Šta je novo?

Zaštita za mobilni telefon - poliuretanske folije

Sidjiping

Poznat
Učlanjen(a)
15.04.2020
Poruke
23
Poena
34
Planiram da zaštitim telefon poliuretanskim folijama, kod onih likova mobileoutfitters, pa me interesuje da li je neko stavljao na svoj telefon i kakva su iskustva?

Konkretno me zanima da li ukoliko zaštitim ceo telefon (napred, pozadi i ivice) to može da zameni gumenu masku, odnosno da li su folije dovoljna protekcija od nekih normalnijih padova? (Pad telefona u kafiću sa stola, prilikom izlaska iz automobila i slično)
 
Imam outfitters, clear coat, samo na ekranu. Otprilike mesec dana od kako je postavljena, nije se pomerila.
Ne štiti od padova, imam masku nazad. Štiti od ogrebotina. Od padova štiti fusion ali uz njega ide bumper koji nemaju za veći broj modela. Tako da bih preporučio clear coat foliju za ekran i dobru masku. Ili fusion sa bumperom.

Sent from my GM1910 using Tapatalk
 
Odlična im je folija i ja imam clear coat, nakon skoro godinu dana sam je najverovatnije dezinfekcionim sredstvima uništio, počela je da se odlepljuje u jednom ćošku.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Već 6 meseci clear folija, odlična. Nećeš zažaliti.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Odlična im je folija i ja imam clear coat, nakon skoro godinu dana sam je najverovatnije dezinfekcionim sredstvima uništio, počela je da se odlepljuje u jednom ćošku.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
S obzirom da se reklamiraju da imaju doživotnu garanciju idi da ti zamene

P30 Pro
 
Ja na s 20 nisam zadovoljan. Previse je kratka na ovolikom telefonu i ne ide napred skroz do ivica vise puta se odlepljivala pa sam ke vracao na tim delovima ekrana.

Za telefon od skoro sedam inca gotovo je nemoguce ne uhvatiti ivicu ekrana... Sa zadnje strane gde ide zaobljeno stoji kao salivena...

Na slici se idealno
a44e95f48d47e87541bbf5bbf7fa677d.jpg


Sent from my SM-G988B using Tapatalk
 
Na Xs sam imao najtanje njihove folije (ne sećam se naziva) napred, nazad i sa strane. Prvo što su ih traljavo zalepili, drugo što su brzo počele da se odlepljuju.
 
S obzirom da se reklamiraju da imaju doživotnu garanciju idi da ti zamene

P30 Pro
Doživotna garancija, a plaćaš 900 dinara "za ruke" kada ti zalepe novu. [emoji846]
No svakako je manje od 2500 kada stavljaš novu.

EDIT: Kombinuj obostranu zaštitu od 4000 din uz neku masku po izboru.
Stavio sam prvo samo na ekran i pokajao se, jedna divljina u kafani je zaradila dve tri tačkice na rubu telefona.
Doduše pao je prilikom snimanja tako da odgovor na pitanje da li štiti - da, sigurno, jer su tačkice spreda na aluminijumskom okviru tik iznad ekrana što znači sa je ekranom poljubio pod i preživeo je, Bogu hvala. Zato pohvale za ovu zaštitu.

Neko se žalio da mu se odlepljuje više puta nakon aplikacije - prvo, treba da se ispoštuje preporuka da se 2h nakon postavljanja folije ne koristi telefon i drugo, ako se nosi maska uz foliju naglasi se da stave užu prednju foliju da je maska ne odlepljuje.
Ako se ipak odlepi ili nisi zadovoljan folijom tokom 10 dana besplatno ti menjaju i stave novu. Ja sam dva puta vraćao, treći put odlično.
Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Ja htedoh da stavim obostrano na moj Note, ali ste me pokolebali sada...
Hoću najtanju i najneprimetniju moguću zaštitu, telefon mi ne ispada, ne nosim ga sa ključevima, ali ako će da se odlepljuje, ili moram da ga stavljam u bumper, onda džaba sve...

SM-N975F
 
Ja htedoh da stavim obostrano na moj Note, ali ste me pokolebali sada...
Hoću najtanju i najneprimetniju moguću zaštitu, telefon mi ne ispada, ne nosim ga sa ključevima, ali ako će da se odlepljuje, ili moram da ga stavljam u bumper, onda džaba sve...

SM-N975F
Isto koristim note ali nisam siguran da može da zaštiti telefon od blažeg pada.

@Spanjeli ako si sačuvao fiskalni možeš uz doplatu od 1000 dinara da zameniš foliju. Tako da garancija je diskutabilna, samo valjda u prvih 7 dana ako se odlepi menjaju besplatno. U svakom slučaju vredi imati na ekranu i zadovoljan sam a za sve ostalo uzeo sam futrolu.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Zaštita od padova nema za sve modele, košta 10,000 gore dole neki din, ali sa bamperom, nisu samo folije, da ne bude zabune. Meni njihova folija uvek bude tamna, displej ne dolazi do izražaja i to me nervira. Ne znam da li je drugima tako? Kao da nemaju baš providne.
 
Kod mene je clear coat original, providna, ne utiče nimalo na izgled displeja. Matte je zrnasta pa menja izgled displeja i jeste iritantno, ali to se i ne uzima...

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
U planu mi je bilo da zaštitim ceo S20+ sa clear coat, najviše jer se reklamira da su folije neprimetne i da telefon ne gubi na dizajnu.

Medjutim uzimajući u obzir sva vaša iskustva, nisam siguran da li je to nabolje rešenje. Prvo što folije uopšte nisu jeftine, a drugo nisam iz Beograda, a u mom gradu nemaju predstavništvo, pa ukoliko se bude odlepljivalo napraviću sebi dodatan trošak.
 
Ja htedoh da stavim obostrano na moj Note, ali ste me pokolebali sada...
Hoću najtanju i najneprimetniju moguću zaštitu, telefon mi ne ispada, ne nosim ga sa ključevima, ali ako će da se odlepljuje, ili moram da ga stavljam u bumper, onda džaba sve...

SM-N975F
Kupi hydrogel na Aliju za 3$ i prednji i zadnji pa isprobaj. Da ne bacaš pare. :d
 
Evo da azuriram svoju poruku. Isao sam da zamenim foliju. Imao sam mat na s20 ultra, bila je uzasna i cesto se odlepljivala, prilozio sam i sliku. Otisao sam da zamenim, stavio clear coat, koja mnogo bolje prijanja i daje bolji osecaj pod rukom

Sent from my SM-G988B using Tapatalk
 
Evo da azuriram svoju poruku. Isao sam da zamenim foliju. Imao sam mat na s20 ultra, bila je uzasna i cesto se odlepljivala, prilozio sam i sliku. Otisao sam da zamenim, stavio clear coat, koja mnogo bolje prijanja i daje bolji osecaj pod rukom

Sent from my SM-G988B using Tapatalk

Da li ti se čini kao dovoljna zaštita za ekran ili ti izaziva ipak neku vrstu straha? Poredim sa recimo zaštitnim staklom koje me nikad ni na jednom telefonu nije izdalo, pucalo jeste od padova ali ekran je ostao netaknut, a o ovim folijama ne mogu da stvorim zaključak da li vredi.
 
Gospodja koja mi je prodala foliju je vise puta naglasila da treba da pazim da mi ne ispadne... da on stiti od padova, ali ne moze da garantuje niko da se nece nesto ostetiti. Sa S 9 sam imao problem oko neke ogrebotine na ekranu, zbog nje su mi ponistili garanciju, te je ovo mera predostroznosti i vise psiholoska zastita, ali ne bih se licno kladio da kada bi ga bacio sa metar, dva da bi sve ostalo netaknuto. Imam zaštitu i spreda i pozadi

Sent from my SM-G988B using Tapatalk
 
Gospodja koja mi je prodala foliju je vise puta naglasila da treba da pazim da mi ne ispadne... da on stiti od padova, ali ne moze da garantuje niko da se nece nesto ostetiti. Sa S 9 sam imao problem oko neke ogrebotine na ekranu, zbog nje su mi ponistili garanciju, te je ovo mera predostroznosti i vise psiholoska zastita, ali ne bih se licno kladio da kada bi ga bacio sa metar, dva da bi sve ostalo netaknuto. Imam zaštitu i spreda i pozadi

Sent from my SM-G988B using Tapatalk

Na osnovu ovoga što si rekao, onda je suludo plaćati tu cifru koju oni traže, i plus razmišljati da li se nešto neće desiti. Gumena maska, i spreda staklo, kad pukne - staviš novo, i uvek si siguran
 
Posto je ovo *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau* sa virusom nema gde nisam trazio staklo neko da zastitim s20 ultra, u svakoj radnji gde sam bio - nema, bice uskoro. Na kraju sam nasao na kupujemprodajem i naracuio neko, platio sam 1700 din i posle 1h ga odlepio i bacio.
Bacio sam ga jer sa obicnim staklom ne radi senzor za otisak nikako, buklvano nisam uspeo nijednom da otkljucam telefon na prst, to staklo jos na sredini ima kao samo neku folijicu tacno u krugu senzora kao da bi radilo i nista. Plus jos zbog te folije sto je tako na sredini izgleda uzasno, kao da je staklo leglo na svim mestima samo tu nije jer je taj drugaciji materijal.
Slucajno sam naleteo na ove mobileoutfitters i pitam hoce mi raditi senzor ako stavim vasu zastitu i momak mi lepo objasnio sta je u pitanju i da sve radi besprekorno i tako i bi.
Ostavio sma mu mob 10 min i rekao mi 2h da ga ne diram u onom papiru njihovom, ispostovao sam to i evo vec 2 nedelje mi radi savrseno.
Bice sad da kenjam i da ih reklamiram, ali posto na ovom staklu ne ostaju otisci ili nemam pojma sta je, uglavnom ne ostaju tragovi prstiju kao kad nemam nista npr. senzor mi bolje radi.
Napred to njihovo staklo/folija sta je vec i case i to je to. I da kosta 5k dao bih jer sam 3 nedelje samo razmisljao da ne ostetim staklo negde, stres gde god ostavim telefon.
 
Moje iskustvo sa folijom posle mesec dana, na Samsungu Galaxy Note 10+ sam stavio Clear-Coat u t.c. AdaMall, bio sam skeptican i mislio da ce se odlepiti ali evo za sada drzi odlicno. Izgleda da treba ispostovati da se 2 sata tel ne dira, ja sam telefon ugasio i ostavio ga 3 sata u onoj njihovoj koverti, masku nisam stavljao do ujutru, za sada je sve ok, e sad posto meni telefon stoji uvek u masci to sam napomenuo pa su malo skratili foliju i kad sam stavio masku u milimetar se sve poklopilo.

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno