Šta je novo?

Dobro kuciste, protok vazduha, da moze stane msi gaming x trio i noctua nh d15

Do 6000 teško...Mislim da Deepcoola nema kod nas. Na Iponu ima Matrexx 55 Mesh, što je bolja varijanta, neka se raspita na KP.
Malkice skuplji i solidni bi trebalo da budu Cooler Master MB511 i NR600 ali ih nema kod nas, ja bih proverio kod Mađara za NR600. Tu je i Fractal Focus G, niskobudžetno i košta više no što treba ali bi trebalo da ima dobar protok.
Od dobro provetrenih za nekih 100€ ima Fractal Meshify C i Be Quiet Pure Base 500DX, potonjeg nema kod nas. Cooler Master TD500 Mesh je isto dobar, pitati kod Mađara (kod nas je oko 15000).
Može da se nađe i NZXT H500/510, malo je zatvoreniji ali bi trebalo da posluži uz dobre ventilatore...

Dobar deo ovih kučišta je deklarisan na 165mm visine CPU kulera, taman koliko i D15...obično može da stane koji milimetar veći od deklarisanog, ali ko zna...
 
Poslednja izmena:
Da, ima i kontroler. Samo ovi argb ventovi i kontroler vrede jedno 30-40e. Bilo je na akciji oko 6.6k ali su jako male količine uvezli pa se dosta brzo rasprodalo.
 
faq_d15s_dim.png

Sa skinutim prednjim i gurnutim dole srednjim ventilatorom je 160mm visok. gubitak perfomansi 2-3 stepena, a slucaju da je dobar ventilator pozadi iza kulera kao exhaust, gubitak performansi je i manji.

Nebitno sto je slika za D15S, stavio sam da dobijete opstu sliku zasto i kako. 165mm je visina kad je prednji izdignut iznad RAM plocica.

efa63b68_NH-D15meas69mmRAM.jpeg
 
Poslednja izmena:
Da, prednji ventilator zeza stvari. Ako je RAM visok, mora da se digne vent pa raste i ukupna visina...
Sama Noctua navodi visinu 165mm sa ventilatorima, 160 samo hladnjak.
 
Posto kuciste koja sam hteo da kupim nema nigde (chieftec gp-01b-op),video sam sada u ovoj temi predlog za Focus G i MasterBox NR600.Da li su oba pogodna za hexa 85+550w,2xhdd,1xssd,tomahawk b450,Cool LC-CC-120,amd 7 2700x?I koje je bolje?
 
NR600 je bolje, ima odlicno odradjenu prednju masku, koja je istovremeno i filter za prasinu. Sve lepo staje u njega hexa je 150mm sirini i 140mm dubinu tako da neces imati problem da ubacis napajanje u kuciste.
 
Nisam uzeo ali sam je vec rezervisao sem procesora.Sve komponente sam rezervisao,cekam samo to kuciste.A i uvek sam imao micro ploce,hocu jednom atx normalnu :D
 
Poslednja izmena:
14. Focus G: malo staromodno i košta više no što treba ali ima dobrih strana. Airflow bi trebalo da je dobar zbog mrežaste prednje strane, imaš 2x5.25" ležišta za ODD i HDD pored još 2 mesta za hardove, možeš da staviš ventilator na dno da uvlači vazduh i duva u grafičku što je jako dobro ali su proizvođači batalili to u korist glupavog PSU shrouda...idealno bi bilo da uzmeš na KP komplet od 5 Arctic P12 PWM PST ventilatora i staviš 2 napred i jedan na dno da uvlače i 2 skroz pozadi da izvlače vazduh.

13. MasterBox 5 je dobar ako nađeš verziju s mrežastom prednjom stranom, u suprotnom ne.

12. Ovaj Redragon bi mogao da bude ok ako mu je prednja strana mrežasta, kao što izgleda na slikama. Ne znam šta izvode sa mestima za 2 gornja ventilatora kad je gornja stranica zatvorena, džaba im oni prorezi...

4. Thermaltake View 28 bi mogao biti ok, mislim da ima testova po YouTubeu...mada mi se ne sviđa šta su uradili s tim staklom.

3. Fortron 270 bi trebalo da je ok zbog prednje stranice, mada se vidi da se štedelo na njemu...
 
Poslednja izmena:
Ako moze da se nadje,preporucujem kuciste SAMA Ark.......prava je fantazija....ogromno,ne znam da li postoji nesto sto ne moze da stane u njega,dobar je protok vazduha meni su odmah temp pale za 4-5 stepeni samo zbog kucista,lepo je vizuelno,svetli extra...

Po meni jedina mana su mu bucniji cooleri koji dolaze sa njim,mada odlicno hlade.....pa sad trazim neke kojim bi ih zamenio....
 
@dzontra86

Iako nije bas idealna prednja maska, ja bih ipak isao na Commander 35. Ima proreze na ploci iznad napajanja i dolazi sa fan hub-om/splitter-om.

Prednja maska je previse blizu filtera, a sami ventilatori takodje previse blizu filtera (idealno bi bilo 2x140mm ili 3x120mm napred da stoje sa unustrasnje strane kucista), ali trebalo bi da bude ok i ovako kako fabricki dolazi.
 
Nazad
Vrh Dno