Šta je novo?

Google Pixel 4a

Sve je individualno sto se baterije tice. Bas procitao da je neko napisao u temi za iphone Se2020 da ima 6h sot-a i ostane 15-20% baterije, a svi kukaju kako je bat uzasna. Nekome ni 5000mha baterija nije dovoljna npr.
Meni je bitno da izdrzi do nekih 6-7 popodne,tad uvek ide na punjac do 9 pola 10.
Sad naguram i po 5,5 sati sot-a zbog situacije sa virusom.
 
Par review-era sa youtube-a pokazashe nesto preko 4h sota. Videh na 2 klipa...
To sto neko uspe da izvuce 6h ili 8h iz takvih baterija nema upotrebnu vrednost. Gleda se prosek kod svih ljudi, i tu se izvuce neki zakljucak.
Ne koristimo svi isto telefon.

6h sota moze neka nocna ptica da izvuce na minimum brighness-u, na wifi-u, dok browse-uje netom.
I onda se ss-uje i pokazuje na forumima kako eto moze.

Do sada, gsm arenin bateri test se pokazao najpreciznijim
Sve preko 100h na njihovom testu je dobra baterija, koja bi zadovoljila potrebe vecine korisnika.



Sent from my SM-G960U using Tapatalk
 
Par review-era sa youtube-a pokazashe nesto preko 4h sota. Videh na 2 klipa...
To sto neko uspe da izvuce 6h ili 8h iz takvih baterija nema upotrebnu vrednost. Gleda se prosek kod svih ljudi, i tu se izvuce neki zakljucak.
Ne koristimo svi isto telefon.


6h sota moze neka nocna ptica da izvuce na minimum brighness-u, na wifi-u, dok browse-uje netom.

Pa upravo o tome i pišem. Ti si video u 2 klipa na YT da je sot oko 4h, i odatle izvodiš zaključak da će autonomija biti loša. A u većini testova navode da je autonomija sasvim solidna i ovi što su imali sot od oko 6h sigurno nisu koristili telefon samo za čitanje vesti sa slajderom osvetljenja na 0% već cu bili u procesu testiranja telefona, uz korišćenje kamere, kamkordera i svih ostalih funkcija koje solidno crpe bateriju. Ako su oni, uz takav miks korišćenja zahtevnih i manje zahtevnih funkcija, dobili sot od oko 6h, onda je to dobra vest za one koji razmišljaju o kupovini ovog modela.

P.S.

Endurance skorovi iz GSMA testova trajanja baterije su najmanje bitni.
 
Poslednja izmena:
https://store.google.com/de/magazine/5g_pixel?hl=de-DE

Koliko ne znaju gde udaraju već reklamiraju 4a 5g i pixel5. Zanimljiva završna obrada na pixel5.

Sviđa mi se ova njihova nova politika oko cena, gde gledaju da usklade cene na nivou cele planete.

Ako smem da pogađam u EU pixel 4a,4a 5g I pixel 5 dolaze u isto vreme u oktobru.
 
Pre će stići...

figure0_1600px_white.png


Live HDR+ on Pixel 4 and 4a helps the user compose their shot with a WYSIWYG viewfinder that closely resembles the final result.

You can see individual images here: https://photos.app.goo.gl/9QrvhXyJVKKCvGWh6

Zašto je stock Android bolji i od OnePlus oxygen skina

OnePlus is poisoning its phones with Facebook bloatware
https://www.androidpolice.com/2020/08/05/oneplus-is-poisoning-its-phones-with-facebook-bloatware/
 
Poslednja izmena:
Pa dobro onda samo nam pored Google servisa trebaju i facebook servisi.
Još da mikrosoft ubaci svoje servise i lepota :D
 
https://store.google.com/de/magazine/5g_pixel?hl=de-DE

Koliko ne znaju gde udaraju već reklamiraju 4a 5g i pixel5. Zanimljiva završna obrada na pixel5.

Sviđa mi se ova njihova nova politika oko cena, gde gledaju da usklade cene na nivou cele planete.

Ako smem da pogađam u EU pixel 4a,4a 5g I pixel 5 dolaze u isto vreme u oktobru.

Kao što rekoh. U EU početak oktobra za sva 3 modela.

https://9to5google.com/2020/08/05/google-pixel-5-launch-date/
 
Mislis da neko moze realno da ti da podatak?

Vidis povise da pise da ce pocetkom oktobra krenuti u prodaju.
 
To je bas daleko.
Do tada verujem da ce recimo proslogodisnji s10e pasti na 350, 400e
A to je daleko kompletniji uredjaj.
Flagship kompaktni uredjaj sa odlicnom kamerom, i verujem slicnim battery life-om.


Sent from my SM-G960U using Tapatalk
 
Odlicna zapazanja v_electro. U to vreme moci ce da se nadje i s6 polovan za oko 100e, a to je 3 i po puta jeftinije!
 
Jedino ako 10e izvlači 5-7h sot na 24h kao što je meni sada slučaj na 3a, a 4a može samo da bude bolji po tom pitanju.

U EU će u oktobru mnogo bolja kupovina biti 4a 5g sa s690 ili s765 i dodatom zoom kamerom za 480e. Bukvalno neće imati konkurenciju tada.
 
Jedino ako 10e izvlači 5-7h sot na 24h kao što je meni sada slučaj na 3a, a 4a može samo da bude bolji po tom pitanju.

U EU će u oktobru mnogo bolja kupovina biti 4a 5g sa s690 ili s765 i dodatom zoom kamerom za 480e. Bukvalno neće imati konkurenciju tada.

Po meni 4a ima smisla jedino (a naravno da nece jer se zna kakav smo narod) ako kosta 350e, pitao sam za procenu samo....po mom misljenju ce da kosta kod preprodavaca na kp MINIMUM 500e, buduci da je sada 3a koji je star 12 godina kosta 350.
 
Sto Flossy kaze,ja sam tip koji kupuje nove telefone, znam da ga niko nije nosio u klonju, ke*ao sa njim itd. Ja volim novo. Po meni je nedostatak najveci sto nema face unlock.
 
Kakve veze ima to kakav smo narod sa cenom jednog telefona?
Ako se već gnušaš preprodavaca i njihove zarade, slobodno idi i kupi ga preko po redovnoj ceni. A da pokažeš da si bolji od ostalih, donesi i meni jedan za 350€.
Pozdrav
 
Kakve veze ima to kakav smo narod sa cenom jednog telefona?
Ako se već gnušaš preprodavaca i njihove zarade, slobodno idi i kupi ga preko po redovnoj ceni. A da pokažeš da si bolji od ostalih, donesi i meni jedan za 350€.
Pozdrav

Ja imam jos bolji predlog, ja mislim da treba da das random liku 150e sa kp vise za ionako outdated uredjaj, a meni mozes samo gajbu piva.
Da nema likova poput tebe kp bi propao, al ovo sada ide u off.
 
Naravno da je off, kad neki ne shvataju da prodavci imaju svako pravo da sami odrede cenu za robu, kao i kupci da tu cenu prihvate ili ne. Pljuvanje celog naroda zato što neko neće kupiti telefon po zamišljenoj ceni može da bude samo odraz njegove zrelosti.
Pozdrav
 
Pixel 4a neće imati veću cenu od Norda sigurno, a Nord je sada malo iznad 400 €.
 
Naravno da je off, kad neki ne shvataju da prodavci imaju svako pravo da sami odrede cenu za robu, kao i kupci da tu cenu prihvate ili ne. Pljuvanje celog naroda zato što neko neće kupiti telefon po zamišljenoj ceni može da bude samo odraz njegove zrelosti.
Pozdrav

Ne radi se o pravu, naravno da imaju...radi se o zdravom razumu i bezobrazluku...a sudim celoj naciji jer sam nazalost deo istog i ta nesloga i nerealnost ce nas sahraniti u svim zivotnim aspektima. A ti kao zreo posto si clan ove teme, skupljaj cirka 150e vise od realne cene i cekaj da se pojavi 4a.
 
Cena mora biti kao u eu, ili bar kao u madjarskoj.
Preprodavci da uzmu pdv u dzep, dosta im je.
Sve preko toga je bezobrazluk, sa tim se slazem.

Sent from my SM-G960U using Tapatalk
 
Boze dragi, telefon jos nije izasao niti ce skoro a vec se raspravlja na krv o ceni.
Meni je samo drago sto se polako naziru manji, kompaktniji uredjaji - Pixel 4a, iPhone 12... Neka nastave ovim trendom, ne treba nam svima top high end SOC npr. a malo vise izbora u dimenzijama je pozeljno.
 
https://youtu.be/veDK9Amakjo

Evo bas kaze da u prodaju izlazi tek u oktobru.
Ko zna sta ce do tada izaci jos kao bolja kupovina.
Bas je daleko oktobar iako pre decembra necu menjati telefon nadao sam se da ce izaci ranije pa da mu do decembra spadne cena.
 
Koja glupost. Čekaju 100 godina da ga izbace, onda ga na jedvite jade predstave i na kraju čekaju Oktobar sa ga puste u prodaju. Njihovoj glupoj logici bi se i Microsoft smejao.
Ja očekivao da će sredinom Avgusta da ga puste u prodaju pa reko da iscimam drugara iz De da mi pazari jedan čisto da isprobam, a i uželeo sam se nešto manjeg telefona. Kad ono prc. Bukvalno još 100 kompakt telefona mogu da izađu dok se ovaj pojavi u prodaji. Niđe veze, niđe logike.
 
Koja glupost. Čekaju 100 godina da ga izbace, onda ga na jedvite jade predstave i na kraju čekaju Oktobar sa ga puste u prodaju. Njihovoj glupoj logici bi se i Microsoft smejao.
Ja očekivao da će sredinom Avgusta da ga puste u prodaju pa reko da iscimam drugara iz De da mi pazari jedan čisto da isprobam, a i uželeo sam se nešto manjeg telefona. Kad ono prc. Bukvalno još 100 kompakt telefona mogu da izađu dok se ovaj pojavi u prodaji. Niđe veze, niđe logike.

neverovatna odluka...ne samo to nego sto je sd730 outdated a trazice u decembru para isto kao i za neke uredjaje sa sd765g....
smehoteka
 
Nazad
Vrh Dno