Šta je novo?

Google Pixel 4a

Prvi si uskočio sa svojim komentarom o "gaženju" što dovoljno govori da je tvoje viđenje konkurentnosti telefona svedeno na specifikacije, a ne na ono što neko računa u korist vlastitog korisničkog iskustva.

Uostalom ovo je tema o 4a, i svakako je prlagođeno da se iznesu stavovi i dojam o telefonu o kojem je tema nego da se kontrira, jer time ništa pametno nisi rekao, a kamoli korisno.
Samo tvoje "ako koštaju isto.." dovoljno govori o tome.

Opusti se malo.

E svasta, pa telefoni se i svode na odnos specifikacija tj. performansi i cene, ne sigurno na izgled, mistiku i spiritualni znacaj. Meni se jako svidja 4a zbog velicine i plastike, ali za 200-250, ni u ludilu za 350-400 ili vise
 
Pa ako pročitaš par postova unazad, to sam i ja rekao. Da je cena trenutana, barem na oglasima previše za jedan SD 730 telefon. Dakle odmah sam pisao o bazičnoj specifikaciji i ceni.

Ali da, što da ne, ljudi traže nekada neko specifično iskustvo u telefonu, uostalom to kaže 9/10 recenzija Pixela 4a, afirmišući ideju da se ponudi jedan minimalistički, sveden, i kompaktan uređaj u čemu je Google uspeo.

Ali eto, ti imaš procenu da ovaj telefon vredi do 250, što je po meni apsurdno zapažanje, jer koliko god da je subjektivno bukvalno je odsečeno od realnosti, jer najpribiližniji telefon koji je u rangu telefona sa 730 procesorom, koji nudi amoled ekran, pristojnu izradu, kamere, to je Mi Note 10 Lite koji kosta oko 300e.

Ali ti bi za njega verovatno max dao 150 pretpostavljam.
No dobro, neki se lože na specifikacije na papiru, i to je skroz oke, drugi se lože na auru koju telefon nudi, samo ne napadajte druge ako imaju drugačije viđenje.

Siguran sam da ima "ludaka" koji če svakako platiti i tih 400+ evra, bilo da ga naruče preko oglasa ili sa dažbinama preko grane, i ono, ljudi će uživati u telefonu i svom nedostatku pameti da su za te pare mogli da poseduju više gigaherca, jel...

Tačno ću da iskuliram od čitanja i pisanja ovde, imaš nekada tačno osećaj da ljudi besni pišu, užas.
 
Poslednja izmena:
Pred svaki izlazak novog Pixela tema ima xyz uglavnom besmislenih komentara, kad se Pixel pojavi kupi ga 2 člana i tema knori.
 
Ово подсећа на излазак ајфон СЕ 2020. Кажу људи не вреди 400е ја бих дао толико и толико. Цене су такве какве јесу и нико потрошача не пита колико по њему вреди и колико би он дао за неки телефон. Take it or leave it. Једино што можда неке смисла куповати телефон чим изађе јер тад је најскупљи.


Sent from my iPhone 8 using Tapatalk
 
Ma jel da, samo hvalospevi ili tisina tamo? Valjda smo tu da komentarisemo, objektivno posmatramo i kritikujemo, a ne da se divimo. Ili i Google ima sektase kao Apple?
Ali eto, ti imaš procenu da ovaj telefon vredi do 250, što je po meni apsurdno zapažanje, jer koliko god da je subjektivno bukvalno je odsečeno od realnosti, jer najpribiližniji telefon koji je u rangu telefona sa 730 procesorom, koji nudi amoled ekran, pristojnu izradu, kamere, to je Mi Note 10 Lite koji kosta oko 300e.
Nova 5T 250, Mi Note 10 Lite 300, P30 350, svi u rangu i/ili bolji
 
Poslednja izmena:
Samo softver i kamera je loša. Ostalo je bolje na tim telefonima.

Mada i dimenzije sem P30. Mi note 10 lite je ogroman.

Sent from my JNY-LX1 using Tapatalk
 
Bice Pixel bestbuy kad spadne na 80 evra. Do tad samo Šaomi note 17 pro max i instaliranje romova <4

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Ево сад има понуда на Купујем Продајем за 409е.


Sent from my iPhone 8 using Tapatalk
 
Ići će na ispod 400e vrlo brzo.

Sent from my IN2013 using Tapatalk
 
Ako imate nekoga preko...+ Dobijete račun i garanciju
a290a2dbf553830b51ecc5ffa3474c15.jpg


Sent from my SM-N9860 using Tapatalk
 
Više od 15 dana nakon kupovine otkazali su mi narudžbu sa njemačkog Storea, pod još uvijek nerazjašnjenim okolnostima. U suštini, pokušali su da mi dvaput naplate narudžbu, prva transakcija je odobrena od strane banke, dok je druga (10-ak dana kasnije) odbijena zbog nedovoljnog iznosa na kartici. Sve u svemu, bizarna situacija, da nije u pitanju Google bio bih ubijeđen da se radi o čistom scamu. Inače, Googleova podrška je nešto najgore sa čim sam se susreo na internetu, na momente mi je djelovalo kao da me troluju.

Na kraju naručio sa Mediamarkta, i začudo, trebalo bi da stigne za 7 dana, dok se ovamo na Storeu čeka oko mjesec dana.
 
Javi utiske i kakva je kamera
Pazario bi njega sledeće godine ako bude na akciji
Vidim prodaje se oko 300 eura po oglasima u Njemačkoj.
 
Jel ga neko nabavio? U Pixel 5 temi ima jedan kratki prikaz a za 4a niko nista da napise.
 
Uzeo ja. Pre toga koristio OnePlus 3.
Svidja mi se sto je manji i laksi od ostalih telefona.
Kamera je dobra, ali nisam bas fotograf, pa mi je bila ok i GCam na 1+3.
Performanse su sasvim dovoljne za mene. Najzahtevnije sto sam probao je bio Hitman GO i radio je ok.
Baterija je ok - nov je pa ga cackam cesce nego obicno i opet mi ostane oko 30% kad odem da spavam.
Always on dispay je ok, mada mi je notification led radio posao.
Nedostaje mi onaj notification slider.
Android 11 nije neka velika razlika u odnosu na devetku.
I nije pravi dual sim.

Sto me dovodi do mog pitanja - jel neko probao da ubaci eSim u telefon koji nije podrzan kod operatera? Vidim da treba neki QR code da se ubaci, jel isti kod za svaki Android telefon? Rekli su mi da moze u samo one telefone izlistane na sajtu (iPhone i par novijih Samsunga).
 
Kažu ljudi da ima pri pejd kartica e-sim kod Globaltel operatera. Proveri, pa možeš to da probaš.

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 
Sto me dovodi do mog pitanja - jel neko probao da ubaci eSim u telefon koji nije podrzan kod operatera? Vidim da treba neki QR code da se ubaci, jel isti kod za svaki Android telefon? Rekli su mi da moze u samo one telefone izlistane na sajtu (iPhone i par novijih Samsunga).

Oni nemaju pojma. Ja imam eSim na mom Pixel 3, ubacio sam cim se pojavilo kod nas u Vip-u ( negde u martu valjda ). Kada sam isao da uzmem QR code u poslovnici ( sto je tek glupost ), cudili su se, jer njima je samo Iphone tada bio opcija i za njega imaju uputstvo. Iskljucili mi moju karticu kada sam preuzeo QR, cim sam stigao kod kuce uneo kod u telefon i sve proradilo bez problema
 
Zahvaljujem :)
 
Danas mi stigao.

Koliko je kompaktniji od mi a1(sluzio me odlicno 3 godine) nevera. Zaboravio sam koliko je lakse drzati manji fon.

Manji, lepse leze u ruku..odradih ono kopiranje s fona na fon, doduse neke aplikacije nisu prebacene pa sam to odradio rucno. Ostalo bombona.
Navikao sam se brzo na rad bez donjih tastera.
Za bateriju cemo videti tek. Ekran odlican, kamera za jedan fon je super. Zvuk mi odgovara.
E sad ono meni najvaznije...smarao me ovaj tumor na ekranu, medjutim video moze da ide do te rupe, tako da mi ne smeta uopste.

Kejs moram neki duzmem jer su ivice ekrana brusene, ovo ako padne bez maske, cao zdravo. Inace nista ne krcka, tasteri su jaki.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Ajd da se i ja upišem. Stigao pixel 4a. Odlicna je baterija
50%, ekran 3h uz raznorazna drndanja telefona. Naleteo na ovaj audio prikaz: https://www.audiosciencereview.com/...pixel-4a-smartphone-audio-review.16251/page-2
Ukratko ima Qualcomm WCD9370 dac. Kvalitet zvuka odlican ali izlaz je 0,3 volta sto nije dovoljno za slusalice sa visokom impedansom Probao sam apple earphones (jedino njih imam) 23Ω 109 db/mw i zvuk je vise nego glasan.
Interesuje me da li je neko probao modovanu kameru sto je 2SaiNt4U preporucio u temi pixel4/4xl? Da li paralelno rade ta modovana i stock?
 
Kako namestiti, da npr. kada pustim YT,snimak ide preko celog ekrana?
Stavio sam u YT podešavanjima na zoom, ali nema promene.

Sent from my Pixel 4a using Tapatalk
 
Pa probaj zoom to fill tj povecaj prstima.
Mada ne moze svaki video, zbog samog formata.

Sent from my Pixel 4a using Tapatalk
 
Pa probaj zoom to fill tj povecaj prstima.
Mada ne moze svaki video, zbog samog formata.

Sent from my Pixel 4a using Tapatalk
Mozda je zbog formata,probacu neki drugi video.

Edit: Bilo je do formata,hvala.
Sent from my Pixel 4a using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Jel realno, da baterija za 90 minuta, sa 100% ode na 91%,pritom sam telefon koristio najvise 5 minuta?

Sent from my Pixel 4a using Tapatalk
 
Jel ga od tek sad ili skoro koristiš?

Ako je tako, onda jeste, Android 9 i 10 imaju nešto očiglednije početno pražnjenje dok adaptivna baterija ne nauči kroz par dana obrazac korišćenja telefona.
Tako je i meni bilo na prethodnom Xiaomi, skoro pa curi dok se ne stabilizuje za koji dan.
 
Pa juce sam ga uzeo.
Mislim, znam da nije velika baterija, ali evo, vec je na 84%...

Sent from my Pixel 4a using Tapatalk
 
Proveri pozadinske procese, sta ti je najvise kolje bateriju.
Adaptivna baterija nije po difoltu aktivirana ako se dobro secam.

Meni je i pored lokacije i blututa konstantno upaljenog odlicna baterija...zadnji ciklus je bio preko 7 sati.

Sent from my Pixel 4a using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno