Šta je novo?

Google Pixel 4a

hsv.stoned

Audio Guru
Učlanjen(a)
27.10.2009
Poruke
25,139
Poena
1,845
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD RYZEN 7 2700/LC-CC-120
Matična ploča
MSI B450 Tomahawk Max
RAM
Kingston HyperX Fury 32GB (2x16GB) DDR4 3200MHz (CL16)
GPU
Sapphire RX 580 Pulse 8GB
Storage
Kingston A2000 M.2 NVMe 500GB, Toshiba P300 3TB, WD Black 750GB, 2 x WD Blue 10EALX 1TB
Zvuk
FiiO K5 Pro + Beyerdynamic DT 900 Pro X/Fostex TR-90/Sennheiser HD650/AKG K240 Sextett/PreSonus HD7/ATH-CKX9/SFR DT6 | 2.1 50W + FiiO E10k
PSU
Cooler Master G550M
Kućište
Cooler Master Mystique 632s Black & Silver
Monitor
GIGABYTE G27Q & AOC i2481FXH
Miš & tastatura
Asus ROG Chakram wireless & ROG Strix Scope RX, Logitech MK320 wireless
Mobilni telefon
Sony Xperia™ XZ2 Liquid Black
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
  2. Mobilni internet
Google will blow competition out of the water with this new rumored Pixel 4a price tag and storage

Google-will-blow-competition-out-of-the-water-with-this-new-rumored-Pixel-4a-price-tag-and-storage.jpg


https://www.phonearena.com/news/new-rumored-Pixel-4a-price-and-storage_id124652

Google's Pixel 4a could undercut the iPhone SE by at least $50

However, new information from Stephen Hall at 9to5Google indictates that the Pixel 4a might undercut the iPhone SE by $50 or more while offering twice the storage.

Hall reports that the 128GB Pixel 4a will sell for $349, leading us to believe that the 64GB variant could cost as little as $299.

If that's true, it would be quiet a blow to the narrative that the iPhone SE is this year's mid-range value champion.

https://www.androidcentral.com/rumors-point-googles-pixel-4a-undercutting-iphone-se-least-50

Dozvali se pameti čim su konačno videli konkurenciju :)

Dosta prednosti u odnosu na iPhone SE2:
Noćni režim kamere, oled displej, baterija bolja, brzi type-c punjač uz telefon, dizajn, storage, verovatno ulaz za slušalice, još kome je dosta 64GB za 300$ odlična ponuda.
 
Poslednja izmena:
Uf, baš dobra cena, ako bude tako. Samo mu 'mali' ekran majku mu, 5.8''. Navikao sam na 6+ sad, inače bih ga uzeo za te pare momentalno.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Sta bre mali ekran, ovo taman i tesko se nalaze te dimenzije
 
Uf, baš dobra cena, ako bude tako. Samo mu 'mali' ekran majku mu, 5.8''. Navikao sam na 6+ sad, inače bih ga uzeo za te pare momentalno.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
Bogu hvala imaš p4 xl pa samo napred! Mi se ovde ubišmo da nađemo telefon pristojnih dimenzija koji odgovara za ruku i džep (mislim bukvalno) [emoji6]

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Nije kriminalna baterija, odnosno mislim da autonomija uopste nece biti losa u praksi.
https://www.gsmarena.com/google_pixel_4a-10123.php

Displej 5.81 inches, 82.9 cm2
1080 x 2340 pixels, 19.5:9 ratio (~444 ppi density)


Dakle, povrsina displeja je otprilike kao kod starih telefona sa 5.55'' ekranom sa 16:9 AR. Rezolucija displeja nije preterano visoka ali je dovoljna za odlicnih 444 ppi. Snapdragon 730 je poznat kao stedljiv cipset, sto bi uz dobro optimizovan softver trebalo da znaci sasvim solidnu autonomiju.

Po ovim cenama telefon deluje kao pun pogodak. Jos da su se nekim cudom odlucili za stariji a bolji SD845, pa makar kostao malo vise.

Gotovo sigurno ce imati bolju kameru od iP SE 2020 (mozda i kamkorder ali za nijansu), pre svega jer koristi veci senzor primarne kamere. Imace i primetno veci displej, primetno vise rezolucije, a i pored svega toga duze trajanje baterije. Dizajnerski je dosta bolji od zastarelog SE, tu je i 3.5mm dzek itd.

Prednosti iP SE 2020 su mnogo brzi cipset, verovatno primetno brza interna memorija, vrlo verovatno (bar malo) bolji opsti audio kvalitet i kvalitet izrade. Mozda i IP67 i stereo zvucnici, ako Pixel 4A ne bude imao to.

Ali kao i uvek, iP 2020 ce se prodavati drasticno bolje. Kompakt androidi vec godinama nisu popularni nego fableti sa sto manjim bezelima (cak i u 200$ klasi) dok iPhone korisnici odavno cekaju malo manji i jeftiniji iPhone, dizajn i kapacitet baterije im ocigledno nisu mnogo bitni vec nov uredjaj, cipset, brzina, podrska i sto niza cena.
 
Poslednja izmena:
Bez 6GB ram i UFS 2.1 bolje da ga ne izbacuju. 1080p Oled ekran i Gorilla Glass se podrazumevaju.
 
Poslednja izmena:
Za 300$ (300€) ovo će sigurno biti moj sledeći fon. Samo da i cena bude ta.
Valjda je 22. maja predstavljanje kako sam negde pročitao.
 
I meni interesantan. Samo šteta što kod nas će da bude 350e na kp i to sa majke mi garancijom.

Gesendet von meinem Moto Z (2) mit Tapatalk
 
Nema, mada npr Samung S10e ima isti ekran, i on je 142x70mm...racunaj da ovaj, s obzirom da ima vece okvire oko ekrana bude tipa 147x72mm ili tako nesto... :)
 
Dimenzije su (navodno) 144.2 x 69.5 x 8.2mm

Ovo veoma lako moze da bude (prvi) pravi naslednik Nexusa 5X, ali uz mnogo bolji opsti kvalitet uredjaja.
 
Poslednja izmena:
Dobro je da ima OIS, dakle odlična google kamera bez potrebe da se jure bilo kakvi portovi i poluispravne budževine.

Rumored Google Pixel 4a specifications:

• Price: 299$
• Processor: Qualcomm Snapdragon 730
• GPU: Adreno 618
• RAM: 6GB
• Internal storage: 64GB UFS 2.1
• Display: Single hole-punch 5.81-inch display, 2,340 x 1,080 resolution, 443 dpi, 60Hz refresh rate
• Rear camera: 12.2 MP Sony IMX363, f/1.73 aperture, 1.4µm pixels, OIS, EIS, LED flash, 4K video recording, Autofocus
• Front camera: 8.0 MP Sony IMX355, f/2.0 aperture, 1.14µm pixels, EIS, Fixed focus
• Connectivity: 4G, Dual SIM, GPS, WiFi 5, Bluetooth, GLONASS
• Ports: USB Type-C, 3.5mm headphone jack
• Security: Rear fingerprint sensor
• Battery : 3,080 mAh
• Software: Android 10


5. jun

pixelliefer-vf.jpg
 
Poslednja izmena:
Ukoliko su sve ove glasine tačne, ovo će biti verovatno najzanimljiviji Android ove godine. Jedino što bih voleo je da ima i ultrawide kameru, ali ne može sve za 300€
 
Poješće konkurenciju sa ovom cenom, $299 početna (ako bude) [emoji50]

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Odvrnuli bi oni jos cenu, nego ih Apple osujetio sa SE. Odlicno za nas

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
zar neki stvarno veruju da ce kod nas ili u EU biti tih 299$
 
Kostace ovde lagano 450€,jednako kao ip SE. Pa ce biti lepog izbora za oba sveta.
Meni se kod Se-a svidja najvise dimenzija uredjaja, svakako u prilog mu ide i sjajni cipset i izrada. Pixel ima na strani bolji ekran i fotografije. Video je vec diskutabilan.
 
tesko, mozda oko nove godine, ali svakako odlican telefon
 
Koji to telefon nema NFC danas?
To se valjda podrazumeva. A i ne bi ga Google osakatio, oni guraju Google pay.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Koja će biti treća boja?

Послато са HTC U12 life помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno