Šta je novo?

Google Pixel 4a

Evo sta pokazuje :
d3aca4dc12e0d2a6179e0ab58d438363.jpg


Sent from my Pixel 4a using Tapatalk
 
Jel ti uključena adaptivna baterija u podešavanjima baterije?

Restartuj ga večeras pred spavanje pa baš isprati koliko će % izgubiti tokom noći.

Mada kažem ti, moj Mi Note 10 Lite sa 5k baterijom kad je tokom prve dve noći gubio po 10% bio sam u fazonu imam falican fon, pročitam onda da treba 3-5 dana da se telefon "kalibriše" i stvarno se skroz unormarilo nakon par dana i punjenja.
 
Da ukljucena je adaptivna baterija.
Prosle noci je takodje izgubio 10%.
Videcu nocas, ali ce verovatno situacija biti ista.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Probaj da iskljucis adaptivnu bateriju,neki na XDA savetuje to za bolju autonomiju baterije kod Pixela.
 
Videcu, mada mislim, da ide na bolje.
Juce sam ga skunuo, oko 18h, sa punjaca, i sada je na 78%.
Doduse, nisam ga ni koristio skoro, ali tako je bilo i prva dva dana, pa je baterija curela ko luda.

Sent from my Pixel 4a using Tapatalk
 
Ja ti kažem, videćeš noćas da neće izgubiti 10% kao pre.

I ne isključuj adaptivnu bateriju, ona radi posao, samo je to algoritam kojem treba malo vremena da skonta tvoje korisničke navike. Dosta se pisalo o tome i dosta je Google položio u tu funkciju.

I tako je kod mene bilo, od početka kako je curila baterija kao nenormalna lagano se stabilizovala dok nije ispala baš onako optimalna.
 
Poslednja izmena:
Jedino, nocas je, takodje izgubila 10%.
Nadam se, da ce se i to promeniti.

Sent from my Pixel 4a using Tapatalk
 
Samo da javim, baterija se stabilizovala, i sada to vec ima smisla.
Vec sam mislio, da sam bacio pare, posto je prva dva dana, baterija bila katastrofalna.
Sto se tice telefona, imam jos jedno pitanje?
Nikako ne dobijam zvucno obavestenje za Tapatalk.
Da li negde moze rucno da se podesi ili sta je problem?


Sent from my Pixel 4a using Tapatalk
 
Da li je neko aktivirao esim na mts? (pixel 4a)
 
Nije beli nego svetlo plavi, barely blue.
 
Moze li neko ko je uzeo pixel da napise neku kratku recenziju ili uporedbu sa nekim telefonom te klase.
Planiram oko rodjendana (za oko 20 dana) da se castim promenom telefona. Sad nosim mi 9t i dao bih oko 400€.
Pixela bih orvenstveno uzeo zbog kompaktnosti, cak mi je i mi 9t veliki i nezgrapan. Problem sa pixelom mi je sto nemam gde da ga pogledam, da vidim kakav je zaista.
Sa druge strane, planirao sam nekog samsunga s10 lite ili note 10 lite ali su preveliki, i kada uporedim njihovu izradu sa pixelom tesko mi je da opravdam isti novac za pixel
 
Ako je od bilo kakve pomoci, ja sam sa redmi note 7 presao na pixel 4a i kao sto si rekao prvenstveno sam ga uzeo zbog kompaktnosti, kamere i sistema. I sve sto sam trazio sam i dobio. Inicijalno, prvih par dana sam ga koristio manje jer mi je pomalo bilo neprijatno to sto sam sa 6.5'' presao na 5.8'' ali posle 2 ili 3 dana sam se navikao. Sto se tice izrade jeste plastika, ali telefon neverovatno lepo lezi u ruci iuopste ne odaje utisak nekog jeftinog uredjaja. Cak je i par kolega to potvrdilo uz opasku da telefon bas lepo lezi i daje lep osecaj u ruci. Kolege koje koriste i ajfone i samsung note i sl grdosije.
Sto se tice cene, verovatno si svestan da je kod nas kupovina apsolutno neisplativa. Meni je doneo drugar iz nemacke, platio ga 330e, vratili mu pdv na grani i zasao oko 300e.
Ako imas jos pitanja, tu sam ;)
 
Poslednja izmena:
Ja sam sa rn7 presao na mi 9t koji je po dimenzijama kao rn7 otprilike.
Uzeo bih ga najvise zbog dimenzija i kamere. Baterija msm da bi mogla da izdrzi ceo dan, retko imam preko 3h sot-a u toku dana.

Znam da je neisplativo kod nas ali na zalost ne znam nikoga ko bi mogao da mi donese iz inostranstva, tako da cu izgleda morati da predjem preko toga da ce mi skinuti kozu sa ledja lokalni dileri.

Zanimljivo je da je Iphone Se kod nas vec 360-370€ a predstavljen za 400$ a pixel koji je predstavljen za 350$ kosta 400€
 
Pa kontam da hoce. Jedino da cekam da se cena malo stabilizuje, bas ubijaju sa cenama. Tipa svuda u svetu je npr galaxy a71 skuplji 100€ od pixela 4a a kod nas je galaxy sa dve god garancije neotpakovan jeftiniji 100€ od pixela [emoji1745]
 
Pitanje u vezi zvuka tj reprodukcije zvuka na slusalicama. Pokusao sam da poboljsam tj pojacam zvuk na slusalicama ali samo sam dobio neki izvitoperen i cudan zvuk kroz onaj sound enhancer. Na ranijem xiaomi redmi note 7 je bila opcija poboljasanja zvuka preko nekog volume boosta koji je bas lepo radio. Kapiram da je to deo miui ali je ovo sto je google uradio bas razocaravajuce. Ima li nacina povecanja tona na neki drugi nacin?
 
Poslednja izmena:
Čisto kao upozorenje pre kupovine, jer sudeći po komentarima, ovo nije baš retkost kod ovog modela.



 
Jeste da nije vodootporan, pa mu ovo ne utiče na to, ali jeste ogroman propust u kontroli kvaliteta!
Da je bio na nekoj akciji za ove praznike (u Nemačkoj) kupio bih ga...

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
 
Jel u pitanju pojava posle nekog vremena ili sto bi se reklo out of the box? Imam ga vec 3 nedelje i nemam ovih problema.

Out of the box, najverovatnije. A i nije realno da se ovako nešto odjednom desi a da nije neko ozbiljno oštećenje u pitanju, pad i sl.
Tako da ne bi trebalo da bude problema sa primercima koji su u startu dobre izrade.
 
Koliko vidim to je kod dela gde je sim ulaz,mozda tu nesto nije leglo kako treba.mada kod mene ne krca nista

Sent from my Pixel 4a using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno