Šta je novo?

Gaming laptop za igranje na TV 42

exste

Slavan
Učlanjen(a)
24.01.2005
Poruke
1,669
Poena
360
Moja oprema  
Laptop
ASUS Rog Strix G513 QR, Ryzen 5800H, RTX 3070 8GB
Kupio bih gaming laptop da mogu da igram i na TV 42. Dao bih oko 1500 E ako je to moguce u tom rangu... Gledao sam Asus Rog serije, Dell G5 i sl. tome nisam siguran kolika je min. specifikacija koja mi treba za ovo? Koji procesor i7 ili i9?, VGA neka nvidia - 6GB? SSD 512GB...
Važno mi je da je laptop bude sto hladniji znaci procesor ahitektura i grafika...moze i malo skuplje ako vredi doplatiti...
Ako neko ima iskustvo i poznaje trenutnu situaciju neka da predlog, Hvala!
 
Moj savet...sacekaj mesec-dva...gledam sad sajtove prodavnica, izbor je mnogo los...bio sam danas u gigatronu i winwinu, rekli mi da nema uvoza, tako da bukvalno imaju po 2-3 laptopa sa odredjenim procesorom, itd.
Sacekaj, pa kad krene uvoz, uzmi neki sa Ryzen 7 4800h procesorom i rtx2060 grafikom, 16gb ram memorije, 512-1tb ssd-om i to je to... :)
 
jer ćeš platiti značajno više za iste ili čak slabije performanse,tj za budžet koji si naveo intel nudi bezvezariju.stavljaju i nvidia gpu sa rajzenima,nisi osuđen na radeona,mada 5700m uopšte ne kaska kad bi više izbacili mašine sa tim čipom.

6/12 rajzen sa 5700m i ispod 2k e u skoro ultra portable formatu (ispod 2,5kg) je ono što se čeka,konkurencija neće imati odgovor,a takva mašina može da tera i RDR2,bf i sve što bi ljudi zapravo da igraju...
 
Ryzen je izbacio 4000 seriju laptop procesora koji manje trose od intela, jaci su i manje se greju, a jeftiniji su...tako da za cenu i7 procesora dobijes ryzen 7 4800h, koji je jaci i od i9 procesora... :)
 
Kakav ti je TV, tj koja je rezolucija. 4k ni jedan laptop(ne prenosni desktop sa monitorom) ne moze da gura. Mozda je za tebe konzola + laptop bolje resenje(zavisi kako dolazis do igrica). Sad imas relativno jeftine konzole a uskoro izlaze i nove koje ce moci po 4k (trenutne samo mogu upscale na 4k da rade)
 
TV je sa 4K ali oduvek i samo se igram na PC...ne znam ni da li bi mogao controler da svarim.. jer volim i stare naslove da odigram po neki put ponovo...generalno i o tome sam razmisljao kozola + pc ali bilo bi idealno da moze samo PC..
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno