Šta je novo?

Video nadzor na solarni pogon - pomoć!

jabree

Slavan
Učlanjen(a)
18.04.2007
Poruke
2,037
Poena
405
Moja oprema  
Tablet
ne
Mobilni telefon
Xiaomi Note 8 pro
Pametni uređaji
najn
Pristup internetu
  1. Optički internet
Drugari, imam mali problem a nisam dovoljno naoružan znanjem i uskustvom da sam rešim iz prve a da ne pogrešim... Pa mi treba pomoć kako da odradim n pravi način a da sve radi....

Otac mi je preminuo pre mesec dana, i ostavio mali pčelinjak u amanet, pošto imam puno obaveza kući a selo je na nekih 7.5km makadama (20-25minuta vožnje) i ne mogu svak čas da idem, hteo bi da ubacim wifi kameru koju imam kući na kuću u selu da mogu da pratim da se ne izroje pčele ali i eventualne neželjene posetioce....
Da skratim, u selu struje nema, u stanju mirovanja je priključak može tek za 15-tak meseci da se priključi, pa bi hteo da namontiram ako je moguće i isplativo da ide preko solarne varijante...

Imam huawei mifi, u koji će da pi*i neki prepaid net, i kameru koja takođe radi na 5v.... Powerbank sa 8 ćelija, koji bi koristio da daje 5v za kameru i mifi, e sad treba mi nešto da njega dopunjava a da ima efekta.... Powerbank ovako izgleda
db7e28cb12963c25fd55c1aa3235131f.jpg

i ima dva micro usb ulaza za punjenje....

Mogu li šta da iskoristim od ovog ili uzalud vam trud svirači?

Ili ako može oni solarni paneli, ne znam koja jačina bi mi bila dovoljna?

Evo na kameri karakteristike za potrošnju


b1c5cd4d5b3a99207f63decec9f1c309.jpg


To bi trebalo otprilike ovako da izgleda (ovo crtam laički bez ikakvog predznanja)
02d9c4d396c4f84b2ee6d5e878218198.jpg



.....

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Probaj prvo koliko taj powerbank moze da ti izdrzi da neprekidno napaja kameru i mifi. Aternativa je razmisli o Arlo Go kameri sa solarnim punjacem
 
Na tvojoj skici, između solarnog panela i powerbank-a, fali još i DC/DC pretvarač.

Takođe, jeftini solarni paneli od 15-ak cm imaju snagu, možda da teraju zidni časovnik. :p

Ne znam da postoji mali set od recimo 1/4m[SUP]2[/SUP] koji sadrži sve što treba. Uglavnom se svodi na kupovanje posebno panela, posebno nekog akumulatora, posebno DC/DC regulatora koji dalje reguliše kako se puni akumulator, a kako se napaja potrošač. A to nisam video previše jeftino. :(

Možda je najbolje da nabaviš neki mali akumulator, napajaš sve preko njega, i napuniš ga na svakih par dana.
 
Dobra ovo va ali kad bi mogao samo ovaj solarni panel da uzmem ne odgovara mi ova kamera jer ne mrda, moja se rotira gore-dole i levo-desno 360° plus mi treba i još jedan izlaz za mifi koji nije neki potrošač ali čisto da mu osvežava bateriju..... Hvala svakako ću da kontaktiram da vidim mogu li samo ovo da kupim....

Ili da dam 100e za neki veliki solarni panel, i samo uzmem još onaj regulator sa 2 usb il kako se zove, viđao sam na kp oglasima, i da ne brinem.... Nego nepristupačno mi je penjanje i montaža na krovu zato sam mislio ove manje varijante.....
Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno