogotovo kod nas gde su "ekskluziva". Dimenzije su im sjajne, i ja sam hteo Pixel zbog toga, ali preterali su sa cenom za realno low-midrange i midrange uredjaje.

Da, ali od tih najmanji je visi 16mm a najveci 21mm, totalno druga kategorija !

U ovu kategoriju bih ubacio Xiaomi Mi 9 SE, Samsung Galaxy S10e, iPhone 12 i 12 mini, neke stare Sony compact...
 
E te fore u svakodnevnom radu su krajnje glupe.
Pixel 4a je apsolutno odličan telefon možda se čak i usudio da kažem best buy za 250e
Bravo za komentar, odgovorio si činjenicama.
Bendž propo zbog ovakvih komenta.

Ivanbass, tnx na odgovoru.
Koristio sam 3 modela Pixela, koristim i sad, sve stoji da je na papiru inferiorniji uređaj.
Ali, to je dok ne provedeš 7 dana sa njim i uveriš se kako radi,
o fotkanju neću trošiti reči tu je bolji i od Ajfona.
 
E te fore u svakodnevnom radu su krajnje glupe.
Pixel 4a je apsolutno odličan telefon možda se čak i usudio da kažem best buy za 250e

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
Gde ga ima za te novce(250e)?


Послато са SM-A715F уз помоћ Тапатока
 
Apsolutno nigde!

Sent from my SM-G9810 using Tapatalk
 
Pa nigde, bilo je sarkastično da kad bi koštao toliko bio bi best buy

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Proday, koliko je tu u oglasima ako je nov odavno 320 €?

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
 
Nemam pojma, u Americi sam trenutno

Sent from my SM-G9810 using Tapatalk
 
Mašala, ti si obrnuo igricu!
:)
Jeste, kod nas je preskup, a i za 320 je skup.
Ali slabo alternativa sa tim dimenzijama!
:-(


Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno