Šta je novo?

Google Pixel 4a

Kad je toliko dobar Xiaomi u svemu sto sedmicno pada cijena po 10eura.

Neki ljudi ne kontaju da ima onih kojima je softver na prvom mjestu i na ustrb toga zanemare cijenu.

Na papiru 'bolji' telefon ne znaci zadovoljniji korisnik. Evo ja npr ne mogu da gledam MIUI sve i da imam najbolji hardver po najnizoj cijeni, koji mi opet nista ne znaci jer cu zamjeniti telefon za 2 godine.



Sent from my AC2003 using Tapatalk
 
Ne bih da pravim neku raspravu ali prekjuče podešavao tati Redmi Note 9 Pro, on ima Gugl aplikacije za poruke i pozive. Majko moja koliko su neupotrebljive, dizajnerski odvratne i bez ikakvih opcija i podešavanja. Bukvalno moj tata gleda ono i kaže ja ovo neću da koristim ne mogu osnovne stvari na telefonu da radim vrati mi stari telefon.
Morao sam da instaliram True phone dialer i Textra poruke da bi čovek mogao da koristi normalno osnovne aplikacije. Ista priča za Gugl kalendar i još neke njihove aplikacije. Ne znam o kom se softveru priča? Samsung i ostali uvode 3 godine Android podrške, sigurnosne zakrpe i 4 godine. Ažuriranja koliko vidim kod mnogih su podjednako dostupna ili brža nego na Pixelima.
Ne vidim nikakvu softversku prednost, ne može to da priđe Apple-u. Dizajnerski UI i aplikacije jedino lepše izgledaju od Symbian-a.
 
Kako kome. Ubedljivo najlepši skin u android svetu za mene. Kineski bug miui više nikada u životu nadam se :)

Mogli bi možda nekada da uzmete da koristite neki pixel duže od 25sek pa da pljujete ? :)

Preporodio sam se kada sam sa mi8 prešao na 3a a da ne pričam sada na 4a(5g). Sledeći će nadam se biti pixel6 :)
 
Poslednja izmena:
Ne bih da pravim neku raspravu ali prekjuče podešavao tati Redmi Note 9 Pro, on ima Gugl aplikacije za poruke i pozive. Majko moja koliko su neupotrebljive, dizajnerski odvratne i bez ikakvih opcija i podešavanja. Bukvalno moj tata gleda ono i kaže ja ovo neću da koristim ne mogu osnovne stvari na telefonu da radim vrati mi stari telefon.
Morao sam da instaliram True phone dialer i Textra poruke da bi čovek mogao da koristi normalno osnovne aplikacije. Ista priča za Gugl kalendar i još neke njihove aplikacije. Ne znam o kom se softveru priča? Samsung i ostali uvode 3 godine Android podrške, sigurnosne zakrpe i 4 godine. Ažuriranja koliko vidim kod mnogih su podjednako dostupna ili brža nego na Pixelima.
Ne vidim nikakvu softversku prednost, ne može to da priđe Apple-u. Dizajnerski UI i aplikacije jedino lepše izgledaju od Symbian-a.
Nista te nisam razumeo.

Sent from my Pixel 4a using Tapatalk
 
Meni nema boljih (i ljepsih) aplikacija od Google-ovih. Sta ti to ne valja na SMS i Phone aplikaciji? Sta to treba da ima? To sto ne radi dobro na tim telefonima i tim MjauMjau-ovima ne znaci da je do aplikacije. Na izvornom Google softveru radi odlicno.

Imate Xiaomi teme pa razglabajte do mile volje o GCamovima, ROMovima, raznoraznim modovima, specifikacijama, SoCevima, kako treba glavu drzati na senzoru itd...[emoji38]


Sent from my AC2003 using Tapatalk
 
Ništa kao android kako ga je Google zamislio.
 
Nemam Pixel nažalost i nisam imao priliku da koristim Pixel telefon, ali jesam dugo bio na Android One Nokijama koje takođe nude "klot" Google iskustvo i to mi je bez premca najbolje okruženje na jednom mobilnom uređaju.
A prošao sam i Huaweijev EMUI, Xiaomijev MIUI, Miajkrosftov Windows, Samsungov One UI, sada Realme UI.

Prosto rečeno nije klot Android džabe onakav kakvim ga je Google napravio. Sve je svedeno u okviru jednog ekosistema, maksimalno pojednostavljeno za "out of the box" iskustvo, vizuelno minimalistički i ozbiljno prezentovano, konsolidovanih opcija i podešavanja, jednostavno je kao okruženje optimalno.
A ostali ili preteraju sa ličnim vizuelnim pečatom pa korisničko okruženje deluje kao da je namenjeno za decu, ili dupliraju svaku Google aplikaciju od koje ne mogu da ponude bolju svoju, pa još na to utrpaju bloat aplikacije trećih strana ili još gore reklame, pa ponude sva neka sitna podešavanja koja uopšte nisu potrebna..

Naravno moje mišljenje samo i ukus, obično kažu da klot Android ili voliš ili ne, ali je činjenica mislim da je Pixel telefon priznat u velikoj meri baš kao proizvod koji nudi jedinstveno korisničko iskustvo Android telefona koji se kod ostalih uopšte ne vaga toliko koliko kod Pixela samo po sebi vredi.
 
Meni taj UI nikad nije ništa značio...koristio sam samsung i sad huawei. Doduše nisam koristio Pixel ali upravo gledam taj njegov UI...što se tiče ikona, rasporeda i sl. to se lako promijeni što znači da je ta velika prednost stock androida smještena u Settings. Vama je to sad najbolje jer npr. Pixel je u dva izbornika...Network and Internet i Connected Devices upakovao isto što recimo Huawei u 4 izbornika...ili što je u izbornik Display Pixel ubacio sva podešavanja a Huawei ima dva izbornika (Home screen & Wallpapers i Display & Brightness). U konačnici vama toliko znači što Pixel ima 5 izbornika manje nego Huawei?! Zar to ne znači više tipkanju na Pixelu da bi se došlo do istih postavki kao na Huaweiu ili Samsungu...zar više klikova ne predstavlja kompliciranije riješenje a vi govorite o jednostavnosti Stock Androida ili ja nešto pogrešno shvaćam???

P40Pro+ & Tapatalk
 
Kako kome. Ubedljivo najlepši skin u android svetu za mene. Kineski bug miui više nikada u životu nadam se :)

Mogli bi možda nekada da uzmete da koristite neki pixel duže od 25sek pa da pljujete ? :)

Preporodio sam se kada sam sa mi8 prešao na 3a a da ne pričam sada na 4a(5g). Sledeći će nadam se biti pixel6 :)
Nista bez Oxygena. [emoji4]
 
Ja kad sam nakon nekog updatea dialera na pixelu imao poziv, i vozio sam, da prekinem poziv gonjao onaj balončić po ekranu kao sto FaceBook Messenger ima, umal razbio telefon nisam od živaca.
Takve banalne stvari kao sto je dialer trebaju da budu sto jednostavnije i bez sličnih *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*nih updatea.

Google inace po dizajnu je 0 bodova, svaka aplikacija svoj tim dizajnera ima koji se ne drže nikakvih pravila o nekoj unificiranosti dizajna ili slicno.

Fali mi pixel kamera, yt Vanced, i par sličnih aplikacija koje dosta olakšaju život, ali tamo na ljeto kad pixel 5 malo pojeftini, morat cu i njega probati, 4a sam kratko koristio bas je fin telefon i dimenzije su čudo.
Dali netko tko ima 4a ima kao neku kocku ispod ekrana na sredini gore kod notifikacija, ta kocka se vidi pod određenim uglom kad si na suncu vani, vjerovatno je neki senzor u pitanju, ali se kazem pod tim uglom vidi bas u ekranu kao crna kocka na bijeloj podlozi.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da li vredi čekati da mu kod nas značajnije padne cena?
Ili uzeti odmah za manje pare nord i ćao..?
 
Pixel jhtš bolji od Norda. Ako imaž budžet a treba ti telefon, samo naprijed.

Sent from my SM-N9700 using Tapatalk
 
S obzirom da je za 100e skuplji kod nas nego u Nemackoj, nekako se nadam da ce uskoro pasti i kod nas cena. Mozda se varam, zato i pitah. A nord je sada vec 350e kod nas. Za tih 400 koliko traže ovde za 4a vec moze da se uzme nesto sa sd865 (doduse neki glomazni 6.5-6.7 inčni...)
 
Pa to je već druga vrata proizvoda.
Bolji profesor, veći uređaj, nema instant nadogradnje, lošija kamera...

Pixel 4a, se uzima ako voliš manje telefone i želiš čist Android a dobru kameru.

Sent from my SM-N9700 using Tapatalk
 
Da te lepo služi :)
Ozbiljno se progleda kada se batali miui i pređe na neki ozbiljan skin/sw
 
Evo i ja da podelim svoja iskustva sa Pixelom 4a. Klot Android, bez greske po mom ukusu bas, nista ne fali, nicega previse, brz i fluidan. Do sada sam bio na Android One, Mi A2. Kompaktan telefon, pravo osvezenje od ovih cigli, to mi je bio jedan od prioriteta uz oled ekran i klot andorid. Kamera perfektna, kako danju tako i nocu, jedna ali vredna sto se kaze, slike nisu prevelike rezolucije kada se uvecaju sto je i ocekivano od ovog senzora ali su zato ispeglane do perfekcije. Baterija lagano izdrzi ceo dan, danas sam ga drndao posebno jer je neradan dan i izvukao 7h i 10 min SOT. Pritom je osvetljenje u proseku bilo na 70%, manuelno, always on display pola dana je bio ukljucen, navigacija jedno sat-dva. Ne igram igrice da napomenem, tako da ne znam kako se tu ponasa. Za jednog prosecnog korisnika ima i vise nego dovoljne specifikacije. Ko se odluci nece pogresiti jer ovaj telefon donosi bas ono sto onaj sto ga kupuje i ocekuje. I da, jedva sam nasao staklo zastitno, na kraju su mi zalepili od iphone 11 [emoji1787].
b251088556e7c29dc3c7fa11599adb79.jpg


Послато са Pixel 4a помоћу Тапатока
 
Mene zanima jacina vibro motora i spoljni zvucnik zvona dali je dovoljno glasan
 
Za mene ne. Vrlo cesto mi se desi na ulici da ne cujem i ne osetim telefon iako je u dzepu od farmerki i to zvucnik okrenut na gore. Doduse imam neku custom melodiju ali koja je iscimala prilican broj ljudi kad telefon stoji na stolu :D
 
Evo i ja da podelim svoja iskustva sa Pixelom 4a. Klot Android, bez greske po mom ukusu bas, nista ne fali, nicega previse, brz i fluidan. Do sada sam bio na Android One, Mi A2. Kompaktan telefon, pravo osvezenje od ovih cigli, to mi je bio jedan od prioriteta uz oled ekran i klot andorid. Kamera perfektna, kako danju tako i nocu, jedna ali vredna sto se kaze, slike nisu prevelike rezolucije kada se uvecaju sto je i ocekivano od ovog senzora ali su zato ispeglane do perfekcije. Baterija lagano izdrzi ceo dan, danas sam ga drndao posebno jer je neradan dan i izvukao 7h i 10 min SOT. Pritom je osvetljenje u proseku bilo na 70%, manuelno, always on display pola dana je bio ukljucen, navigacija jedno sat-dva. Ne igram igrice da napomenem, tako da ne znam kako se tu ponasa. Za jednog prosecnog korisnika ima i vise nego dovoljne specifikacije. Ko se odluci nece pogresiti jer ovaj telefon donosi bas ono sto onaj sto ga kupuje i ocekuje. I da, jedva sam nasao staklo zastitno, na kraju su mi zalepili od iphone 11 [emoji1787].
b251088556e7c29dc3c7fa11599adb79.jpg


Послато са Pixel 4a помоћу Тапатока
Koji telefon je bio pre njega?

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Imam jedan jako gadan bug i već počinje jako da me nervira. At a glance na početnoj strani mi temperaturu posle par minuta prebacuje u farenhajte umesto C.. šta god uradio od onoga šta piše na netu ne pomaže, menjao sam i region i jezik i ništa.

Ako neko nešto zna neka pomaže :/
 
Imam jedan jako gadan bug i već počinje jako da me nervira. At a glance na početnoj strani mi temperaturu posle par minuta prebacuje u farenhajte umesto C.. šta god uradio od onoga šta piše na netu ne pomaže, menjao sam i region i jezik i ništa.

Ako neko nešto zna neka pomaže :/
Ako staviš na primer uk engleski za izabrani jezik?
 
I to sam radio. Čak upalio i lokaciju. I ništa.. zanimljivo ružan bug pogotovu što taj glance ne može da se ugasi :/
 
Имао сам и ја тај проблем на другом телефону. Не сећам се шта сам урадио, али нешти од овога:

- "ok google", па онда кажи асистенту "change my preferred temperature to celsius"
- гугл апликација, па температура, онда три тачке у ћошку и ту подеси целзијус
- пробај да претражиш у подешавањима телефона weather, па ту види да ли је preferred целзијус
 
Taj bag se javlja na svim pixel i one telefonima u zadnijih nedelju dana...za cudo, nigde ne vidim pominjanje istog u vecoj meri na netu. Kolega na motorola one teledonu, kolega i ja na 4a isti problem. I ma koliko ti kliktao, on vraca na farenhajte.
 
@gnd

Izgleda da stvarno ovaj settings unutar Google asistenta postoji, to jest kada se napiše weather u searchu, i da za sada rešava problem :)
Hvala, javljam ako se opet vrati na F
 
Da se upisem u klub. Na prvu loptu mi se cini da sam se mozda zeznuo sto sam uzeo 5g model a ne obican 4a, samo zbog velicine.
 
Nazad
Vrh Dno