Šta je novo?

Schenker Apex 15

imbaqq

Slavan
Učlanjen(a)
10.01.2014
Poruke
1,025
Poena
210
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 9 7950x // Arctic Liquid Freezer II 420 RGB
Matična ploča
Asus ProArt X670E
RAM
2x32GB DDR5 5600/40 Kingston
GPU
RTX 3060/12 Asus
Storage
1TB Kingston Renegade // 2TB Kingston KC3000 // 16TB Seagate
Zvuk
Bowers & Wilkins PX7
PSU
Fractal Design Ion+ 2 Platinum 860W
Kućište
Be Quiet Silent Base 802
Monitor
Philips 27E1N8900
Miš & tastatura
Logitech MX Master 3S // Logitech Craft
Laptop
Xiaomi Pro 15 2022
Mobilni telefon
iPhone 14 Pro Graphite
Pristup internetu
  1. ADSL
  2. Mobilni internet
https://www.xmg.gg/en/xmg-apex-15

reklamiran kao naj[ovde ubaciti epitet] laptop na svetu. Ono sto ga karakterise je mogucnost konfigurisanja sa verovali ili ne R9 3950x procesorom. Isti je ogranicen na 65W TDP-a u poredjenju sa 105W na dekstop masinama. Operativna memorija ide do 64GB, trenutno je podrzana 2666MHz sto dosta ogranicava procesor. Graficka ide do RTX 2070, nije navedeno da li je Max-Q u pitanju ali poznavajuci Schenker verovatno je to punokrvna laptop verzija. Ekran je 1080p, IPS na 144Hz. Poseduje cak 3 video izlaza na zadnjoj strani a sto se tice performansi... Pa, ako je Asus sa G14 i R9 4900HS osramotio Intelovu i9 seriju, recimo da je ovaj u nekom drugom univerzumu. 16 jezgara i 32 thread-a jednostavno ne mogu da se porede ni sa cim. Ono sto facinira je da ovaj laptop konfigurisan sa 3950x, 32GB RAM, RTX 2070, 500GB Samsung 970 evo plus, killer wifi... kosta "svega" 2400e sto je u poredjenju sa velikim brojem laptopova u Intel konfiguracijama i vise nego jeftino kad se uzme u obzir da se dobija nesto neverovatno. https://www.youtube.com/watch?v=KFTMBTDGTx8

Izvol'te.
 
OMG intel na respiratoruuu...

Sent from my P10 lite using Tapatalk
 
Videcemo kako ce se pokazati procesor i temperature. Za sada i meni deluje ozbiljno i dobro. Cak mi se i dopada zato sto je dosta veliki i robustan za lap top. To obecava i dobre temperature :)
 
Videcemo kako ce se pokazati procesor i temperature. Za sada i meni deluje ozbiljno i dobro. Cak mi se i dopada zato sto je dosta veliki i robustan za lap top. To obecava i dobre temperature :)
Šta imaš da gledaš, eto ti Linus testirao, ide na 90+ kad se optereti i spušta takt na 3ghz, ali i to respektabilno za 16/32

Sve u svemu, ova priča sa Amd-om mi se sve više dopada!

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
i još imaju keca u rukavu da ostave najbolje binovane za tu neku laptop seriju koja će moći na 3+ ghz i tek onda bi zaista intelaši bili na respiratorima.
 
A pa onda je to lose u startu
 
Pa postoji li danas laptop iz viseg segmenta koji nema problem sa temperaturama? Intel i9 spusta takt ispod 3GHz, greje se vise, trosi vise a sporiji je od 4900HS koji je na 35W. Performanse i zagrevanje su ocekivani za ovaj laptop ali je ovaj laptop sam po sebi je neocekivan. Kome je palo na um da sastavi ovo... Ali svaca cast i AMDu i Schenkeru. Intel nece biti u ovim vodama jos dugo dugo vremena.
 
Ali cena 2400e za ovo... Stvarno odlicno.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Intel je na respiratoru sto se mobile segnenta tice od kada je Asus izbacio G14 i b!tchslapovao sve i9 sto imaju za notebook. :d

Well done Clevo, well done indeed.
 
Ovo ce biti super za ljude kojima ipak treba laptop, ali da ga ne nose stalno sa sobom...sa punjacem je oko 3.5kg, sto nije bas ni lako...plus je skoro 1cm visi od standardnih laptopova...ali zato kad krenes da radis na njemu ili krenes da igras igrice, bukvalno razvali svaki laptop koji postoji. :D
 
ovo je stvarno odlican laptop. gledao sam ga skoro, ali mi znatno prevazilazi budzet. sto se procesorske snage tice, za igrice mislim da je 4800h sasvim dovoljan trenutno, a s obzirom da cpu i gpu dele hladjenje i potrosnju u laptopu, meni se vise svidja ideja 4800h + neki malo jaci gpu (ono gde ces jace od 2070, to jeste), ali ipak mislim da nema potrebe (barem meni licno) za jacim od 4800h. iako mi se generalno bas svidja ideja desktop procesora u laptopu (ima i intel varijanti). generalno mislim, a sto sam i pisao u drugoj temi, da jedan 4800h + rx5700m za oko 1000 evra ce biti bas ubica kombinacija. ostaje jos da se vidi sta rx5700m moze, ali ako kazu da je bolja od 2060 ja im verujem na rec :d sigurno ce biti losija od 2070, ali gde ces 2070 za 1000 evra *mjau**mjau**mjau* bas

edit: inace, ako se ne varam, ovaj laptop moze da se konfigurise sa malo slabijim procesorom (tipa 3600, sto je i dalje vise nego dovoljno za 1440p gaming) i 2070 grafickom za oko 1600. stvarno divota.

edit2: sad me bas nateraste da odem na xmg sajt da vidim. sa ryzen 5 3600 i rtx 2070 kosta 1500. to je bre super. na nekom pooustu da se uzme za 1200 i milina
 
Poslednja izmena:
meni desktop riplejsment bez 17'' i skoro pa elitnog IPS panela nema poentu,tako da ja čekam HP i Asus ROG varijante sa rajzenom...6/12 na 3,6ghz bust kloka i kao što kažeš 5700m pa i za nešto jaču cenu bi bilo baš primamljivo,rezonom da mi menja svaki računar koji koristim i sasvim mi je dovoljno.ali zaista da se patim sa TN-om ili lošim IPS-om i škiljim i akam se sa windowsovim skaliranjem na 15'' u 2020toj ne mogu i bio bi mi downgrade sa trenutnog ROG-a...
 
mene iskreno ne zanima bas ekran na laptopu, jer cu ga retko koristiti. radicu na eksternom ekranu, a taj od laptopa je za ne daj boze.

jedno pitanje: nova generacija ryzen procesora za desktop nece raditi na starim plocama? ne postoji mogucnost da kupis ovaj apex sad i onda mu stavis nov ryzen kad izadje?

edit: je ovo cudoviste uopste ima am4 socket sa izmenljivim procesorom. nisu ga valjda zalemili za plocu
 
Poslednja izmena:
pa rekao sam ti,15'' mi je malo,a i ne verujem sa schenker zapada premijum ili bar druga treća klasa panela,samim tim je diskvalifikacija za mene...za tebe je onda neki prebuilt sff ROG ili sl,što bacaš pare na tastaturu,trackpad i panel...verujem da bi mogao i itx da sklopiš u litraži koja ti treba,ako je napajanje problem kupiš pico psu,imaš i 230+w adaptera,tu su mogućnosti neograničene...

meni su ove gejmeri varijante interesantne kao zamena za sve računare koje koristim,jer sam jedno vreme koristio 3 zasebna računara - htpc,desktop i laptop simultano a sad furam sličnu stariju 17ticu kao zamenu za laptop i htpc a ovakav neki laptop bi mi zamenio i desktop.na laptopu mi treba lep svetao IPS jer ga iznosim napolje na dnevnu svetlost (i sad kucam ovo na njemu vani) a tipični xps,thinkpad i ekipa koštaju previše,premalo performansi nude i retko dolaze u 17'' formatu.

asus i hp mi nude i 17'',top ili veoma blizu top panela,bar pristojnu tastaturu i trackpad (asus čak i elitni) i gledaju da su cenovno konkurentni.problem je što do sad je bilo uvek intel + nvidia i što si bio osuđen na 4/8 ili da daš sulud novac za 6/12 (mislim da je bio prošle godine neki rog u najjačoj konfiguraciji samo sa 6/12 i bio je neki sulud novac).
 
apsolutno se slazem. medjutim kad pogledam malo bolje cene, itx konfiguracija bi me kostala oko 800/900 a za laptop dam nekih 200 vise i imam sve upakovano, plus mogucnost da ga ponesem kad idem kuci. nije da mi nesto treba, al ajde. mogu i da promenim sobu u stanu ako je potrebno, itd, td.... trenutno imam neki dell sff u koji sam stavio graficku i napravio frankenstajna :d hocu da dovedem to u red
 
poledaj i ROG sff,ima kapiram i drugih proizvođača.niko ti ne brani da takvu mašinu poneseš sa sobom,češće je i manja i lakša od takvog laptopa.verujem da za tih 200e ma i manje bi našao modera da ti to sve spakuje po želji ako te mrzi sam.

drugar godinama nosi sa sobom itx spakovan u fractal node a ima daleko manjih kućišta od node-a...
 
ma kakav node, to je ogromno. ne treba meni niko da sklopi komp, to zadovoljstvo ne dam, jedva cekam da radim to. uglavnom, u trenutnoj situaciji zaista nije moguce, i sasvim mi je bolje kupiti krsten laptop... asus prebuilt sff u ovom rangu kosta isto kao ovaj xmg, a nema ekran.... tako da se ne isplati definitivno. a mini itx... pa samo ghost s1 ce da me kosta 300 evra, ma kakvi...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno