Šta je novo?

nov AOC monitor,problem

Skamer

Poštovan
Učlanjen(a)
24.02.2019
Poruke
481
Poena
80
kupih ovaj monitor u gigatronu:

https://www.gigatron.rs/monitori/aoc_monitor_27_ips_27g2ubk-315707

ja na pocetku nisam nista primecivao. medjutim,kad god je neka bela pozadina,ja vidim da strana ima slabije osvetljenje nego desna. desna je ok kako treba,ali leva ima falinku. neko ne bi ovo nikad ni primetio,ali ja imam oko,a i perfekcionista sam,tako da imam problem. razlika u levom i desnom kraju monitora,kako da kazem,ne ide to odjednom,nego je regulisano po nijansama,tako da se jedva primeti. ali kad pogledam levi i desni kraj sve do ivice monitora,vidim da je desni kraj beo ko sneg,a levi kraj mu vec dodje vec nekako sivkasto. *mjau**mjau**mjau*,ne isplati se sad da ga zamenjujem,a i mrzi me. nego ovo je bas glup problem,onako skroz. izgleda da ne valja AOC prozvodjac nista. treba se drzati pravih brendova,al ja nisam hteo dati vise od 30k dinara na monitor.

evo slika:

https://i.imgur.com/E87D42L.jpg
 
To je entry level 144Hz 27" IPS panel, ne moze da se ocekuje da ima savrsen panel.

Generalno, panel je losiji na 27G2U, nije ni pravi 8-bit panel (vec je 6-bit + FRC), jedan od razloga sto sam ja odustao od njega, a nema par nedelja kako sam zamenio monitor.

https://www.displayspecifications.com/en/model/b39e1b4d
 
Poslednja izmena:
Isti problem ti se može desiti i na "pravom" brendu. Samo što tamo više boli jer si dao 50k, a ovde 30-ak. Plus kao što ivanbass1 reče - entry model ips 144hz panela.

Imaš 2 opcije: reklamiraj ili se navikni.
 
ono sto mi je trebalo je 144hz/1ms i 1440p. ali nazalost,takvo nesto nema za manje od 50k dinara,tako da mi previse. necu ga menjati.
 
Ima, ali ne u domacim radnjama.

Monitor iz potpisa (AOC CQ32G1) sam uzeo za 334e na oglasima.

Nadje se i CQ27G2 za slicnu cenu, on je sa boljim panelom od starijeg 32" modela.

Doduse to su VA paneli, imaju i oni svoje mane, to su entry level monitori za ono sto nude :D
 
ono sto mi je trebalo je 144hz/1ms i 1440p. ali nazalost,takvo nesto nema za manje od 50k dinara,tako da mi previse. necu ga menjati.

E pa, AOC ne valja a dao ti je sve to za 30k. :D Kako su ljudi zanimljivi... ASUS takvo nesto naplacuje po 600-700e npr. a opet mozes naici na slican problem. Ja ovde ni ne vidim neku razliku na slici. Perfekcionisti moraju da plate, debelo da zavuku ruku u dzep. A ako se nema, onda nisi dovoljno velik perfekcionista.
 
ma ne ide buraz,ne moze se to videti na fotografiji. a uzivo bi svako primetio ako mu kazem da obrati paznju.
 
Pa ti reklamiraj ako je bas vidljivo. Imas pravo.
 
Manji model izgleda da ima bolji panel
 

Prilozi

  • Screenshot_36.png
    Screenshot_36.png
    108.7 KB · Pregleda: 193
kakav je to sad IGZO panel,nikad cuo. :D :D pa vidi se kad smanjim brajtnes na 25% da me ne bole oci i glava. a kad povecam preko 50% onda se ne vidi tolko.
 
pa vidi se kad smanjim brajtnes na 25% da me ne bole oci i glava. a kad povecam preko 50% onda se ne vidi tolko.

Modulacija (pwm) im je verovatno ništa posebno. Nemoj smanjivati ispod 50% onda. Na najgorim panelima nekada brightness mora biti minimum 80-90% inače modulacija zna da smeta pojedinim ljudima.
 
imam benq xl2410t 120hz al se pokido flet kabl koji ide iz ploce u displej. mogo bi ga popravim i prodam al sta to vredi mozda 10k dinara
 
Nazad
Vrh Dno