Šta je novo?

Placanje racuna iz inostranstva

Vuk_

Slavan
Učlanjen(a)
01.07.2007
Poruke
2,195
Poena
380
Pozdrav i unapred se izvinjavam ako sam promasio temu, ili ako slicna vec postoji, a ja je nisam primetio.

Naime, neka moja dalja rodjaka koja zivi i radi u Australiji, ove godine ne moze da dodje do Srbije (zbog celokupne situacije), a posto su joj prethodni stanari dali otkaz u februaru, ne zna kako da plati racune za svoj, sada prazan stan u Srbiji.

Postoji li uopste neka varijanta da se racuni plate iz inostranstva preko kartice ili pay pala?
 
Ako ima neku od nasih mbank ili ebank opcija moze da plati. Ili cak i sad ovo preko QR ali joj je potreban nas racun.


Sent from my XS Max
 
Ukratko - yok, ne postoji takva opcija.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Samo SBB ima placanje karticom...

Morace da vam prebaci novac npr. preko paysend.

I treba racunati da neke banke uzimaju proviziju za prijem novca preko MasterCard (Mobi 1.5%). A ovo je povoljnije nego swift transfer ili western union...

Idealno bi bilo ako imas Mobi progresiv paket, pa da napravis “Racuni na klik” i bez provizije da placas te racune. Samo ti trebaju podaci sa racuna (sifra korisnika, broj ugovora...)

https://www.mobibanka.rs/sr/stanovnistvo/usluge/placanje-racuna-na-klik/

e0b59ee326d9fb5c9681f86a47f4c1b7.jpg
 
Poslednja izmena:
Da li si koristio ovaj paysend. Da li je sigurno značilo bi mi ovo mnogo više nego WU za slanje novca.
Hvala

Sent from my Redmi 6 using Tapatalk
 
Ja sam koristio paysend radi najnormalnije legne novac odmah na racun, kada primas novac mislim da je u dinarima bilo ako se dobro secam koristio sam pre mesec dana u svakom slucaju ok je opcija za slanje i primanje novca kome treba bar meni ok je radilo.
 
Poslednja izmena:
WU je povoljan ako instaliraš mob aplikaciju, izabereš u njoj opciju plaćanja u expozituri i popuniš sve podatke, zatim odeš lično i pošalješ pare, u tom slučaju, provizija je nekoliko eura. U Srbiji pare podizati u eurima.
 
Kako WU racuna ako podizes u EUR? Ta menjacnica / posta / banka ti prodaju EUR po njihovom kursu?

Da li si koristio ovaj paysend. Da li je sigurno značilo bi mi ovo mnogo više nego WU za slanje novca.
Hvala

Sent from my Redmi 6 using Tapatalk

Koristio slanje na EU IBAN i na MC van EU. Zavisi od banke, ali na master je leglo odmah :)

Your first money transfer is free on paysend.com - just use my invite code 28f27c when making your first transaction.
 
WU ima loš kurs i mnogo bolje je da se podižu pare u eurima kod nas.
 
Od kaze moze mts da se plati karticom? moglo je pre par meseci. Telenor moze da se plati karticom, sbb moze karticom, eunet moze karticom. Ostali racuni mogu preko ebankinga, na sajtu ispises uplatnicu sa racuna koji dobijes na email.
Ja sve moje racune dobijem na email i sve ih placam tako direktno preko kartice ili preko ebanking
 
Ono najbitnije, a to je Infostan i EDB ne može da se plati karticom, znači najjednostavnije je imati dinarski račun sa online pristupom, i plaćati obaveze sa njega. Dopuniti ga kad si u prilici i to je to. I porez na imovinu mora da se uplaćuje na račun. Iznosi svih ovih obaveza mogu da se proveravaju online pre plaćanja.
 
Raiffaisen online plaćanje...

Sent from my Redmi 6 using Tapatalk
 
Ja koristim Mobi zato što je besplatno održavanje, i nema potrebe za odlaske u poslovnicu. Pre toga kod Intese, svaki put kad promenim telefon, ili uradim reset morao sam da idem u poslovnicu da mi ponove aktivaciju. Davno bilo doduše, ne znam da li je i dalje tako.
 
^ Nije više, Sam generišeš nove kodove iz e-bank sistema. Ali za taj nivo usluge koji ti treba, svakako bolje Mobi.
Intesa naplaćuje održavanje računa I kad nema prometa.
 
Nazad
Vrh Dno