Šta je novo?

AMD Ryzen Hackintosh

AVP

Poštovan
Učlanjen(a)
14.08.2017
Poruke
40
Poena
60
Na forumu sam nailazio na dosta tema o Intel Hackintos-ima, a ni jednu o AMD Hackintosh-u
Tako da sam odlučio da podelim moja iskustva sa vama posle 6 meseci svakodnevnog korišćenja.
Ukratko, Sve radi savršeno.
Ovaj računar koristim uglavnom za Web development i Foto-Video Obradu (Adobe PS i Final Cut Pro)

Konfiguracija:
Sistem ovaj računar vidi kao iMac Pro 2017
CPU: Amd Ryzen 5 1600
GPU: AMD Radeon E9 270X 2GB
MB: AsRock AB350 PRO 4
RAM: 2 X 8GB RDD4 Kingston HyperX
SSD: Samsung 850 EVO 250GB

Radi:
Prednji Audio
Zadnji Audio
Gigabitni LAN
Oba HDD-a
Oba monitora
6/12 jezgara
2GB VRAM-a (mada GPU vidi kao R9 370X)
AirPlay (Sa programom AirServer)
iCloud
iMessages
FaceTime
AppStore

Ne radi:
WIFi (Nema antenu)
Handoff
AirDrop
Sidecare (Sa iPad 2017, očita ga ali jednostavno nece da radi )
Bluetooth (Planiram da dodam USB adapter)
NTFS HDD-ovi (Ovo sam uspeo da rešim pomoću Tuxera Disk Managera)

Greške u svakodnevnom radu:

- Tokom paljenja u clover boot meniu, kada izaberem macOS SSD izbaci mi Error. To se ne dogadja svaki pun(Svakih 5-6 dana). Ali čim se resetuje odma sve radi normalno, To planiram da rešim prelaskom na OpenCore Vanila.
- Većima starijih Adobe alata jednostavno nakon instalacije nije htelo da se pokrene, To je zato što su ti programi imaju u sebi 32-bit delove koje Catalina ne moze da pokrene, Ali i za to ima rešenje, samo je potrebno instalirati CC 2019 ili novije i sve ce raditi

Inače isti ovakav Hackintosh sam instalira na tatinom računaru, Imamo dosta slične komponente.
Samo su CPU i RAM različiti.
Takodje primetio sam da nam brže radi prebacivanje fajlova preko mreže sad kad smo na mac-u
Dok smo oboica imali Win 10, brzina transfera velikih fajlova (4K Video materijala) bila je oko 90-95MB/s
Sada, kada oboica imamo mac, brzina je oko 110-115MB/s
U kući imam razvučenu Gigabitnu CAT6 mrežu, Imamo iste matične ploče sa istim LAN karticama.


Eto to su moja iskustva sa AMD Hackintos-om za ovih 6 meseci
Pišite svoja iskustva vezana za ovu temu
 
Super za temu, ja skupljam novce za novu mašinu i puno sam razmišljao i Ryzen i Mac varijanti ali sam na video da se ljudi žale na Adobe programe. Radim s vremena na vreme u InDesign da zaradim nešto sa strane pa mi je to bila velika kočnica. Da li znaš da li PS i InDesign rade bez većih problema?
 
Ja sam skoro 4 meseca tragao za rešenjem za Adobe aplikacije, ali to nije samo problem sa Hackintosh-om nego generalno, Vidajao sam po netu dosta ljudi koji imaju pravi mac, i kupljenu neku adobe aplikaciju, i jednostavno im ne radi.
To je zato što Adobe idalje u nekim svojim programima ima 32-bit komponente koje macOS Catalina jedostavno ne može da koristi. Meni Photoshop radi OK, Ali je potrebno par komandi da upišeš u terminal da bi proradilo kako treba. Čuo sam za problem sa InDesign-om. Ne znam kako se rešava, bar tad kad sam tražio nije bilo rešenja, sad verujem da se pojavilo.
Da sam na tvom mestu instalirao bi macOS Mojave, imam ga na laptopu, radi super, i svi Adobe programi (čak i stariji) rade normalno bez podešavanja. Ili bi čekao novi macOS 10.16
 
Nazad
Vrh Dno