Šta je novo?

Msi 2080 ventus

Pa dobro, cena je adekvatna, ali ja bih ti preporučio da potražiš 2070 Super. Ima ih na KP za po 500 evra s garancijom (jedan lik nudi novi Ventus sa domaćom garancijom za 480). Slabije su možda nekoliko procenata i uštedećeš bar 50 evra...
 
Pa ne može nikako 2070 Super biti bolja od 2080, tako da se tih 50€ razlike svakako isplati.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
ne znam kakav je ventus posto ima dva fana. moja 2080 duke oc sa 3 fana ume fino da se ugreje u ful opterecenju.

ja bih ganjao neki 3 fan model.

mada zavisi i na kakvom se monitoru igra i na kojoj rezoluciji. ako nece da kuca na 100% onda izvedba nije toliko ni bitna.
 
Pa ne može nikako 2070 Super biti bolja od 2080, tako da se tih 50€ razlike svakako isplati.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Niko nije rekao da je bolja već se 2080 ne isplati pošto je bolja nekoliko procenata a košta osetno više. Nije 50+ evra bolje ni u ludilu. Slično kao sa 2060 Super i 2070... Nvidia je sa Super varijantama efektivno zakopala neke modele.

@Eric

2 venta ne znače i loše hlađenje, bitno je i ono ispod...

5700XT Red Dragon, Pulse i Gaming X imaju po 2 venta i spadaju u bolje modele sa dobrim hlađenjem. EVGA i MSI su sa dva venta i 2-slot kulerima lepo hladili 1080Ti koji vuče celih 100W više od 2070S. Cevi, hladnjaci, sve je deo jednačine...

Što se konkretno Ventusa tiče, nisam video po netu da se neko žali na njihov kuler kao što su se žalili na Armor svojevremeno...a i ta dva venta su veći nego oni na 3-fan modelima. Lično, ne bih imao problema sa 2070S Ventusom...jači modeli možda...najbolje je juriti testove i komentare po netu.
 
Gledajuci na njihovom sajtu telo hladnjaka deluje masivno i dobro. Ventilatori su 10ke rekao bih i sigurno su vise nego dovoljni. Backplate hladi komponente sa druge strane, nije samo ukrasa radi. Verovatno nema 0fan state, bling bling LED, merne tacke i dodatni pinout za ventilatore te je zato niza klasa.
 
Nazad
Vrh Dno