Šta je novo?

Scrap Mechanic

Glenn

Čuven
Učlanjen(a)
16.07.2008
Poruke
5,250
Poena
575
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen™ 9 5900X, MasterLiquid 120
Matična ploča
AORUS ELIT
RAM
64GB
GPU
3070 STRIX
Storage
970 EVO Plus 2TB, 980 PRO 2TB
Zvuk
Z906
PSU
RM750X
Monitor
Gigabyte M32U & HP 27i
Miš & tastatura
G502 Lightspeed & G613
Mobilni telefon
Xiaomi 13
Pametni uređaji
Otirač RMCPA 00022 40x60cm
Steam
Punk
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Igra je vec par godina u early access stanju. Nisam mnogo obracao paznju ali su dodali novi Survival mod:



Igra mnogo lici na Subnautica-u. Dosta kraftinga sa ogromnom mapom/otokom. Ja sam sinoc ulupao nekoliko sati, kao i danas. Sastavio sam auto i bio mi je samo jedini cilj; obici mapu. Otok je zaista ogroman. Istrazivanje podsjeca na Breath of the Wild. "Bad guys" su roboti raznih vrsta i kao u Breath of the Wild, mogu da ubiju sa jednim ili dva hitca. Ono sto je problem, je sto igra nema klasicni permadeath, ali kada zagiones, igra te vraca na spawn point kod srušenog broda (ili mehanicarske radnje) nema save system bilo koje vrste (a ja snimama profil folder ka osave). A mapa je toliko velika da se ne isplati ici po vozilo i loot koji si imao, ne bi nikada stigao. Tako da se rizik mora balansirati.

Kako sam satima obilazio otok, bilo je dosta gradova sa robotima s kojima nisam mogao pera. Vjerovatno mi fali oružje i bolja oprema overall. Nasao sam mjeste gdje se oružje kupuje ali sam morao mijenjati za neke stvari koje nikad vidio nisam. Tako da sam vjerovatno dosta toga preskocio.

Nisam mnogo citao ni gledao gameplay klipove osim dva kako igra zapocinje, ljudi koji takodjer nisu znali mnogo. Tako da nisam siguran sta je poenta. Da li kao Subnautica da se brod sastavi i napusti planeta, ili je farmanje i istrazivanje.

Za ljubitelje sandbox igara, istrazivanja i kraftinga vozila, moja velika preporuka. Moze se sate i sate ulupati i izgubiti. Igra ima smjenu dana i noći, ali nema mape, kompasa. Znao sam pola sata traziti vozilo koje sam parkirao pored nekih zgrada jer su zgrade i livade zaista prostrane.

Kod izgradnje vozila nema nekog pravila. Filozofija je da se uzme engine i poveze sa tockovima. Uz istrazivanje se pronalazi gorivo i to je to. A da li ces ti na vozilo dodati stvari koje prevlacis, da li ces staviti dva motora da bude 4x, da li ces se zabaviti u mehaničarskoj radnji da napravis amortizaciju i bolje tockove, to je na tebi. Ja sam samo sastavio vozilo i krenuo na put. Sipao gorivo i to je to. Evo moj krš sa kojim obilazim otok:




Negdje sam nasao bolji motor pa sam sada dosta brzi ali isto tako, i gorivo brže ide.

Kao sto se vidi iz trailera, mogu se napraviti kompleksna vozila, brodovi, pored otoka postoji dosta manjih otočića, moguce je plivanje i ronjenje bez dodatne opreme itd itd. Od svih survival igara, meni je ova najzanimljivija i najkompleksnija. Mapa nije random generisana sto je prednost.

By the way, sa tehničke strane nisam primjetio nikakve probleme. Bugove ili gličeve.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno